Czas czytania: 7 minuty
(Poprawiony: 06/08/2021)

Jasne kolorowe fasady, ten serce głównych miast w Europie, i domem dla najbardziej imponujących zabytków na świecie, te 10 niesamowicie oszałamiające kwadraty przyciągają podróżników ze wszystkich zakątków świata. Najpiękniejsze ulice Paryża, Londyn, Moskwa, a Monachium zaprowadzi Cię na te spektakularne place starego miasta.

 

1. Rynek Starego Miasta Praga

Rokoko, Barokowy, gotycka mieszanka architektoniczna, i kamienny bruk tworzą najpiękniejsze place w Europie. Rynek Starego Miasta w Pradze, dominuje na liście najważniejszych i starożytnych placów w Europie, od XII wieku.

Stojąc na placu w centrum, będziesz zdumiony pięknem, pomniki, i punkty orientacyjne wokół. Każda z oszałamiających stron opowie Ci historię z Pragi bogata historia. Plac jest naprawdę jednym z najpiękniejsze miejsca w Pradze i z łatwością możesz poświęcić cały dzień samemu skwerowi: zwiedzanie kościoła Najświętszej Marii Panny przed Tyną, Kościół św. Mikołaja, Pałac Kinskich, i więcej.

Norymberga do Pragi pociągiem

Pociągiem z Monachium do Pragi

Z Berlina do Pragi pociągiem

Wiedeń do Pragi pociągiem

 

Prague's Old Town Square

 

2. Niesamowicie oszałamiający plac w Belgii: Wielki Plac w Brukseli

Hotel gotycki de Ville, Ratusz, a jego dzwonnica dominuje nad pięknem Wielkiego Placu w Brukseli. Ten budynek rządzi każdym obrazem i pocztówką, razem z Domem Króla, Dom Króla.

A zatem, Wielki Plac to wspaniały przykład bogactwa miasta, wielkość, i splendor na przestrzeni wieków. Ten niesamowity plac jest dobrze zachowany, i UNESCO odkąd 1998. W związku z tym, jest to centrum wielu festiwali w Brukseli przez cały rok: słynny festiwal dywanów kwiatowych w sierpniu, choinka, i koncerty.

Pociągiem z Luksemburga do Brukseli

Pociągiem z Antwerpii do Brukseli

Amsterdam do Brukseli pociągiem

Paryż do Brukseli pociągiem

 

Grand Place Brussels is a beauty

 

3. Plac św. Marka, Wenecja

Najniższy punkt w Wenecji?, jedyny Piazza w Wenecji, piękny plac San Marco jest pierwszym, który zostanie zalany, gdy pojawi się Acqua alta. W związku z tym, jeśli nie odwiedziłeś tego niesamowicie oszałamiającego placu we Włoszech – pospiesz się i najlepiej w sezonie letnim.

Plac San Marco ma kształt prostokąta, z kawiarniami ze wszystkich stron, i setki turystów robiących sobie zdjęcia i selfie ze St. Bazylika Marka, Pałac Dodge’a, Kampanila, i Museo Correr w tle. Podłoga utwardzona, ozdoby bazyliki, lub kilka najpiękniejszych cech, nie wspominając o wielkości kwadratu. Chociaż jest oszałamiający w świetle dziennym?, atmosfera i światło o zachodzie słońca sprawiają, że plac San Marco jest jeszcze piękniejszy?.

Mediolan do Wenecji pociągiem

Z Florencji do Wenecji pociągiem

Bolonia do Wenecji pociągiem

Treviso do Wenecji pociągiem

 

Piazza San Marco In Venice

 

4. Niesamowicie oszałamiający plac w Rosji: Plac Czerwony Moskwa

Po rosyjsku „Plac Czerwony” oznacza „Piękny Plac”, nic więc dziwnego, że największy plac w Moskwie, to także najpiękniejszy plac. Plac Czerwony ma zdumiewające rozmiary, a zobaczysz, że słynne zabytki są jeszcze większe i piękniejsze.

Malowana w kwiaty St. Bazylego, czerwono-rockowy budynek Kremla, Państwowe Muzeum Historyczne, to wszystko sprawia, że ​​Plac Czerwony wygląda jak obraz ze starej dziecięcej bajki. Kolory, i fasady, zapierają dech w piersiach latem, a tym bardziej na białym śnieżnym tle w zimie.

 

The Red Square In Moscow Russia

 

5. Place de la Concorde, Paryż

Największy plac w Paryżu jest jednym z 10 niesamowicie oszałamiające place w Europie?. Place de la Concorde jest punktem wyjścia do spaceru wzdłuż Pól Elizejskich, i domem dla złotego obelisku z widokiem na miasto. Dodatkowo, na placu La Concorde można było podziwiać 3 z piękne fontanny w Europie, jak Fontanna Mórz.

Plac Concorde przez wieki nosił wiele nazw, od Place Luis XV do Place de la Revolution, gdzie zgilotynowano Marię Antoninę i Ludwika XVI. w 1839 architekt Louis Phillipe przyjąłem zlecenie przerobienia placu, więc staje się miejscem piękna, a nie polityki. W związku z tym, dziś zobaczysz dwie z najpiękniejszych fontann, Fontaine des Mers i Fountaine de Fleurs.

