Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 31/12/2021)

Scénické výhľady, tajomné dedinky, zastrčené hrady, a nezvyčajné domy, títo 10 úžasné zastávky v Európe si môžu vyžadovať predĺženie pobytu, ale rozhodne stoja za návštevu.

 

1. Úžasné zastávky v Európe: Rakotzbrucke, Nemecko

Skryté v malom parku v Sasku, diablov most, tiež známy ako Rakotzbrucke, stojí za náročný výlet z Berlína. Špirálovitý skalný most z 1860, je pohľad, ktorý fascinuje a fascinuje cestovateľov vďaka svojmu jedinečnému tvaru a konštrukcii. Ostré veže na každej strane a samotný špirálový most, vyzerajú, že ich mohol vyrobiť sám diabol, ale v skutočnosti všetko vytvorené človekom.

navyše, príbehy hovoria, že tento most vtedy postavili muži ako obetu diablovi, ale dnes je to len magické miesto. V okolí nie je veľa vecí, ktoré môžete robiť, preto je najlepšie spojiť návštevu Rakotzbrucke s výletom do parku Kromlau.

Z Frankfurtu do Berlína vlakom

Lipsko do Berlína s vlakom

Hannover do Berlína s vlakom

Z Hamburgu do Berlína vlakom

 

Gorgeous & Amazing stops In Europe: Rakotzbrucke, Germany

 

2. Champagne-Ardenne, Francúzsko

Bujné údolia a nekonečný horizont viníc a bieleho vína. Takže, návšteva Champagne-Ardenne môže byť skvelou zastávkou na vašej ceste do Talianska vinárska oblasť, Toskánsko. Krajina šampanského sa nachádza medzi Parížom a Lotrinskom. teda, zastávka v jednom z skvelé vinice v Champagne-Ardenne môže byť skvelým doplnkom k a dievčatá’ výlet do Paríža.

Okrem toho, je domovom luxusného šumivého šampanského, tento región má veľký historický význam. Napríklad, úžasná Johanka z Arku pochádzala z dediny Domremy. Takže, pri degustácii vína v malebnej francúzskej vinici si pravdepodobne vypočujete úžasné príbehy. Spodná čiara, Champagne-Ardenne je jedným z 5 najúžasnejšie zastávky vo Francúzsku.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

The Amazing Champagne-Ardenne, France

 

3. Úžasné zastávky v Európe: Zámok Oberhofen, Švajčiarsko

Na brehu krásne jazero elastické, Zámok Oberhofen je jedným z najkrajších zámkov vo Švajčiarsku. Zámok Oberhofen sa nachádza medzi Bernom, Interlaken, a Lucernské jazero. Takže, návšteva hradu Oberhofen a jazera Thun je nádhernou zastávkou na dlhej krásnej ceste.

Navyše, múzeum z 13. storočia premenené na zámok má nádhernú záhradu, kde môžete obdivovať množstvo exotických stromov, kvety, a výhľad na Alpy. teda, poldenný výlet môžete premeniť na celodenný výlet do Oberhofenu, a krásny neďaleký park, kde zažijete pokojný pokoj a malebné výhľady, kým sa davy ponáhľajú do Luzernu.

Vlakom z Interlakenu do Zürichu

Z Luzernu do Zürichu vlakom

Bern do Zürichu vlakom

Vlakom z Ženevy do Zürichu

 

Amazing stops by the lake: Oberhofen Castle, Switzerland

 

4. Vorarlbersko, Rakúsko

S výhľadom na krásne Bodamské jazero, Vorarlbersko je známe svojimi impozantnými výhľadmi na jazero a hory. Rakúske mesto leží na úpätí Vorarlberska, veľkolepý prírodná rezervácia veľkých hôr, a zelené chodníky. Či už cestujete z Lichtenštajnska do Rakúska alebo Nemecka, Vorarlbersko je úžasná zastávka na vašej ceste vlakom v celej Európe.

Horské raňajky, alebo pokojný víkend v prírode pred rušným mestom, mali by ste si nájsť čas na Vorarlbersko. Toto mesto nie je medzi cestovateľmi veľmi známe, však, Vorarlbersko je miesto, kde môžete zažiť rakúsku kultúru a kuchyňu. navyše, budete obklopení najúchvatnejšou rakúskou krajinou, dedín, a scénické výhľady – to najlepšie, čo Rakúsko ponúka, ďaleko od turistických lokalít.

Salzburg do Viedne s vlakom

Mníchov do Viedne s vlakom

Graz do Viedne s vlakom

Praha do Viedne s vlakom

 

Vorarlberg, Austria

 

5. Úžasné zastávky v Európe: Freudenberg, Nemecko

Očarujúce stredoveké mesto Freudenberg je jedným z nemeckých, a najmalebnejšie mestá Európy. Hlavnou atrakciou je tu 80 alebo tak zrubové rámové biele domy, vyzerá obzvlášť krásne v zime. teda, výlet na zasnežený Freudenberg je an nezabudnuteľný zážitok, taký, ktorý vás prenesie späť v čase a do krajín rozprávok.

navyše, Freudenberg sa nachádza medzi zelenými kopcami, s 160 km turistické chodníky a skvelé výhľady. Oblasť Westphalia je krásna na jar, keď je všetko zelené a kvitnúce. Na 6 hodinová cesta vlakom z Berlína stojí za to, na letmý pohľad na jednu z naj očarujúce staré mestá v Nemecku.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

