Čas čítania: 6 minút
(Aktualizované: 22/11/2021)

Spojené kráľovstvo. hlavné mesto ponúka množstvo pôžitkov pre cestovateľov aj miestnych obyvateľov. Od Big Benu a London Eye po Westminster Abbey a Buckingham palác – v Londýne je veľa miest na návštevu. Potom je tu tiež živá architektúra, bujarý nočný život, a delikátna kuchyňa. Avšak, väčšina ľudí často zabúda, že Londýn je tiež čo by kameňom dohodil od mnohých ciest výlet vlakom destinácie v Spojenom kráľovstve. a Európe.

Či už chcete uniknúť nudnému londýnskemu počasiu a užiť si trochu slnka alebo sa ponoriť do stretnutia s históriou, v okolí Londýna nájdete množstvo destinácií. Najlepšie na tom je, že ani nemusíte bojovať s dlhými frontami na bezpečnostné kontroly na letisku. namiesto, môžete si jednoducho vybrať cieľ a naskočiť na vlak z jednej z mnohých staníc v Londýne. Tu sú 3 Najlepšie vlakové destinácie z Londýna.

 

Čarovné kúzlo jázd vlakom

Či už navštívite Londýn na pár dní, alebo ste v meste zostali tak dlho, ako si pamätáte, pričom a cesta vlakom môže zmeniť váš pohľad na mesto. Za stelesnením mestskej metropoly, Londýn je obklopený množstvom malebné dedinky, vysokoškolské mestá, pláží, a historické mestá.

Všetky tieto destinácie sú ľahko dostupné vlakom z Londýna, a dosiahnutie vám nezaberie viac ako pár hodín. Cesta vlakom z Londýna je jedným z najtypickejších anglických zážitkov, aké kedy budete svedkami.

Ale to najlepšie na týchto výletoch vlakom z Londýna nie je cieľ. Hodinová cesta vám poskytne pohľad na klasický európsky vidiek posiaty rustikálnymi zámkami, sladkovodné pramene, a zvlnené kopce.

Takže, bez ďalších rečí, pozrime sa na naše výbery najlepších destinácií vlakom z Londýna.

 

1. Najlepšie destinácie vlakov z Londýna: Brighton

Ak uvažujete o výlete vlakom z Londýna, Brighton je pravdepodobne prvé miesto, ktoré vám napadne. Ponúka nedotknutú kamienkovú pláž, štýlové kaviarne, luxusné reštaurácie, a úzke kľukaté uličky, Brighton ponúka vítaný oddych od chaotického mestského života.

navyše, idylické prímorské mestečko je domovom úžasného kráľovského pavilónu, 200-ročný palác, ktorý bol kedysi letným útočiskom princa z Walesu. Slávne známe ako „hlavné mesto gayov v Spojenom kráľovstve“, Brighton je tiež domovom pôsobivej škály queer-friendly barov a každoročného pozoruhodného festivalu gay pride.

Po nasávaní teplých slnečných lúčov, prechádzka po idylických uliciach Brightonu vám umožní objaviť novú stránku mesta. Úzke uličky lemujú obchody s vintage suvenírmi, obchody s vinylovými platňami, a podmanivé umelecké galérie.

Nezabudnite sa zastaviť na šálku kávy v jednej z elegantných kaviarní posiatych týmito ulicami. Alebo si môžete vychutnať osviežujúci polliter v jednej z pivných záhrad. Tiež, dávajte pozor na niektoré z najlepších živých exemplárov architektúry 16. storočia.

Medzi ďalšie atrakcie v meste Brighton patrí Preston Park Rockery, ktorá je najväčšou skalkou v Spojenom kráľovstve, ako aj rozjarené mólo Brighton Palace Pier. Je to taká pochúťka jednotlivci ako je to pre rodiny.

Či už hľadáte rýchly jednodňový výlet alebo relax víkendový útek z Londýna, Brighton je skvelá voľba. Nezabudnite si prečítať viac o najlepšie veci, ktoré môžete robiť v Brightone, Spojené kráľovstvo., na víkend pri plánovaní itinerára.

