Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 22/11/2021)

Spojené království. hlavní město nabízí spoustu požitků pro cestovatele i místní obyvatele. Od Big Benu a London Eye po Westminster Abbey a Buckingham Palác – v Londýně je spousta míst k návštěvě. Pak je tu také živá architektura, bujný noční život, a delikátní kuchyně. nicméně, většina lidí často zapomíná, že Londýn je také co by kamenem dohodil od mnoha cest cesta vlakem destinace ve Spojeném království. a Evropa.

Ať už chcete uniknout nudnému londýnskému počasí a nasát trochu slunce, nebo se ponořit do setkání s historií, v okolí Londýna najdete spoustu destinací. Nejlepší na tom je, že ani nemusíte bojovat s dlouhými frontami na bezpečnostní kontroly na letišti. Místo toho, můžete si jednoduše vybrat cíl a naskočit na vlak z jednoho z mnoha nádraží v Londýně. Tady jsou 3 Nejlepší vlakové destinace z Londýna.

 

Kouzelné kouzlo jízdy vlakem

Ať už navštívíte Londýn na pár dní, nebo jste ve městě zůstali tak dlouho, jak si pamatujete, brát a jízda vlakem může změnit váš pohled na město. Mimo ztělesnění městské metropole, Londýn je obklopen řadou malebné vesnice, vysokoškolská města, pláže, a historická města.

Všechny tyto destinace jsou snadno dostupné vlakem z Londýna, a jeho dosažení vám nezabere více než pár hodin. Jízda vlakem z Londýna je jedním z nejtypičtějších anglických zážitků, jaké kdy zažijete.

Ale nejlepší na těchto cestách vlakem z Londýna není cíl. Hodinová cesta vám umožní nahlédnout do klasického evropského venkova posetého rustikálními zámky, sladkovodní prameny, a zvlněné kopce.

Tak, bez dalších řečí, pojďme se podívat na náš výběr nejlepších destinací pro cesty vlakem z Londýna.

 

1. Nejlepší destinace vlakem z Londýna: Brighton

Pokud uvažujete o cestě vlakem z Londýna, Brighton je pravděpodobně první místo, které vás napadne. S nedotčenou oblázkovou pláží, moderní kavárny, luxusní restaurace, a úzkými křivolakými uličkami, Brighton nabízí vítanou přestávku od chaotického městského života.

navíc, idylické přímořské městečko je domovem úžasného královského pavilonu, 200 let starý palác, který byl kdysi letním útočištěm prince z Walesu. Známý jako „hlavní město gayů Spojeného království“, Brighton je také domovem působivé řady queer-friendly barů a každoročního pozoruhodného festivalu gay pride.

Po nasávání teplých slunečních paprsků, procházka idylickými ulicemi Brightonu vám umožní objevit novou stránku města. Úzké uličky lemují obchody s retro suvenýry, obchody s vinylovými deskami, a podmanivé umělecké galerie.

Nezapomeňte se zastavit na šálek kávy v jedné z elegantních kaváren posetých těmito ulicemi. Nebo si můžete vychutnat osvěžující půllitr na jedné z pivních zahrádek. Taky, dávejte pozor na některé z nejlepších žijících exemplářů architektury 16. století.

Mezi další zajímavosti ve městě Brighton patří Preston Park Rockery, což je největší skalka ve Spojeném království, stejně jako rozverné Brighton Palace Pier. Je to taková lahůdka Jednotlivci jako je tomu u rodin.

Ať už hledáte rychlý jednodenní výlet nebo odpočinek víkendový útěk z Londýna, Brighton je skvělá volba. Nezapomeňte si přečíst více o nejlepší věci, které můžete dělat v Brightonu, Spojené království., na víkend při plánování vašeho itineráře.

Vlakem do Brightonu

Dobrá věc na Brightonu je, že se do města z Londýna dostanete asi za hodinu. Vlaky do Brightonu odjíždějí každý 10 minut z různých stanic, včetně nádraží London Victoria a London St. stanice Pancras.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Z Paříže do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Z Bruselu do Londýna vlakem

 

Day Trip From London to Brighton

 

2. Nejlepší destinace vlakem z Londýna: Stonehenge a Salisbury

S jeho středověké hrady a královské paláce, Spojené království nemá nouzi o atrakce pro milovníky historie. Ale pokud chcete, ožijte zážitek z první ruky při sledování stránek historické knihy, návštěva Stonehenge je nutností.

Kolosální prehistorická kamenná stavba, věřil být více než 5,000 let starý, stále matou historiky i archeology. Návštěvníci se nemohou divit, jak se stavitelům podařilo přetáhnout tyto masivní bloky kamene na jejich současná místa.

Nachází se méně než 10 mil daleko od Salisbury, Stonehenge je 90 minut jízdy vlakem z U.K. kapitál. Na stanici Salisbury najdete spoustu autobusů a taxíků, které vás dopraví na prehistorické místo.

Když jste tam, nezapomeňte prozkoumat další atrakce, které region nabízí. Patří mezi ně hvězdný roubený kruh Woodhenge a zbytky mystifikačních hradeb Durrington.

Taky, je to dobrý nápad strávit nějaký čas v historickém městě Salisbury. Zamiřte do katedrály v Salisbury ze 13. století a projděte se po katedrále Close, kde uvidíte alžbětinské a viktoriánské architektonické zázraky. Než se spokojíte s půllitrem piva v malebné kavárně, neoddávejte se nákupním extravagancím na náměstí Market Square.

Dosažení Stonehenge Vlakem

Jeďte vlakem do Salisbury z londýnského nádraží Waterloo. Jakmile se dostanete na stanici Salisbury, naskočte na soukromé taxi nebo autobus a dojeďte do Stonehenge. Ujistěte se, že si prohlídku Stonehenge rezervujete předem.

 

 

3. Nejlepší destinace vlakem z Londýna: Cotswolds

Víte, že místo, které stojí za to navštívit, bylo označeno jako „Oblast výjimečné přírodní krásy“. Se svými svěžími zelenými kopci, pěstěné květinové zahrady, medové kamenné chaloupky, a idylická sídla, Cotswolds je plivající obraz klasického anglického venkova, který jste mohli vidět ve filmech.

Cotswolds je jedním z těch míst, kde pro relaxační útěk z Londýna nemusíte dělat mnoho. Mezi oblíbené atrakce v regionu patří Broadway Tower, Burton-on-the-Water, Bibury, a zámek Sudeley.

Vlakem do Cotswolds

Oblast Cotswolds je obklopena hojným počtem vlakových nádraží, včetně Banbury, Lázeň, Cheltenham, a Morten-in-Marsh. Nejlepší způsob, jak se z Londýna dostat do Cotswolds, je jet vlakem ze stanice London Paddington do Morten-in-Marsh. 90minutová jízda vlakem vás odmění úchvatný výhled anglického venkova.

Až příště zjistíte, že toužíte po odpočinkové dovolené, neztrácejte příliš času plánováním. Místo toho, nastupte do vlaku z kteréhokoli londýnského nádraží a utečte do jedné z těchto perfektních destinací ve Spojeném království.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

Train Trip From London to Cotswolds

 

My v Uložit vlak rádi vám pomůžeme naplánovat výlet do těchto Top 3 Nejlepší výletní destinace z Londýna.

 

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek „Nahoru“ 3 Nejlepší vlakové destinace z Londýna“ na vaše stránky? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fbest-train-trip-destinations-london%2F – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)