Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 07/08/2021)

Podzemné jazerá, skryté vodopády, mimo cesty kuriózne mestá, a krásne výhľady, svet je plný úžasných tajných miest. Tieto top 10 tajné miesta na svete sú prístupné všetkým cestujúcim, ale veľmi často sa im uniká. Takže, pripravte sa na ohromujúcu cestu do najskrytejších a dych vyrážajúcich miest na svete.

 

1. Prísne tajné miesto v Nemecku: Berchtesgaden

250 km turistických chodníkov, nedotknutá tyrkysová voda v jazere, a nádherné vrcholy, Berchtesgaden národný park je jedným z prísne tajných cieľov v Nemecku.

Tento národný park sa nachádza hneď vedľa nemeckých hraníc s Rakúskom a je domovom najkrajšej bavorskej krajiny. Zatiaľ čo väčšina turistov cestuje do Čierny les, švajčiarske Alpy, alebo stred Európy, tento úžasný národný park je prehliadaný. Takže, mohli by ste byť jedným z mála cestovateľov, mať piknik do Jazero Konigssee, pokúsiť sa o vrchol na Watzmann – o 2,713 metrov pre úchvatný výhľad z dolín, a nedotknutá divoká príroda.

Salzburg do Berchtesgadenu s vlakom

Mníchov do Berchtesgadenu vlakom

Linec do Berchtesgadenu s vlakom

Z mesta Innsbruck do mesta Berchtesgaden vlakom

 

A lake in Berchtesgaden

 

2. Najtajnejšie miesto v Taliansku: Kláštor Santa Maria Dell Isola In Tropea

Väčšina turistov opaľujúcich sa na zlatých plážach mesta Tropea toto tajné miesto nepozná. Avšak, priamo nad ich hlavami, sediaci na vrchole skalnatého kopca, obklopený Tyrrhenským morom, je svätyňa Santa Maria dell Isola.

Nie je jasné, či kláštor postavili benediktíni alebo baziliáni niekedy v stredoveku. Takže, za zrekonštruovanou fasádou kláštora môžete spoznať históriu a krásu. Nepochybne, kláštor, ktorý prežil 2 zemetrasenia, určite uchováva niektoré z najkvalitnejších a najzaujímavejších tajomstiev Kalábrie.

Prístav Vibo Marina do Tropea s vlakom

Catanzaro do Tropea s vlakom

Cosenza do Tropea s vlakom

Lamezia Terme do Tropea s vlakom

Secret Place In Italy: The Monastery of Santa Maria Dell Isola

 

3. Najtajnejšie miesto vo Švajčiarsku: Trummelbachské vodopády

V údolí rieky 72 vodopády, mysleli by ste si, že nie je nič neobjavené vodopád vo Švajčiarsku, ale je. Jedným z najprísnejšie tajných miest v Európe sú Trummelbachské vodopády. Tento rozsah 10 vodopády napájané ľadovcom vo Švajčiarsku, sa napája topiacou sa vodou z Eigeru a Jungfrau.

teda, pri návšteve a prechádzke horou, obdivovať tieto tajné vodopády, byť oblečený v oblečení, ktoré vás ochráni pred kvapkami mrznúceho vodopádu.

Luzern do Lauterbrunnen s vlakom

Z Ženevy do Lauterbrunnen s vlakom

Luzern do Interlakenu s vlakom

Z Zürichu do Interlakenu s vlakom

 

The Secret Trummelbach Falls

 

4. Seegrotte v Hinterbruhle, Rakúsko

A výlet na lodi k najväčšiemu podzemnému jazeru v Rakúsku je nezabudnuteľný zážitok. Táto veľká vidieť Grotte v meste Hinterbruhl, je sústava jaskýň, pôvodne vyrobené človekom na banské účely, v 2.sv.v..

Avšak, podzemné jazero bolo vtedy opustené. dnes, Seegrotte v Hinterbruhli, premenený na jeden z vrcholov 10 tajné miesta na návštevu vo svete.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

A Secret underground lake in Hinterbruhl Austria

 

5. Prísne tajné miesto v Číne: Hora Sanqing

3 úchvatné vrcholy v oblakoch, Mount Sanqing je jednou z najposvätnejších v čínskej kultúre. Pohľad na horu Sanqing nie je len jedným z najúchvatnejších výhľadov na čínsku krajinu, ale aj s posvätným významom v taoistickej viere; a 3 vrcholy predstavujú 3 Čistí, najvyšší bohovia.

Okolie Sanqingu tiež ponúka úžasné vyhliadky, chodníky, a magické body na objavovanie z 10 najkrajších miest v oblasti. teda, rezervujte si 2-denný výlet na horu Sanqing, aby ste si mohli naplno vychutnať a preskúmať všetky skryté miesta.

