Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 29/04/2022)

Títo 10 nezvyčajné atrakcie na celom svete vás ohromia. Kostol v tvare Popolušky s vysokým podpätkom, rozprávkové kopce, zavesené mosty, a špeciálny tunel v Anglicku – sú len niektoré z výnimočných a trochu divných, atrakcie, ktoré by ste mali navštíviť po celom svete.

 

1. Neobvyklé atrakcie po celom svete: Júliin balkón

Je len veľmi málo ľudí, ktorí nevedia, že príbeh Rómea a Júlie sa odohral vo Verone. navyše, len veľmi málo ľudí nepozná romantickú balkónovú scénu. Jednou z najunikátnejších atrakcií vo Verone je Júliin balkón. Balkón je súčasťou domu, kde v 13. storočí žila rodina Cappello. Avšak, povestný balkón pribudol len k domu v r 20storočí.

Navyše, balkón sa stal jednou z najznámejších atrakcií v Európe. Zatiaľ čo balkón nehral žiadnu skutočnú úlohu v prostredí príbehu Rómea a Júlie, každoročne priláka stovky návštevníkov. Zaľúbený, zlomené srdce, snílkov a nadšencov Shakespeara, prísť zanechať svoje poznámky lásky, priania, a graffiti na stene pod Júliiným balkónom.

Rimini do Verony s vlakom

Rím do Verony s vlakom

Z Florencie do Verony s vlakom

Benátky do Verony s vlakom

 

Unusual Attractions Worldwide: Juliet’s Balcony

 

2. Fairy Glen, Ostrov Skye

Kužeľovitý, hodvábne zelené kopce, obklopený rybníkmi a vodopádmi, Fairy Glen je jedným z najneobvyklejších miest na ostrove Isle of Sky. Zatiaľ čo nie je známy pôvod jedinečného názvu, Krajina Fairy Glen má zvláštne čaro.

Najlepšie miesto pre skvelý výhľad na Fairy Glen je z hradu Owen. Toto miesto nie je skutočný hrad, ale skôr skalný útvar z diaľky pripomínajúci hrad. Fairy Glen je pomerne malá; teda, najlepšie je spojiť to spolu s návštevou Kilt Rock, Starý muž z Storr, a rozprávkové bazény.

 

Fairy Glen, Isle of Skye

 

3. Elektrický Ladyland Amsterdam

Prvé múzeum fluorescenčného umenia na svete, a elektrická atrakcia Ladyland v Amsterdame je jedným z 10 nezvyčajné atrakcie v Európe. Aj keď nie ste fanúšikom múzeí, toto fluorescenčné múzeum je skvelým zážitkom pre deti aj dospelých. Okrem pozoruhodnej zbierky fluorescenčných minerálov, Ladyland predstavuje úžasné fluorescenčné umelecké diela z 50. rokov minulého storočia. navyše, návštevníci dostanú neoceniteľnú šancu podieľať sa na tvorbe vlastného umeleckého diela, vo farebnom osvetlení.

Táto úžasná atrakcia sa nachádza v srdci štvrte Jordaan v Amsterdame, kde tmavá pivnica svieti farebnými svetlami. Pomenovaný podľa albumu Jimmyho Hendrixa Electric Ladyland, táto skvelá atrakcia je o psychedelickom umení a hudbe 70. rokov. Nepochybne, Electric Ladyland Museum v Amsterdame je jednou z najzaujímavejších atrakcií na svete.

Z Bruselu do Amsterdamu vlakom

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Paríž do Amsterdamu s vlakom

 

4. Tunel Bude, Cornwell Anglicko

Vyzerá ako obyčajný plastový tunel na parkovisku supermarketu Cornwall, Tunel Bude je celkom výnimočný. Táto nezvyčajná atrakcia patrí medzi top 10 atrakcie v Anglicku vďaka tisíckam LED svetiel svietiacich vo viacerých farbách.

Nachádza sa v ospalom meste Bude, a 70 m tunel je magický, keď sa rozsvieti. Najlepší čas prísť je večer, pre zážitok konečného svetla. Zatiaľ čo tunel Bude cez deň vyzerá jednoducho, v noci sa stáva divom sveta, priťahuje návštevníkov z celej Británie. Spodná čiara, tunel Bude môže byť a zábavná zastávka na vašej ceste po Európe, kde skutočný zázrak technológie rozžiari oči a srdcia malých aj veľkých.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

 

5. Neobvyklé atrakcie po celom svete: Spreepark Nemecko

Berlínsky zábavný park poznal lepšie časy, najmä na svojom vrchole v 1969. Spreepark kedysi lákal 1.5 miliónov návštevníkov, jazdiť na ňom 40 kabíny 45 metrové ruské koleso. Speerpark bol najobľúbenejšou atrakciou vo východnom Nemecku až do zjednotenia v r 1991.

