Okuma zamanı: 7 dakika
(Son olarak Güncelleme: 06/08/2021)

Parlak renkli cepheler, bu büyük şehirlerin kalbi Avrupa'da, ve dünyanın en etkileyici simge yapılarına ev sahipliği yapar, bunlar 10 inanılmaz çarpıcı meydanlar dünyanın her köşesinden gezginleri kendine çekiyor. Paris'in en güzel sokakları, Londra, Moskova, ve Münih sizi bu muhteşem eski şehir meydanlarına götürecek.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Eski Şehir Meydanı Prag

Rokoko, Barok, gotik mimari karışımı, ve taş döşeme, Avrupa'nın en şaşırtıcı güzellikteki meydanlarını yaratıyor. Prag'daki Eski Şehir Meydanı, Avrupa'nın en önemli ve en eski meydanları listesine hakim, 12. yüzyıldan beri.

Meydanın ortasında dururken güzelliğine hayran kalacaksınız., anıtlar, ve etrafındaki yerler. Çarpıcı sitelerin her biri size Prag'dan bir hikaye anlatacak. zengin tarihi. Meydan gerçekten onlardan biri en güzel yerler Prag'da ve tüm günü tek başınıza meydana kolayca ayırabilirsiniz.: Tyn'den önce Meryem Ana Kilisesi'ni ziyaret etmek, Aziz Nicholas kilisesi, Kinsky Sarayı, ve dahası.

Nürnberg'den Prag'a Trenle

Münih'ten Prag'a Trenle

Berlin'den Prag'a Trenle

Viyana'dan Prag'a Trenle

 

Prague's Old Town Square

 

2. Belçika'da İnanılmaz Çarpıcı Meydan: Grand Place Brüksel

Gotik Otel de Ville, Belediye binası, ve çan kulesi Brüksel'deki Grand Place'in güzelliğine hakimdir.. Bu bina her resmi ve kartpostalı yönetiyor, Kral Evi ile birlikte, Kral Evi.

Böylece, Grand Place, şehrin zenginliğinin çarpıcı bir örneğidir, ihtişam, ve yüzyıllar boyunca ihtişam. Bu muhteşem meydan iyi korunmuş, ve bir UNESCO dünya mirası dan beri 1998. bu nedenle, yıl boyunca Brüksel'deki birçok festivalin merkezidir.: ağustos ayındaki ünlü çiçek halı festivali, Noel ağacı, ve konserler.

Lüksemburg'dan Brüksel'e Trenle

Antwerp'ten Brüksel'e Trenle

Amsterdam'dan Brüksel'e Trenle

Paris'ten Brüksel'e Trenle

 

Grand Place Brussels is a beauty

 

3. San Marco Meydanı, Venedik

Venedik'in en alçak noktası, Venedik'teki tek Piazza, Acqua alta olduğunda ilk sular altında kalan güzel San Marco meydanı. bu nedenle, İtalya'daki bu inanılmaz çarpıcı meydanı ziyaret etmediyseniz - acele edin ve yaz sezonunda en iyisi.

San Marco meydanı dikdörtgen şeklindedir, her tarafta kafeler ile, ve St ile fotoğraf ve selfie çeken yüzlerce turist. Mark Bazilikası, Dodge Sarayı, kampanil, ve arka planda Museo Correr. döşeli zemin, bazilika süsleri, veya en güzel özelliklerden birkaçı, meydanın büyüklüğünden bahsetmiyorum bile. Gün ışığında çarpıcı olsa da, gün batımındaki atmosfer ve ışık San Marco meydanını daha da güzel kılıyor.

Milano'dan Venedik'e Trenle

Floransa'dan Venedik'e Trenle

Bologna'dan Venedik'e Trenle

Treviso'dan Venedik'e Trenle

 

Piazza San Marco In Venice

 

4. Rusya'da İnanılmaz Çarpıcı Meydan: Kızıl Meydan Moskova

Rusça'da "Kızıl Meydan", "Güzel Meydan" anlamına gelir, bu nedenle Moskova'daki en büyük meydanın olması şaşırtıcı değildir., aynı zamanda en şaşırtıcı derecede güzel kare. Kızıl Meydan şaşırtıcı boyutta, ve ünlü yerlerin boyut ve güzellik açısından daha da büyük olduğunu göreceksiniz..

çiçeklerle boyanmış St. Basil Katedrali, kırmızı kaya Kremlin binası, Devlet Tarih Müzesi, hepsi Kızıl Meydan'ı eski bir çocuk masalından alınmış bir görüntü gibi gösteriyor. Renkler, ve cepheler, yaz aylarında nefes kesici, ve dahası kışın beyaz karlı arka planda.

 

The Red Square In Moscow Russia

 

5. Concorde Meydanı, Paris

Paris'in en büyük meydanı bunlardan biridir. 10 Avrupa'da inanılmaz çarpıcı kareler. Place de la Concorde, Champs-Elysees boyunca bir gezintinin açılış noktasıdır., ve şehre bakan altın dikilitaşa ev sahipliği yapar. ek olarak, La Concorde meydanında hayran kalabilirsiniz 3 arasında Avrupa'nın güzel çeşmeleri, Denizler Çeşmesi gibi.

Concorde meydanı yüzyıllar boyunca birçok isme sahip olmuştur., Place Luis XV'den Place de la Revolution'a, Marie Antoinette ve Louis XVI'nın giyotinle idam edildiği yer. İçinde 1839 mimar Louis Phillipe meydanı yeniden yapmak için işi kabul ettim, bu yüzden siyasetten çok güzelliğin yeri olur. bu nedenle, bugün en güzel çeşmelerden ikisini göreceksiniz, Fontaine des Mers ve Fountaine de Fleurs.

