Okuma zamanı: 6 dakika
(Son olarak Güncelleme: 26/05/2021)

Yeraltı gölleri, gizli şelaleler, Aşınmış yolun dışı ilginç kasabalar, ve güzel manzaralar, dünya inanılmaz gizli yerlerle dolu. Bunlar üst 10 Dünyadaki gizli yerlerin tümü gezginler için erişilebilir, ancak çoğu zaman gözden kaçıyor. Yani, dünyanın en gizli ve nefes kesici yerlerine akıllara durgunluk veren bir yolculuğa hazırlanın.

  • Raylı Ulaşım Çevre Dostu Way To Seyahat mi. Bu makale kaydet A Treni ile trenle yolculuk hakkında eğitmek için yazılır, , En Ucuz Tren Biletleri Web Sitesi Dünyada.

 

1. Almanya'daki En Gizli Yer: Berchtesgaden

250 km'lik yürüyüş parkurları, tertemiz turkuaz göl suyu, ve muhteşem zirveler, Berchtesgaden Ulusal park Almanya'daki en gizli yerlerden biridir.

Bu milli park, Almanya'nın Avusturya sınırının hemen yanındadır ve Bavyera'nın en güzel manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır.. Turistlerin çoğu buraya seyahat ederken Kara Orman, İsviçre Alpleri, veya Avrupa'nın merkezi, bu muhteşem milli park gözden kaçmış. Yani, çok az gezginden biri olabilirsin, tarafından piknik yapmak Konigssee Gölü, try to summit to Watzmann – at 2,713 metre için nefes kesen manzarası Vadilerin, ve el değmemiş vahşi doğa.

Salzburg'dan Berchtesgaden'e Trenle

Münih'ten Berchtesgaden'e Trenle

Linz'den Berchtesgaden'e Trenle

Innsbruck'tan Berchtesgaden'e Trenle

 

Berchtesgaden'de bir göl

 

2. İtalya'nın En Gizli Yeri: Tropea'daki Santa Maria Dell Isola Manastırı

Tropea'nın altın kumsallarında güneşlenen turistlerin çoğu bu gizli yeri bilmiyor. ancak, tam kafalarının üstünde, kayalık bir tepenin tepesinde oturmak, Tiren Denizi ile çevrili, Santa Maria dell Isola Kutsal Alanı.

Manastırın Orta Çağ'da Benedictines veya Basilyalılar tarafından inşa edilip edilmediği belli değil.. Yani, manastırın yenilenmiş cephesinin arkasındaki tarihi ve güzelliği keşfedebilirsiniz. Şüphesiz, hayatta kalan bir manastır 2 depremler, kesinlikle Calabria'nın en iyi ve ilginç sırlarından bazılarını saklar.

Vibo Marina'dan Tropea'ya Trenle

Catanzaro'dan Tropea'ya Trenle

Cosenza'dan Tropea'ya Trenle

Lamezia Terme'den Tropea'ya Trenle

İtalya'da Gizli Yer: Santa Maria Dell Isola Manastırı

 

3. İsviçre'nin En Gizli Yeri: Trummelbach Şelaleleri

Vadisinde 72 şelaleler, keşfedilmemiş bir şey olmadığını düşünürsün İsviçre'deki şelale, ama orada. Avrupa'nın en gizli yerlerinden biri Trummelbach Şelaleleri'dir.. Bu aralığı 10 İsviçre'deki buzulla beslenen şelaleler, Eiger ve Jungfrau'dan gelen suyu eriterek beslenir.

bu nedenle, dağı ziyaret ederken ve yürürken, bu gizli şelalelere hayran olmak, Sizi dondurucu şelalenin damlamalarından koruyacak kıyafetler giyin.

Lucerne'den Lauterbrunnen'e Trenle

Geneve'den Lauterbrunnen'e Trenle

Lucerne'den Interlaken'e Trenle

Zürih'ten Interlaken'e Trenle

 

Gizli Trummelbach Şelalesi

 

4. Seegrotte In Hinterbruhl, Avusturya

bir bot gezisi Avusturya'nın en büyük yeraltı gölüne gitmek unutulmaz bir deneyim. Hinterbruhl kasabasındaki bu büyük görmek Grotte, bir mağara sistemidir, aslen madencilik amacıyla insan yapımı, İkinci Dünya Savaşında.

ancak, yeraltı gölü o zamanlar terk edilmişti. Bugün, Hinterbruhl'daki Seegrotte, zirvelerden birine dönüştü 10 dünyada ziyaret edilecek gizli yerler.

Salzburg'dan Viyana'ya Trenle

Münih'ten Viyana'ya Trenle

Graz'dan Viyana'ya Trenle

Prag'dan Viyana'ya Trenle

 

Hinterbruhl Avusturya'da gizli bir yeraltı gölü

 

5. Top Secret Place In China: Sanqing Dağı

3 bulutlarda nefes kesici zirveler, Sanqing Dağı, Çin kültüründe en kutsal olanlardan biridir. Sanqing Dağı manzarası, Çin manzarasının en nefes kesici manzaralarından sadece biri değil, ama aynı zamanda Taocu inançta kutsal bir anlamla; bu 3 zirveler temsil eder 3 Saf Olanlar, en yüksek tanrılar.

Sanqing çevresindeki alan da muhteşem bakış açıları sunuyor, rotaları, ve keşfedilecek büyülü noktalar 10 bölgedeki en doğal noktalar. bu nedenle, kendinize Sanqing Dağı'na 2 günlük bir gezi rezervasyonu yapın, böylece tüm gizli noktaların tadını çıkarabilir ve keşfedebilirsiniz..