 

6. Giant's Causeway, Severné Írsko

Pohľady na koniec 40,000 šesťhranné čadičové stĺpy zostupujúce do modrého oceánu v Giant's Causeway sú absolútne malebné. Prírodné zázraky sú staré viac ako 6 miliónov rokov, dosiahnuteľný cez zelenú, červená, a modré chodníky. Pre ich jedinečný tvar, tieto stĺpce dávajú Giant's Causeway rovno s 7 iné divy sveta.

teda, je zbytočné hovoriť, Giant's Causeway je jedným z nich 10 najúžasnejšie zastávky v Írsku. Či už cestujete z Belfastu alebo Dublinu, urobte si na to čas úžasný celodenný výlet v Severnom Írsku. Obklopený sviežou zelenou írskou krajinou, a modrý oceán pri jeho nohách, každý krok pozdĺž týchto vulkanických stĺpov vás priblíži na vašej ceste za objavovaním toho najlepšieho a najpozoruhodnejšieho na zemi.

 

Rainbow over Giant's Causeway, Northern Ireland

 

7. Úžasné zastávky v Európe: Zermatt, Švajčiarsko

Veľké Alpy sú také rozsiahle, že akýkoľvek bod, na ktorom sa rozhodnete zastaviť, vám vyrazí dych. Avšak, neexistuje nič ako úžasné výhľady švajčiarske Alpy v Zermatte. Zatiaľ čo Zermatt je obľúbený pre svoje skvelé lyžiarske svahy, vyzerá úžasne na jar a v lete.

Zermatt je domovom jedného z najmalebnejšie pohoria v Európe, Matterhorn. Aj keď vyzerá majestátne a ďaleko na dosah, Krása Zermattu je výlet vlakom z Bazileja, Bern, a Ženeve. Takže, môžete prísť na víkend alebo si predĺžiť krátku zastávku na nezabudnuteľnú dovolenku vo švajčiarskych Alpách.

Bazilej do Interlaken s vlakom

Ženeva do Zermattu s vlakom

Bern do Zermattu s vlakom

Luzern do Zermattu s vlakom

 

Amazing stops for ski In Europe: Zermatt, Switzerland

8. Alberobello Taliansko

Uchváti vás nevšedný Trulli, v nádhernom regióne Salento. Kužeľovité domy s bielymi fasádami a zdobenými strechami pochádzajú z doby bronzovej. Tieto unikátne stavby mali byť dočasné, ale mnohí prežili čas a počasie, v krásnom meste Alberobello. Alberobello je jedným z najkrajších miest v južnom Taliansku, a skvelá zastávka pozdĺž talianskeho pobrežia.

Zatiaľ čo toto mesto je malé, do Alberobello a zóny Trulli sa ľahko dostanete regionálnymi vlakmi. Tadiaľto, môžete si urobiť niekoľko ďalších zastávok v iných pôvabných mestách, ako staroveký Lecce, prímorské bari, a Trani. Navyše, tieto nádherné mestá sú trochu mimo cesty v Taliansku a bez davov turistov.

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Z Benátok do Ríma vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

 

Alberobello Village In Italy

9. Úžasné zastávky v Európe: Beaulieu-Sur-Mer Village Francúzsko

Medzi Monakom a Nice, na úžasnej Francúzskej riviére, Beaulieu-sur-Mer je fantastické miesto, kde sa môžete zastaviť pri mori a skočiť na osviežujúci kúpeľ v Stredozemnom mori. Súkromné ​​pláže, luxusné vily, a nádherný výhľad na polostrov Saint-Jean-Cap-Ferrat, v Európe to nie je o nič snovejšie ako toto.

Okrem Beaulieu-sur-Mer, pozdĺž Les Corniches je veľa úchvatných zastávok, útesové cesty pozdĺž Francúzskej riviéry. 30-kilometrová jazda začína v Nice a končí v Mentone, jeden z najfarebnejšie miesta v Európe. Aj keď je to len 30 km, existuje najmenej 10 úžasné zastávky pozdĺž tejto malebnej cesty v Európe.

Dijon do Provence s vlakom

Paríž do Provence s vlakom

Lyon do Provence s vlakom

Marseilles do Provence s vlakom

 

Amazing stops In Europe: Beaulieu-Sur-Mer Village France

10. Giethoorn, Holandsko

Krajina slamených sedliackych domov a 170 ostrovy, Giethoorn je a tajomná dedina v Holandsku. navyše, po kanáloch, pod drevenými mostami, obklopený zeleňou a kvetmi, je zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete.

Očarujúca malá dedinka Giethoorn v národný park Weerribben-Wieden je úžasná zastávka na výlete po Holandsku. Zatiaľ čo táto malá dedinka zamrzla v 18. storočí, vďaka modernej verejná doprava, teraz sa do Giethoornu dostanete z Amsterdamu za menej ako 2 hodiny.

Z Bruselu do Amsterdamu vlakom

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Paríž do Amsterdamu s vlakom

 

Giethoorn, the Netherlands is very unique stop

 

My v Uložiť vlak vám radi pomôžu pri plánovaní cesty do nich 10 úžasné zastávky v Európe.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 úžasných zastávok v Európe“ na svoju stránku?? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Famazing-stops-europe%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)