Na svojom vrchole, návštevníci sa mohli povoziť na bláznivej horskej dráhe, Vodná jazda Grand Canyon, a obrie rotujúce poháre. Zatiaľ čo park stratil svoju popularitu kvôli škrtom, a opustenia, Spreepark zostal zábavným miestom na návštevu v Berlíne. navyše, opustený zábavný park sa stal jednou z najneobvyklejších atrakcií v Európe, prístupné a otvorené pre zvedavých návštevníkov.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

Unusual Attraction In Germany: Spreepark

 

6. Mesto Temže v Číne

Neďaleko Šanghaja, z mrakodrapov a starovekých chrámov, ďalšie architektonické čaro nájdete v obraze anglického mestečka. Dláždené ulice, kostol, stredoveké námestie, a znamenie, ktoré vás víta v meste Thames.

Thames Town bolo súčasťou veľkého plánu na vytvorenie medzinárodných predmestí, ale plán sa nikdy neuskutočnil. Takže, dnes môžu návštevníci Šanghaja obdivovať niektoré z nich najúžasnejšie mrakodrapy na svete a zastavte sa potulovať sa po malom kúsku Londýna v Číne.

 

Thames Town In China

 

7. Caminito Del Rey Malaga

Pozastavené 100 metrov oproti stenám rokliny, Caminito del Rey je jedným z najúžasnejších miest Španielska, ktoré môžete navštíviť. 2.9 km lávka, 4.8 km prístupová cesta, a 7.7 km dlhé Camino bývalo obslužným chodníkom k priehrade. Avšak, dnes je to jedna z najzaujímavejších turistických atrakcií v Malage.

Jedným z dôvodov, prečo Caminito priťahuje veľa cestovateľov, je jeho poloha. Nachádza sa pozdĺž rokliny Los Gaitanes, pozoruhodný kaňon vápenca a dolomitu. teda, napriek úzkym a visutým mostom, neobvyklá atrakcia Caminito del Rey je jedným z miest, ktoré musíte v Andalúzii vidieť, najmä pre milovníkov adrenalínu.

 

Caminito Del Rey Malaga Hiking

 

8. Obrovský kostol sklenených papúč na Taiwane

Otvorené v 2016, sklo na vysokom podpätku svadba kostol je držiteľom Guinessovho rekordu za najväčšiu štruktúru topánok na svete s vysokým podpätkom. Obrovská sklenená papuča je známym svadobným miestom, ale nemá žiadnu skutočnú náboženskú funkciu. Avšak, niektorí môžu povedať, že obrovský sklenený vysoký podpätok vyzerá ako Popoluškina topánka.

Kostol na vysokých opätkoch na Taiwane je 17.76 metrov na výšku a skladá sa z viac ako 300 tónované modré sklá, zanechávajúc na svojich pozorovateľoch úchvatný efekt. Táto nezvyčajná atrakcia sa nachádza v parku Ocean View v meste Budai na Taiwane.

 

The Giant Glass Slipper Church In Taiwan

 

9. Neobvyklé atrakcie po celom svete: Bitka o Orange Taliansko

Koná sa karneval v Ivrei 3 dní pred tučným utorkom. Tento jedinečný sviatok privádza ľudí k výnimočnosti “vojna” ulice v Ivrei, hádzanie pomarančov do seba. Napriek tomu, že to znie ako zábavný boj o jedlo, Bitka o pomaranč môže byť dosť násilná, a mnohí účastníci odchádzajú pomliaždení a zranení.

Násilná príťažlivosť vznikla v dôsledku násilnejšej udalosti. Hovorí sa, že kedysi dávno jednej slečne sťala zlá markíza hlavu. Aj keď nie je jasné, či je na tomto príbehu niečo pravdy, Napriek tomu sa na oranžovom karnevale každoročne zúčastňujú stovky ľudí. teda, čo z neho robí jednu z najneobvyklejších atrakcií v Taliansku.

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Pisa do Ríma s vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

Test

 

An Unusual Attraction In Italy The Battle of Orange

 

10. Dom hore nohami Staroveké mesto Fengjing

Táto nezvyčajná atrakcia je jedinečný pohľad v starobylom meste Fengjing. Slávne staré mesto v Číne je známe svojimi kanálmi, a odvtedy 2014 je známy tým, že je domovom domu Upsidedown. Pri vstupe do domu návštevníci nájdu nábytok a domáce potreby, podobne ako upside house v Poľsku.

Pri vstupe do domu, všetko nájdeš hore nohami, takže to nie je len navonok. Zatiaľ čo v tejto atrakcii nie je čo robiť, človek nemôže byť uchvátený a zaujatý týmto nezvyčajným architektonickým dizajnom.

 

Upside Down House Fengjing Ancient Town

 

My v Uložiť vlak vám radi pomôžu pri plánovaní cesty do nich 10 nezvyčajné atrakcie po celom svete.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 nezvyčajných atrakcií vo svete“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Funusual-attractions-worldwide%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)