 

Gökyüzü Yüksek Dağı Sanqing

 

6. Top Secret Places In Italy: Trentino

İtalyan Alplerinin güzelliği dünyanın en iyi saklanan sırrı değil. Herkes dağ silsilesini bilir, peyzaj, Alp gölleri, ve doğal çayırlar. ancak, İtalya'nın Kuzey-Doğusundaki Trentino, Garda Gölü ve Dolomitler arasında, rotada genellikle kaçırılır doğal harikalar burada bahsedildi. Burada olağanüstü sayıda bulacaksınız 297 keşfedilecek göller.

ek olarak, sadece burada Dolomitlerin zirvelerindeki özel ışık efekti "alpenglow" a hayran kalacaksınız., gün batımında.

Floransa'dan Milano'ya Trenle

Floransa'dan Venedik'e Trenle

Milano'dan Floransa'ya Trenle

Venedik'ten Milano'ya Trenle

 

İtalya'daki Gizli Yerler: Dağ Trentino

 

7. Polonya'daki En Gizli Yer: Szczecin'deki Çarpık Orman

30'lu yıllarda dikildi, Szczecin ormanı dünyanın en gizli yerlerinden biridir. Bu, ormanın Polonya'da sıkışmış olmasından kaynaklanmaktadır., Gryfino kasabası yakınında. itibaren 400 30'larda dikilen çam ağaçları, bugün sadece birkaçının kaldığını göreceksin, Hala burayı görülmeye değer yapıyor.

Eşsiz şeklin nedeni bu gün için bir muamma; çoğu insan yapımı mı yoksa doğa harikası mı olduğunu anlamaya çalıştı. Yani, ziyaret etmeye karar verirsen, çam ağaçlarının sırrını keşfedebilirsin’ benzersiz çam şekli, ve birini keşfedin Avrupa'nın en güzel ormanları.

 

 

8. Macaristan'daki En Gizli Yer: Tapolca

Tapolca, Macaristan'da şirin bir küçük kasabadır., Baltan Yaylaları yakınında doğa rezervi. Çoğu turist Budapeşte'de tatil için Macaristan'a seyahat ediyor, ama Tapolca kasabası, Macaristan'ın en iyi korunan sırrıdır. Büyük bir milli parka yakınlığına ek olarak, şehrin merkezinde bir göl var, güzel bir meydan ve çevresinde kafelerle.

Böylece, Macar mutfağını tatmak istiyorsanız, Macaristan’ın muhteşem doğasına hayran kalın ve keşfedin, ve bir göl mağarası, sonra biletinizi Tapolca'ya ayırtın.

Viyana'dan Budapeşte'ye Trenle

Prag'dan Budapeşte'ye Trenle

Münih'ten Budapeşte'ye Trenle

Graz'dan Budapeşte'ye Trenle

 

Tapolca, Macaristan'da şirin bir küçük kasabadır.

 

9. İngiltere'deki En Gizli Yer: Hunstanton, Norfolk

Norfolk'taki Hunstanton tatil beldesini ziyaret ettiğinizde, deniz kenarında sakin bir tatil kasabası gibi görünecek. ancak, sahile ve çakıllı sahile yürüdükten sonra, en muhteşem kayalıkları bulacaksınız. Eski Hunstanton kayalıkları renkli kumtaşı katmanlarıdır; paslı zencefil kumtaşı, üstüne tebeşirle kaplı kırmızı kireçtaşı, yeşil deniz yosunu ve mavi denizle çevrili.

bu nedenle, Hunstanton'un muhteşem plajı kesinlikle nefes kesici, özellikle günbatımında. Günün bu saatinde, uçurumlar renk değiştirir, deniz ve kayalıklar arasındaki zıtlık daha da belirgindir. Doğal güzelliğine rağmen, Doğu İngiltere'deki bu gizli yeri pek kimse bilmiyor. Yani, Tren biletinizi Hunstanton sahillerine ayırmak için acele etseniz iyi olur, dünyanın geri kalanı öğrenmeden önce.

Amsterdam'dan Londra'ya Trenle

Paris'ten Londra'ya Trenle

Berlin'den Londra'ya Trenle

Brüksel'den Londra'ya Trenle

Hunstanton'daki gizli sahil şeridi ve Kayalıklar, Norfolk

 

10. İskoçya'da Applecross Yarımadası

Bu İskoç harikası, yalnızca karayoluyla erişilebilir hale getirildi. 1975, Yarımadayı kıyı boyunca kesen virajlı ve dik yol ile. Yani, Bu uzaktaki mücevheri ziyaret etmek istersen, Tek başına tekne yolculuğuna güvenmek zorundaydın, Bu ada sakinlerinin geri kalanı gibi.

Applecross, İskoçya'nın yarımada kıyılarında güzel bir küçük köydür.. Yemyeşil tepelere yayılmış küçük kulübeler ve evler, denize bakan, nefesini kesecek.

Sadece 544 sakinleri, Applecross'a seyahat etmek için çok az neden var, ama canlı ve pitoresk manzaralar, kesinlikle en iyilerden biri olarak bir yer kazanın 10 dünyadaki gizli yerler. ek olarak, Camusterrach and Ard-dhubh are two other settlements not to miss on your exploration, modernizasyondan da neredeyse hiç etkilenmedikleri için.

 

İskoçya'daki Yeşil Elma Yarımadası

 

Burada Kaydet A Train, Zirveye unutulmaz bir gezi planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız 10 trenle dünyanın en gizli yerleri.

 

 

Eğer postamıza “Top gömmek istiyor musunuz 10 Dünyadaki Gizli Yerler "sitenize? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftr%2Fsecret-places-world%2F – (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)