Dosiahnutie Brightonu vlakom

Dobrá vec na Brightone je, že z Londýna sa do mesta dostanete asi za hodinu. Vlaky do Brightonu odchádzajú každý 10 minút z rôznych staníc, vrátane London Victoria Station a London St. stanice Pancras.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Z Paríža do Londýna vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

Day Trip From London to Brighton

 

2. Najlepšie destinácie vlakov z Londýna: Stonehenge a Salisbury

S tým stredoveké hrady a kráľovské paláce, Spojené kráľovstvo nemá núdzu o atrakcie pre milovníkov histórie. Ak však chcete, ožijú stránky historickej knihy z prvej ruky, návšteva Stonehenge je nevyhnutnosťou.

Obrovská prehistorická kamenná stavba, veril byť viac ako 5,000 rokov starý, naďalej znepokojuje historikov aj archeológov. Návštevníci sa nemôžu čudovať, ako sa staviteľom podarilo pretiahnuť tieto masívne kamenné bloky na ich súčasné miesta.

Nachádza sa menej ako 10 míle ďaleko od Salisbury, Stonehenge je 90 minút jazdy vlakom z Veľkej Británie. kapitál. Na stanici Salisbury nájdete množstvo autobusov a taxíkov, ktoré vás dopravia na prehistorické miesto.

Kým ste tam, nezabudnite preskúmať ďalšie atrakcie, ktoré región ponúka. Patrí medzi ne hviezdny zrubový kruh Woodhenge a zvyšky mystifikujúcich hradieb Durrington.

Tiež, je dobrý nápad stráviť nejaký čas v historickom meste Salisbury. Zamierte do katedrály v Salisbury z 13. storočia a prejdite sa po katedrále Close, kde uvidíte alžbetínske a viktoriánske architektonické zázraky. Než sa uspokojíte s pollitrom piva v malebnej kaviarni, neoddávajte sa nákupnej extravagancii na námestí Market Square.

Dostup do Stonehenge vlakom

Choďte vlakom do Salisbury zo stanice London Waterloo. Keď sa dostanete na stanicu Salisbury, naskočte na súkromný taxík alebo autobus a dostanete sa do Stonehenge. Prehliadku Stonehenge si rezervujte vopred.

 

 

3. Najlepšie destinácie vlakov z Londýna: Cotswolds

Viete, že miesto, ktoré stojí za návštevu, bolo označené ako „Oblasť výnimočnej prírodnej krásy“. So svojimi sviežimi zelenými kopcami, upravené kvetinové záhrady, medovo-kamenné chalúpky, a idylické sídla, Cotswolds je obrazom klasického anglického vidieka, ktorý ste mohli vidieť vo filmoch.

Cotswolds je jedným z tých miest, kde pre oddychový útek z Londýna nemusíte veľa robiť. Medzi obľúbené atrakcie v regióne patrí Broadway Tower, Burton-on-the-Water, Bibury, a Sudeley Castle.

Dosiahnutie Cotswolds vlakom

Oblasť Cotswolds je obklopená množstvom železničných staníc, vrátane Banbury, kúpeľ, Cheltenham, a Morten-in-Marsh. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Cotswolds z Londýna, je ísť vlakom zo stanice London Paddington do Morten-in-Marsh.. 90-minútová jazda vlakom vás odmení úchvatný výhľad anglického vidieka.

Keď nabudúce zistíte, že túžite po oddychovej dovolenke, nestrácajte príliš veľa času plánovaním. namiesto, nastúpte na vlak z ktorejkoľvek londýnskej stanice a utečte do jednej z týchto perfektných destinácií v Spojenom kráľovstve.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Train Trip From London to Cotswolds

 

My v Uložiť vlak radi vám pomôžeme naplánovať výlet do týchto Top 3 Najlepšie výletné destinácie z Londýna.

 

 

Chcete vložiť náš blog post "Najvyššie 3 Najlepšie destinácie vlakových výletov z Londýna“ na vašu stránku? Môžete mať buď naše fotografie a text a dať nám úver s odkaz na tento blog post. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fbest-train-trip-destinations-london%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)