Amsterdam'dan Paris'e Trenle

Londra'dan Paris'e Trenle

Rotterdam'dan Paris'e Trenle

Brüksel'den Paris'e Trenle

 

Fountain in Place De La Concorde, Paris

 

6. Trafalgar Meydanı Londra

Westminster Şehri'nde bulunan, Ulusal Galeri önünde, Trafalgar Meydanı Londra'nın en güzel meydanı. Nelson sütunu meydanda öne çıkan bir anıttır., Trafalgar savaşını temsil eden bir heykel 1805. Aslan heykellerinin yanı sıra, ve çarpıcı çeşme.

Trafalgar Meydanı her yıl milyonlarca turisti kendine çekiyor ve konserler için merkezi bir yer., kültürel etkinlikler, ve Londralılar için buluşma yerleri.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

 

 

7. Marienplatz Münih Meydanı

Tüm güzel sokaklar Münih'in kalbine çıkar, Marienplatz Meydanı. Dan beri 1158, Bu muhteşem meydan, Münih'teki her büyük etkinliğin keyfini çıkarabileceğiniz ve çarpıcı mimarisi. Bavyera patronunun altın heykelinden başlayarak, bakire marie, ve akıllara durgunluk veren Yeni ve Eski Salonları unutmamak.

İki salon, yeni ve antik tarihin buluştuğu nokta olarak meydanı simgeliyor., kültür, ve hayat canlanıyor. Şaşırtıcı derecede çarpıcı Marienplatz'a adım attığınızda, Bavyera başyapıtının görkemi ve güzelliği karşısında şaşkına döndünüz.

Düsseldorf'tan Münih'e Trenle

Dresden'den Münih'e Trenle

Nürnberg'den Münih'e Trenle

Bonn'dan Münih'e Trenle

 

Above view on Marienplatz Square In Munich

 

8. Piazza Navona Roma

Bir zamanlar Domitian Stadyumu, Piazza Navona, Roma'nın en güzel meydanı. Merkezinde, çarpıcı çeşmeyi bulacaksınız, Bernini heykelleri ile, ve sahnelenen gladyatör dövüşleri. Piazza boyunca üç çeşme var: Dört Nehir Çeşmesi, Fontana del Moro ve Fontana del Nettuno.

ancak, italyan meydanının adı, navona, Geçmişte sular altında kaldığı için "büyük gemi" olarak tercüme edilir. Meydan bir zamanlar sahte deniz savaşları için bir yerdi. Bugün, Bernini'nin Fontana di Quattro Fiumi'si, güzel çeşmesiyle fotoğraf çekmek için her gün gezginleri kendine çekiyor. Çeşme, dört nehrin buluşma noktasının bir tasviridir.: Ganj, Nil, Tuna, ve Rio de la Plata. Agone'deki Saint Agnes kilisesi, Piazza Navona ziyaretinizde sizi şaşırtacak başka bir simge yapıdır.. Bernini'nin Dört Nehir çeşmesi kilisenin önündedir..

Milano'dan Roma'ya Trenle

Floransa'dan Roma'ya Trenle

Trenle Venedik'ten Roma'ya

Napoli'den Roma'ya Trenle

Piazza Navona, Rome, Italy

 

9. Saray Meydanı St. Petersburg

Kocaman, Muazzam, ve kışlık saray manzaralı, Saray Meydanı, St.. Petersburg Avrupa'nın inanılmaz güzel meydanlarından biridir. Avrupa'daki birçok sarayı ziyaret edebilirsiniz., bu kış sarayı, cephesinin parlak renkleri sayesinde güzellikte göze çarpmaktadır..

öne çıkan bina var 1500 Odalar, işgal eder 9 hektar, bu yüzden kaçırmak zor, ve hepsine hayran. Sığınak, genelkurmay binası, ve İskender sütunu, ulusal ve tarihi olayların sembolleridir ve 8 inşa etmek için yıllar. İlk bina Rus imparatorlarının evi oldu, ama bugün St'deki ana halk meydanı.. Petersburg.

 

A horse and carriage in Palace Square St. Petersburg

 

1Ö. Avrupa'da İnanılmaz Çarpıcı Meydanlar: Piazza del Duomo, Floransa

Çok renkli mermer cepheler, Santa di Maria del Fiore Katedrali, Piazza del Duomo'ya hakimdir. Duomo, Floransa'nın silüetine ve eski şehir merkezine hakimdir., ve muhteşem mimarisi sizi ilk görüşte şaşırtacak. Yakın duran St Vaftizhanesidir. John, ve Giotto'nun çan kulesi, Avrupa'nın en şaşırtıcı güzellikteki meydanlarının merkezindedir..

Böyle, Bu İtalyan Piazza'yu dünyanın en güzellerinden biri yapan en önemli şey, mimari mi. Meydan, kafeler ve muhteşem binalarla çevrilidir.. Oturup İtalya'nın en güzel şehirlerinden birinin manzarasını hayranlıkla seyredebileceğiniz çok sayıda nokta, her açıdan.

Rimini'den Trenle Floransa'ya

Bir Trenle Roma'dan Floransa'ya

Pisa'dan Floransa'ya Trenle

Trenle Venedik'ten Floransa'ya

 

Bunun sonucunda Bir Tren Kaydet, bunlardan birini planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız 10 Avrupa'da inanılmaz çarpıcı kareler. Avrupa'daki bu şehirlerden herhangi birine trenle kolayca seyahat edebilirsiniz., Avrupa'daki tüm tren istasyonları olmasa da çoğundan.

 

 

“Avrupa'da Şaşırtıcı Şekilde 10 Çarpıcı Kare” adlı blog yazımızı sitenize yerleştirmek ister misiniz?? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fstunning-squares-europe%2F- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)