Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 05/11/2021)

Vznášajúce sa k oblohe, nasledujúci 10 najkrajšie mrakodrapy na svete sú majstrovskými dielami najlepších svetových architektov. Miešanie futuristických prvkov, udržateľné a zelené prvky, títo 10 nádherné budovy sú tiež jednými z najnavštevovanejších pamiatok na svete.

 

1. Najkrajšie mrakodrapy na svete: The Shard

306 metrov vysoký, Shard tower je najznámejší mrakodrap v Londýne. s najlepšia vyhliadková plošina v Londýne, môžete vidieť krásnu panorámu mesta zo strechy mrakodrapu. Vyhliadková plošina je 244 metrov a ponúka výhľad takmer do každého kúta Londýna.

Otvorené v 2003, Shard priťahuje návštevníkov z celého sveta. Najmä preto, že jedinečný architektonický dizajn vyniká medzi všetkými veľkými mrakodrapmi na svete. Dizajn Shard pozostáva zo sklenených kúskov a je navrhnutý ako sklenený črep, existujú 11,000 sklenené panely v konštrukcii Shard's. Takže, keď v Londýne stojí za návštevu, spolu s úžasnou večerou pri západe slnka v reštauráciách Shard na poschodiach 31-33, najvyššia v Spojenom kráľovstve.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Z Paríža do Londýna vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

The Shard is one of the most Beautiful Skyscrapers Worldwide

 

2. Najkrajšie mrakodrapy na svete: Evolution Tower Moskva

246 metrov vysoký, špirálovitá Evolution Tower v Moskve je jedným z najfascinujúcejších mrakodrapov na svete. Krásny mrakodrap dominuje obchodnej štvrti Moskvy v Moskve a ponúka výhľad na rieku Moskva. So stanicou metra, nákupné centrum, úradov, a zelené plochy, a Evolution Tower je jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Moskve.

Architektonická štruktúra je ohromujúca a vzbudzuje úctu, robí z Evolúcie jednu z najúžasnejšie miesta na návštevu v Rusku. Takže, Netreba dodávať, že ruský mrakodrap obsahuje mnoho cestovateľských fotografií po celom svete a je zdrojom napodobňovania pre architektov a inžinierov po celom svete.

Viedeň do Budapešti s vlakom

Praha do Budapešti s vlakom

Mníchov do Budapešti s vlakom

Graz do Budapešti s vlakom

 

A Beautiful Skyscraper In Moscow from the bottom up - The Evolution Tower

 

3. Najkrajšie mrakodrapy na svete: Empire State Building

Najznámejšia kancelárska budova na svete, Empire State Building od r 1931. Vynikajúci newyorský škrabák bol postavený v 20-tych rokoch minulého storočia pri pretekoch o stavbu najvyšších mrakodrapov na svete.. Empire State Building vyhral preteky, keď architekti Raskob a Smith navrhli epický mrakodrap, ktorý dominuje panoráme Manhattanu 381 metrov.

Empire State Building je jednou z pamiatok New Yorku, ktoré musíte vidieť. Z 38. poschodia, môžete privítať východ slnka spolu s mestom, ktoré nikdy nespí. S výhľadom na Central Park, Fifth Avenue na Times Square, výhľady z Empire State Building sú nezabudnuteľné.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

A Beautiful Skyscraper In New York The Old Empire State Building

 

4. Šanghajská veža

Druhý najvyšší mrakodrap na svete, Shanghai Tower siaha 632 metrov. Dominantou úchvatnej panorámy Šanghaja, Shanghai Tower má najvyššiu vyhliadkovú plošinu na svete, ktorá ponúka výhľad na Šanghaj po celý rok.

Medzi ďalšie unikáty patrí presklená fasáda, s vírivým vrchom, a jedným z najfascinujúcejších prvkov sú zelené vnútorné priestory. Navyše v zelenom prevedení, veža je navrhnutá ako mesto v sebe, hotel, obchodné priestory, úradov, a návštevnícke priestory pre verejnosť. Shanghai Tower nie je len jedným z 10 najkrajšie mrakodrapy na svete, ale je aj najväčší, so schopnosťou prispôsobiť sa 16,000 ľudia.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

foggy night & Shanghai Tower

 

5. Bank of China Tower Hong Kong

Dominantou panorámy Hongkongu, budova Bank of China je jedným z najpozoruhodnejších mrakodrapov v Číne. o 367 metrov, Bank of China Tower je jedným z najvyšších mrakodrapov na svete a najvýznamnejšou budovou v centre Hongkongu. S ostrými hranami a trojuholníkovými vzormi na vonkajšej strane, Bank of China vás bude sledovať celé hodiny.

Zatiaľ čo väčšina návštevníkov Hongkongu považuje tento mrakodrap za jedinečný, existuje niekoľko, ktoré nie sú ohromené. Dôvodom sú práve vlastnosti, ktoré odlišujú BOC od ostatných nádherné stavby v Číne. Ostré hrany a X, sú negatívne symboly vo Feng Shui. Avšak, možná negatívna smola nezabráni cestujúcim v tom, aby túto architektonickú krásu každý deň obdivovali.

