Čas čítania: 9 minút
(Aktualizované: 25/02/2022)

Priateľský, pochôdzny, a nádherný, títo 12 najlepší cestujúci prvýkrát’ lokality sú najlepšie mestá na návštevu v Európe. Priamo z vlaku, do Louvru, alebo Námestie Dam, tieto mestá lákajú milióny turistov po celý rok, tak si zbaľte kufre a vydajte sa s nami na cestu objavovať ich čaro.

 

1. Najlepšie miesta prvého cestovateľa: Amsterdam

Skvelá destinácia na víkend, Amsterdam je jedným z 12 najlepšie miesta pre tých, ktorí cestujú prvýkrát. Amsterdam je dosť malý, čo uľahčuje pohyb pešo, alebo na bicykli. Navyše, tento spôsob cestovania je oveľa jednoduchší pre tých, ktorí cestujú prvýkrát, ktorí nie sú zvyknutí pohybovať sa v cudzej krajine alebo komunikovať v cudzích jazykoch.

teda, iba v 3 dní by ste mohli preskúmať každý jeden kanál a kút v pôvabnom holandskom hlavnom meste. Perníkové chalúpky v Demarku, Námestie Dam, kvetinový trh, a skočiť do kanála prehliadka člna, a dom Anny Frankovej, sú len niektoré z miest, ktoré môžete navštíviť. Aj keď to znie ako dlhý zoznam, dizajn mesta sa hodí k týmto krásnym miestam, takže každý návštevník ich môže navštíviť len počas krátkej dovolenky. Holanďania sú priateľskí a veľmi pohostinní a radi sa s vami podelia o svoju kultúru a mesto.

Najlepší čas ísť: Smieť, na slávny kvetinový trh.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

Best First Time Traveler’s Locations: Amsterdam

 

2. Praha

Mesto úžasných mostov, a pivné záhrady, Praha je skvelou destináciou pre tých, ktorí cestujú prvýkrát. Ak ste nikdy neboli v Prahe, nájdete zábavu v meste, pôsobivé, a živý. Okrem nádherných kostolov, a Staromestské námestie, Praha je skvelá na krátku víkendovú prestávku, s krčmami, klubov, a pivné záhrady na večerný polliter.

navyše, mesto sa môže pochváliť cestovateľmi, tak, ak cestujete sami do Prahy, vždy sa môžete stretnúť s ostatnými cestujúcimi. Môžete sa tak inšpirovať pri plánovaní ďalšej cesty po Európe, do Viedne alebo Paríža, ktoré sú a cesta vlakom preč.

Najlepší čas ísť: Jeseň.

Norimberg do Prahy vlaky

Mníchov do Prahy vlaky

Berlín do Prahy vlaky

Viedne do Prahy vlaky

 

Prague

 

3. Klasický Londýn

Keď človek pomyslí na to, že cestuje prvýkrát do Európy, Na myseľ mi nevyhnutne prichádza Londýn. Mesto je úžasnou zmesou kultúr: Anglické dedičstvo a moderné trendy štvrte, London Eye a Buckinghamský palác. Aj keď môže byť náročné vidieť všetko, Londýn má cez víkend čo ponúknuť, je možný výlet do klasického Londýna.

Classic London zahŕňa návštevu Buckinghamského paláca, Tower of London, a Kensingtonské záhrady, niekoľko z nich najlepšie pamiatky v Európe. Navyše, si môžete vychutnať muzikál na West End, na potulkách po Notting Hill, a samozrejme ochutnávka anglických raňajok. Spodná čiara, Londýn je skvelým miestom pre tých, ktorí cestujú prvýkrát.

Najlepší čas ísť: Jar a leto, keď je modrá obloha a teplé počasie.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

Berlín do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

Classic London

 

4. Najlepšie miesta prvého cestovateľa: Florencia

Bohatá história umenia, veľkolepé pamiatky, a paláce, Florencia je úžasným miestom na prvé cestovanie pre milovníkov umenia. Staré centrum mesta je najobľúbenejšou časťou Florencie, s úchvatnou galériou Duomo a Uffizi, ktorá nie je príliš ďaleko. Tieto úžasné miesta sú v pešej vzdialenosti od seba, takže sa môžete ľahko prechádzať krásnymi florentskými ulicami a námestiami.

navyše, ak nechcete chodiť príliš veľa, potom výstup na Duomo a Giottovu zvonicu ponúka fantastický výhľad na celé mesto. Takže, svoju dovolenku vo Florencii môžete jednoducho stráviť v centre starého mesta, a rozdeľte si čas medzi nakupovanie, umenie, a skvelé talianske jedlo.

Najlepší čas ísť: Jar a jeseň.