Amsterdam do Paryża pociągiem

Londyn do Paryża pociągiem

Pociągiem z Rotterdamu do Paryża

Pociągiem z Brukseli do Paryża

 

Fountain in Place De La Concorde, Paris

 

6. Trafalgar Square Londyn

Znajduje się w mieście Westminster, przed Galerią Narodową, Trafalgar Square to najpiękniejszy plac w Londynie. Kolumna Nelsona jest wybitnym pomnikiem na placu, posąg przedstawiający bitwę pod Trafalgarem w 1805. Oprócz rzeźb lwa, i oszałamiająca fontanna.

Trafalgar Square co roku przyciąga miliony turystów i jest centralnym miejscem koncertów, prowadzenie wydarzeń kulturalnych, i miejsca spotkań dla londyńczyków.

Amsterdam Do Londynu Z Pociągiem

Pociągiem z Paryża do Londynu

Berlin do Londynu pociągiem

Z Brukseli do Londynu pociągiem

 

 

7. Plac Mariacki Plac Monachium

Wszystkie piękne ulice prowadzą do serca Monachium, Plac Marienplatz. Od 1158, ten wspaniały plac był miejscem, w którym można było cieszyć się każdym ważnym wydarzeniem w Monachium i oszałamiająca architektura. Począwszy od złotego posągu bawarskiego patrona, Dziewica Maria, i nie zapominając o niesamowitych nowych i starych salach.

Dwie sale symbolizują plac jako punkt, w którym nowa i starożytna historia, kultura, i życie ożyje. Kiedy wejdziesz na niesamowicie oszałamiający Marienplatz?, jesteś zachwycony chwałą i pięknem bawarskiego arcydzieła.

Dusseldorf do Monachium pociągiem

Drezno do Monachium pociągiem

Norymberga do Monachium pociągiem

Bonn do Monachium pociągiem

 

Above view on Marienplatz Square In Munich

 

8. Piazza Navona w Rzymie

Niegdyś Stadion Domicjana, Piazza Navona to najpiękniejszy plac w Rzymie. W centrum, znajdziesz oszałamiającą fontannę, z rzeźbami Berniniego, i inscenizowane walki gladiatorów. Wzdłuż Piazza . znajdują się trzy fontanny: Fontanna Czterech Rzek, Fontana del Moro i Fontana del Nettuno.

Jednakże, nazwa placu włoskiego, Navona, tłumaczy się jako „duży statek”, ponieważ został zalany w przeszłości. Plac był niegdyś miejscem pozorowanych bitew morskich. Dzisiaj, Fontana di Quattro Fiumi Berniniego codziennie przyciąga podróżników na zdjęcie z piękną fontanną. Fontanna przedstawia miejsce spotkania czterech rzek: Ganges, Nil, Dunaj, i Rio de la Plata. Kościół św. Agnieszki w agonii to kolejny punkt orientacyjny, który zachwyci Cię podczas wizyty na Piazza Navona. Fontanna Czterech Rzek Berniniego znajduje się przed kościołem.

Mediolan do Rzymu pociągiem

Z Florencji do Rzymu pociągiem

Wenecja do Rzymu pociągiem

Neapol do Rzymu pociągiem

Piazza Navona, Rome, Italy

 

9. Plac Pałacowy St. Petersburg

Olbrzymi, ogromny, i z widokiem na zimowy pałac, Plac Pałacowy w St. Petersburg to jeden z niesamowicie pięknych placów w Europie. Chociaż możesz odwiedzić wiele pałaców w Europie?, ten zimowy pałac wyróżnia się pięknem dzięki jasnym kolorom fasady.

Widoczny budynek ma 1500 pokoje, zajmuje 9 ha, więc trudno przegapić, i podziwiaj to wszystko. Pustelnia, budynek ogólnobudowlany, Kolumna Aleksandra są symbolami wydarzeń narodowych i historycznych oraz wziętych 8 lata do zbudowania. Pierwszy budynek stał się siedzibą cesarzy rosyjskich, ale dziś jest to główny plac publiczny w St. Petersburg.

 

A horse and carriage in Palace Square St. Petersburg

 

1O. Niezwykle oszałamiające place w Europie?: Plac Katedralny, Florencja

Marmurowe fasady w wielokolorowym, Katedra Santa di Maria del Fiore dominuje nad Piazza del Duomo. Duomo dominuje nad panoramą Florencji i starym centrum miasta, a wspaniała architektura zadziwi Cię od pierwszego wejrzenia. W pobliżu znajduje się baptysterium św. Jan, a dzwonnica Giotta znajduje się w centrum najpiękniejszych placów w Europie.

Więc, główna rzecz, która sprawia, że ​​ten włoski Piazza jest jednym z najpiękniejszych na świecie?, jest architektura?. Plac otoczony jest kawiarniami i wspaniałymi budynkami. Z mnóstwem miejsc do siedzenia i podziwiania widoków jednego z najpiękniejszych miast we Włoszech, pod każdym kątem.

Z Rimini do Florencji Pociągiem

Z Rzymu do Florencji pociągiem

Z Pizy do Florencji Pociągiem

Wenecja do Florencji Pociągiem

 

Tu na Zapisz pociąg, z przyjemnością pomożemy Ci zaplanować jedno z nich 10 niesamowicie oszałamiające place w Europie?. Możesz łatwo podróżować pociągiem do dowolnego z tych miast w Europie, z większości, jeśli nie wszystkich stacji kolejowych w Europie.

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu „10 niesamowicie oszałamiających kwadratów w Europie” na swojej stronie?? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fpl%2Fstunning-squares-europe%2F– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)