 

Sky High Mount Sanqing

 

6. Prísne tajné miesta v Taliansku: Trentino

Krása talianskych Álp nie je najlepšie stráženým tajomstvom na svete. Každý vie o pohorí, krajina, alpské jazerá, a malebné lúky. Avšak, Trentino na severovýchode Talianska, medzi jazerom Garda a Dolomitmi, často chýba na trase k prírodné divy tu spomínané. Tu nájdete vynikajúci počet 297 jazerá na objavovanie.

Navyše, iba tu môžete obdivovať špeciálny svetelný efekt „alpenglow“ na vrcholoch Dolomitov, pri západe slnka.

Z Florencie do Milána vlakom

Florencia do Benátok s vlakom

Z Milána do Florencie vlakom

Benátky do Milána vlakom

 

Secret Places In Italy: Mountain Trentino

 

7. Prísne tajné miesto v Poľsku: Krivý les v Štetíne

Vysadené v 30. rokoch, Štetinský les je jedným z najtajnejších miest na svete. Je to z dôvodu, že les je zastrčený v Poľsku, neďaleko mesta Gryfino. Od 400 borovice vysadené späť v 30. rokoch, dnes zistíte, že ich zostalo len niekoľko, stále toto miesto stojí za návštevu.

Dôvod jedinečného tvaru je dodnes záhadou; mnohí sa pokúsili zistiť, či je to človekom alebo prírodným zázrakom. Takže, ak sa rozhodnete navštíviť, mohli by ste preskúmať tajomstvo borovíc’ jedinečný tvar borovice, a preskúmajte jednu z nich najkrajšie lesy v Európe.

 

 

8. Prísne tajné miesto v Maďarsku: Tapolca

Tapolca je pôvabné mestečko v Maďarsku, nachádza sa v blízkosti Baltanskej vrchoviny prírodná rezervácia. Väčšina turistov cestuje do Maďarska na dovolenku v Budapešti, ale mesto Tapolca je najlepšie stráženým tajomstvom Maďarska. Okrem toho blízkosť k obrovskému národnému parku, mesto má v strede jazero, s krásne námestie a kaviarne v okolí.

teda, ak chcete ochutnať maďarskú kuchyňu, obdivujte a objavujte úžasnú maďarskú prírodu, a jazerná jaskyňa, potom si zarezervujte lístok na Tapolca.

Viedeň do Budapešti s vlakom

Praha do Budapešti s vlakom

Mníchov do Budapešti s vlakom

Graz do Budapešti s vlakom

 

Tapolca is a charming little town in Hungary

 

9. Prísne tajné miesto v Anglicku: Hunstanton, Norfolk

Pri návšteve letoviska Hunstanton v Norfolku, bude to vyzerať ako pokojné prázdninové mestečko pri mori. Avšak, potom, čo kráčate dole k pobrežiu a kamienkovej pláži, nájdete najpozoruhodnejšie útesy. Staré Hunstantonské útesy sú vrstvy farebného pieskovca; hrdzavý zázvorový pieskovec, červený vápenec preliaty kriedou, obklopený zelenými morskými riasami a modrým morom.

teda, nádherná pláž Hunstanton je úplne úchvatná, hlavne pri západe slnka. V túto dennú dobu, útesy menia farby, na kontraste medzi morom a útesmi je ešte výraznejší. Napriek svojej prírodnej kráse, málokto nevie o tomto tajnom mieste vo východnom Anglicku. Takže, radšej si poponáhľajte s rezerváciou lístka na vlak na pláže Hunstanton, než to zistí zvyšok sveta.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

Secret beachline and Cliffs in Hunstanton, Norfolk

 

10. Polostrov Applecross v Škótsku

Tento škótsky zázrak bol sprístupnený po ceste iba v 1975, kľukatou a strmou cestou, ktorá prechádza pozdĺž polostrova po polostrove. Takže, ak ste chceli navštíviť tento vzdialený klenot, museli ste sa spoliehať iba na cestu loďou, ako ostatní obyvatelia tohto ostrova.

Applecross je krásna malá dedinka na polostrovnom pobreží Škótska. Na bujne zelených kopcoch sa rozprestierali malé chatky a domčeky, s výhľadom na more, vyrazí vám dych.

Iba s 544 obyvatelia, existuje len veľmi málo dôvodov na cestu do Applecrossu, ale živé a malebné výhľady, úplne zarobiť miesto ako jeden z najlepších 10 tajné miesta na svete. Navyše, Camusterrach a Ard-dhubh sú dve ďalšie osady, ktoré by ste pri svojom prieskume nemali vynechať, keďže sa ich modernizácia tiež sotva dotkne.

 

The Green Applecross Peninsula In Scotland

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet na vrchol 10 najtajnejšie miesta na svete vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blog post "Najvyššie 10 Secret Places In The World “na vašu stránku? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fsecret-places-world%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)