Rimini Florencii vlakov

Rím Florencii Vlaky

Pisa Florencii vlakov

Venice Florencii vlakov

 

Best First Time Traveler’s Locations: Florence Viewpoint

 

5. Pekný

Symbol Francúzskej riviéry, Nice je krásne prímorské mestečko so skvelými piesočnatými plážami a úžasnou uvoľnenou atmosférou. Nice je jedným z najobľúbenejších miest vo Francúzsku, pre miestnych aj turistov. Aj keď to môže spôsobiť, že Nice bude počas hlavnej sezóny trochu preplnené, vďaka tomu je tiež skvelým miestom pre tých, ktorí cestujú prvýkrát.

Cestovatelia, ktorí do Nice prvýkrát prídu, si môžu užiť úžasnú promenádu ​​du Paillon, na hradný vrch alebo do starého mesta. Slnečno, živý, a relaxačné, Nice je ideálna dovolenková destinácia vo Francúzsku, navrhnuté tak, aby vyhovovali všetkým potrebám cestovateľa. Čo je najdôležitejšie, s 300 slnečné dni v roku, Nice je najlepšie miesto, kam ísť kedykoľvek počas roka a relaxovať na pláži. Avšak, ak máte záujem o umenie a históriu, Nice je domovom múzeí Chagall a Matisse, rovnako ako stará štvrť, samozrejme.

Ak chcete súčet veci do poriadku, radšej si precvičte bonjour, pretože Nice vás s radosťou privíta na vašej prvej ceste.

Najlepší čas ísť: Samozrejme leto.

Lyon Nice Vlaky

Paris Nice Vlaky

Vlaky z Cannes do Paríža

Vlaky z Cannes do Lyonu

 

Nice Riviera

 

6. Najlepšie miesta prvého cestovateľa: Viedeň

Plné palácov, zborov, a staré námestia, Viedeň je jednou z najlepších lokalít pre tých, ktorí cestujú prvýkrát. Hlavné mesto Rakúska môžete preskúmať úplne pešo, a to robí Viedeň jedným z miest, ktoré sú pre chodcov najpriateľskejšie v Európe. Z Inner Stadt, môžete preskúmať množstvo galérií, luxusné nákupné butiky, všetko pôsobivé v barokovom štýle a zatočí sa vám z toho hlava.

Inými slovami, Viedeň má veľa úžasných vecí historické stránky navštíviť, a architektúra je pozoruhodná. Ak ste milovníkom histórie a oceňujete bohatú kultúru, Viedeň si zamilujete na prvý pohľad, a vaša prvá cesta do Viedne bude začiatkom mnohých predĺžených víkendov v Rakúsku.

Najlepší čas ísť: Viedeň je najkrajšia v zime, keď je všetko zasnežené a čarovné.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

 

7. Paríž

Romantické, vzrušujúce, krásne, každý sa do Paríža zamiluje na prvý pohľad, alebo povedzme prvý výlet. Hlavné mesto Francúzska je centrom umenia, móda, histórie, a gastronómie, ponúka úžasné veci, ktoré môžete robiť a miesta na návštevu, pre akúkoľvek chuť a vášeň.

Všetko, čo urobíte v Paríži prvýkrát, bude najpamätnejšie. Od prvej prechádzky po Champs-Elysees až po piknik pri Eiffelovej veži a návštevu Louvru, vaša prvá cesta do Paríža bude nezabudnuteľná. Tento Paríž je najlepším miestom pre tých, ktorí prvýkrát cestujú do Európy.

Najlepší čas ísť: Po celý rok.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

Louvre Museum, Paris

 

8. Najlepšie miesta prvého cestovateľa: Rím

Prechádzka dláždené ulice, do Kolosea, a lahodné maritozzo na dezert je fantastickým otvorením prvého dňa v Ríme. Okrem toho, že je historickým centrom starovekého Ríma, s pamiatkami ako Fórum a Cisársky palác, Rím je skvelé mesto na Vino del Casa a úžasnú taliansku pizzu.

navyše, Rím je veľmi romantický a láka množstvo zamilovaných párov. Španielske schody alebo fontána di Trevi sú skvelými miestami na romantické obrázky. Takže, ak ste necestovali ďaleko alebo vôbec do Talianska, potom je Rím jednou z najlepších lokalít pre tých, ktorí cestujú prvýkrát.

Najlepší čas ísť: Jar a jeseň sú najlepší čas na návštevu pre tých, ktorí prvýkrát navštívia Rím. Taliansko je skvelé mimosezónna destinácia v Európe, a apríl je najlepší čas ísť.