Norimberg do Prahy s vlakom

Mníchov do Prahy vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

Bank of China Tower in Hong Kong

 

6. Marina Bay Sands Singapur

Jeden z 10 najkrajšie mrakodrapy na svete, je letovisko. Hotel Marina Sands má výhľad na záliv Marina Bay, s reštauráciami, kasíno, divadlo, v troch vežiach, spája 340 metrov dlhý SkyPark. Navyše, najúžasnejší komplex má najvyšší nekonečný bazén na svete.

Architekt Moshe Safdie vysvetlil, že dizajn mrakodrapu bol inšpirovaný balíčkom kariet. Z bazéna s nekonečným okrajom je úžasný výhľad na Singapur, na 57. poschodí. Navyše, môžete obdivovať úžasný mrakodrap Marina Bay Sands z Gardens by The Bay, ďalšie nádherné miesto na návštevu v Singapure.

Miláno do Neapolu s vlakom

Florencia do Neapolu s vlakom

Benátky do Neapolu s vlakom

Pisa do Neapolu s vlakom

 

The Green gardens at Marina Bay Sands Singapore

 

7. Najkrajšie mrakodrapy na svete: Tokyo Skytree

s 2 vyhliadkové plošiny, mrakodrap Tokyo Skytree je jedným z piatich najvyšších mrakodrapov na svete. o 634 metrov, kávu si môžete dať v najvyššie položenej kaviarni na svete, s úžasným výhľadom na Tokio. Skytree bol postavený ako televízna a vysielacia veža a neskôr sa stal z najdôležitejších pamiatok v Tokiu.

Okrem vyhliadkových plošín, a kaviareň, na jeho základni môžete navštíviť akvárium a planetárium. Ponúkajú vyhliadkové plošiny 360 stupňov pohľady na najfuturistickejšie a najnapínavejšie mesto Japonska, a Ázia. Spodný riadok, pripravte sa stráviť celý deň obdivovaním výhľadov a návštevou mnohých úžasných zariadení v tokijskom mrakodrape Skytree.

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Z Benátok do Ríma vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

 

Skytree is A Beautiful Skyscrapers In Tokyo

 

8. Kanton Tower Guangzhou

Čína je fascinujúca zmes moderného a starovekého, kde chrámy prežívajú vedľa mrakodrapov, ktoré sa týčia do oblakov. Jeden z najlepšie miesta na návštevu v Číne je Guangzhou a astronomická kantonská veža. Pri epose 604 metrová výška, Kantonská veža je viditeľná z akéhokoľvek miesta v Guangzhou.

Jednou z najlepších vecí v Canton Tower je jazda električkou na jej vrchole. Takže, ak nemáš strach z výšok, prísť v noci, keď je veža osvetlená jasnými farbami dúhy. Od kombinovanej električky po lístok na vyhliadkovú plošinu, návšteva Canton Tower je výnimočným zážitkom a viac než len stáť na základni so spadnutou čeľusťou.

Vlakom z Interlakenu do Zürichu

Z Luzernu do Zürichu vlakom

Bern do Zürichu vlakom

Vlakom z Ženevy do Zürichu

 

Canton Tower Guangzhou

 

9. Medzinárodná budova Liebian

Najväčší umelo vytvorený vodopád je veľkolepým prvkom najúchvatnejšieho mrakodrapu na svete. Mrakodrap Liebian International je 121 metrov vysoký s vodopádom nad jeho fasádami. Najvyšší vodopád sa napája zo štyroch čerpadiel a na jeho základni zrážky zrážky. Túto pozoruhodnú stavbu môžete vidieť na svojej ceste do Číny, najmä do Guiyangu, v juhozápadnej Číne.

Liebiansky mrakodrap možno nie je najvyšší na svete, ale určite patrí medzi top 5 najkrajšie mrakodrapy na svete.

Z Bruselu do Amsterdamu vlakom

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Paríž do Amsterdamu s vlakom

 

 

10. Najkrajšie mrakodrapy na svete: Agbar Tower Barcelona

Torre Glories je pozoruhodný mrakodrap medzi mnohými krásnymi pamiatkami v Barcelone. 38-poschodový 144 metrov mrakodrap je výtvorom francúzskeho architekta. Krásny mrakodrap má tvar gejzíru stúpajúceho do neba a bol navrhnutý podľa hory Montserrat. Pri bližšom pohľade si všimnete, že celá fasáda je vyrobená zo skla.

Avšak, Najvýraznejším prvkom veže Agbar je farebné osvetlenie. Španielsky mrakodrap má 4,500 LED zariadenia. Tieto LED zariadenia zobrazujú obrázky a môžu produkovať 16 milión farieb. navyše, ak zakrúžkujete vežu Agbar, všimnete si odkaz na ďalší úžasný orientačný bod, Gaudího rodina Sagrada. Takže, kedykoľvek budete chcieť navštíviť tento krásny mrakodrap, buď pripravený obdivovať ho celý deň.

Vlakom z Rimini do Florencie

Vlakom z Ríma do Florencie

Vlakom z Pisy do Florencie

Vlakom z Benátok do Florencie

 

The lighted Agbar Tower Barcelona

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať výlet do 10 najkrajšie mrakodrapy na svete vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 najkrajších mrakodrapov na svete“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fmost-beautiful-skyscrapers-worldwide%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)