Miláno Rím Vlaky

Florence k Rímu Vlaky

Benátky do Ríma Vlaky

Naples do Ríma Vlaky

 

Best First Time Traveler’s Locations: Rome

 

9. Brusel

Ak máte len jeden deň na umenie cestovať, Brusel je konečná destinácia. Vafle, čokoláda, vafle s čokoládou, a Veľký palác, sú tri z najlepších vecí, ktoré môžete robiť v Bruseli, zmestí sa len na jednodňový výlet.

Avšak, ak chcete vidieť trochu viac, potom s radosťou zistíte, že Brusel je dobre prepojený; električky, metro, a autobusy, ktoré vás odvezú kamkoľvek. Ďalšia výhoda, ktorá dáva Bruselu to najlepšie 12 miesto prvého cestovateľa je, že mesto je viacjazyčné. Inými slovami, vieš po anglicky, francúzsky, Holandčina alebo nemčina, keď ste v Bruseli a nemusíte sa báť, že sa stratíte v preklade.

Najlepší čas ísť: Leto a zima sú najlepší čas na návštevu Bruselu. Júnové festivaly vytvárajú v Bruseli skvelú atmosféru, zatiaľ čo december je čaro Vianoc.

Luxembourg do Bruselu Vlaky

Antwerp do Bruselu Vlaky

Amsterdam Brusel Vlaky

Paríža do Bruselu Vlaky

 

Brussels

 

10. Najlepšie miesta prvého cestovateľa: Použité

Malý, očarujúce mesto Bruggy je plné kanálov, butiky, a stredoveká architektúra. Toto malebné belgické mesto je skvelým miestom na víkendový útek, s dostatkom času na prehliadku mesta a relax. Okrem ochutnávok čokolády na námestí Markt, Výstup na Belfry Tower za impozantným výhľadom na mesto je jedným z najlepších spôsobov, ako začať deň v Bruggách.

Pamiatky v Bruggách môžete prejsť pešo, alebo v koči, za jeden víkend. Okrem toho, výlet do Brugg môžete skombinovať s inými lokalitami, ktoré cestujú prvýkrát, ako Brusel, a urobte z toho celý týždenný výlet do Európy. Takže, aby ste si naplno užili svoj prvý výlet do Brugg, zabalte si pohodlnú obuv, krížová taška, a fotoaparát na magické zábery.

Najlepší čas ísť: Jar je najlepší čas na návštevu Brugg. V tomto ročnom období, kanály a uličky sú plné rozkvitnutých kvetov, a farby.

Amsterdam Bruges Vlaky

Brusel Bruggy Vlaky

Antverpy Bruggy Vlaky

Gent Bruggy Vlaky

 

Best First Time Traveler’s Locations: Bruges

 

11. kolínska

Úchvatná kolínska katedrála vás nechá bez slov. Historické centrum mesta, mestské svetlá vo večerných hodinách, a katedrála uchváti každého, kto prvýkrát cestuje do tohto fantastického nemeckého mesta. Kolín nad Rýnom je skvelou destináciou na prestávku v meste, pretože v ňom môžete navštíviť všetky dôležité pamiatky 3 dni.

V zime, námestie je miestom, kde si môžete užiť jeden z najlepších vianočných trhov v Európe. V lete, môžete sa vydať do Rheinparku, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na katedrálu a piknik pri rieke Rýn. Ďalej, môžete si užiť veľké úspory v úžasných parkoch, múzeí, a viac s Kolínska kard.

Najlepší čas ísť: Po celý rok, ale väčšinou na Vianoce a na jar.

Berlín do Aachenu Vlaky

Frankfurt do Kolína Vlaky

Vlaky z Drážďan do Kolína

Aachen do Kolína Vlaky

 

Cologne At Night

 

12. Najlepšie miesta prvého cestovateľa: Interlaken

Výhľady na Alpy, zelené lúky, a jazerá spolu s mestskými výhodami, Interlaken je báječná destinácia vo Švajčiarsku. Blízkosť mesta k Alpám spolu s komfortom mestského života, ubytovanie, a doprava z neho robí jedno z najlepších miest pre tých, ktorí cestujú prvýkrát.

Ak sa rozhodnete cestovať do Interlakenu prvýkrát, budete mať nezabudnuteľný výlet do jednej z najžiadanejších destinácií na svete. Či už máte radi turistiku alebo popíjanie švajčiarskeho kakaa ráno s výhľadom na Alpy, Interlaken má všetko.

Najlepší čas ísť: po celý rok.

Basel do Interlaken Vlaky

Bern Interlaken Vlaky

Lucerna na Interlaken Vlaky

Zurich Interlaken Vlaky

Best First Time Traveler’s Locations: Interlaken

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať vašu dovolenku do týchto 12 najlepší cestujúci prvýkrát’ miesta vlakom.

 

 

Chcete na svoju stránku vložiť náš blogový príspevok „12 najlepších miest pre prvého cestovateľa“.? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fbest-first-time-travelers-locations%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)