Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 30/05/2022)

Majáky sú naším vodiacim svetlom, osvetľujúce hviezdne noci a cestu domov k námorníkom po mnoho storočí. Zatiaľ čo niektoré prestali fungovať, do itinerára by ste si mali zapísať desať najlepších majákov, ktoré spestria vaše cestovanie po Európe.

  • Železničná doprava je najšetrnejší k životnému prostrediu spôsob, ako cestovať. Tento článok bol napísaný s cieľom vzdelávať o cestovaní vlakom a bol vypracovaný od Save A Train, Na Najlacnejšie webové stránky o vlakových lístkoch Vo svete.

1. Najlepšie majáky v Európe: Maják Neist Point

So svetlom rovným 480,000 sviečky, Maják Neist Point odvtedy rozjasnil pobrežia nádherného Isle of Sky 1909. Jasné svetlo svieti do diaľky 24 míľ, navádzanie na cestu k obchodníkom a námorníkom v prvých dňoch. Dnes je starobylý škótsky maják osvetlený Northern Lighthouse Board v Edinburghu, a kým bola modernizovaná, maják je zachovalý.

Ďalšou skvelou vecou na majáku Nest Point je jeho fantastická poloha. Okrem malebnej krajiny, môžete vidieť delfíny, veľryby, a žraloky veľké, obyvatelia vôd okolo ostrova. teda, Maják Neist Point je jedným z najlepších miest na návštevu na ostrove Sky, hlavne pri západe slnka. teda, určite si obujte svoje najlepšie vychádzkové topánky a naplánujte si čas na 1-hodinovú túru k majáku Neist Point.

Z Amsterdamu do Londýna vlakom

Paríž do Londýna s vlakom

Z Berlína do Londýna vlakom

Z Bruselu do Londýna vlakom

 

Best Lighthouse in Scotland

 

2. Najlepšie majáky v Európe: Maják Saint-Mathieu

Na najzápadnejšom mieste Francúzska, šťastní cestujúci môžu nájsť očarujúci maják Saint-Mathieu. Druhý najlepší maják v Európe je v krásnom regióne Bretónsko, vedľa ruín opátstva, čo je pre majáky celkom jedinečné. teda, pri návšteve jedného z najlepších majákov spríjemnite si cestovanie po Európe, si môžete vychutnať stredoveké pamiatky kláštora a Pointe Saint-Mathieu.

Strmé útesy, pobrežie, a maják vytvárajú najnezabudnuteľnejšie scenérie. Ďalej, pre skutočne pozoruhodné panoramatické výhľady na pobrežie Bretónska, mal by si liezť 136 kroky. Ak chcete súčet veci do poriadku, krásny biely maják na vás čaká v krásnom Plougonvelin, kde svieti svetlo a prevedie vás pozdĺž jedného z najkrajších pobreží Európy.

Amsterdam do Paríža s vlakom

Paríž do Provence s vlakom

Lyon do Provence s vlakom

Marseilles do Provence s vlakom

 

Lighthouse On The Edge Of The Ocean

 

3. Majáky, ktoré rozjasnia vaše cesty po Európe: Janovský maják

Stoj vysoko na 76 metrov, Janovský maják je druhý najvyšší klasický maják postavený z muriva na svete. Starobylý maják slúži ako symbol Janova, a svojím tvarom láka mnohých návštevníkov Janov z Florencie a ďalšie mestá. Postavený v dvoch štvorcových častiach, každý sektor so strešnou terasovitou časťou a lucernou korunuje celú konštrukciu. Lucerna svieti do veľkej diaľky, zohrávať svoju úlohu pri riadení letu v okolí.

Janovský maják rozžiari krásne noci v Janove, najmä pobrežie a prístav. navyše, maják je počas dňa celkom pôsobivý, v pozadí tyrkysové Stredozemné more a farebné domčeky. Návšteva starého prístavu Maják v Janove je jednou z desiatich najlepších vecí, ktoré môžete v Janove robiť.

Milan do Janova vlaky

Rím Genoa Vlaky

Florence do Janov vlakov

Venice do Janova vlaky

 

 

4. Maják Lindau, Nemecko

Osvetlenie Bodamského jazera od r 1853, Maják Lindau je magický vo večerných svetlách a cez deň. Vtedy, maják obsluhoval otvorený olejový oheň, ale dnes to lode dokážu zvládnuť pomocou rádiových signálov. Postaviť maják, ktorý víta cestujúcich do prístavu Lindau, trvalo tri roky.

Aj keď je to zaujímavý fakt, Maják Lindau láka návštevníkov predovšetkým vďaka svojmu krásna bavorská architektúra, pôsobivé hodiny na jeho fasáde, a protiľahlá socha leva. navyše, za sebou si môžete vychutnať výhľad na Alpy, ktoré dotvárajú scénický pohľadnicový obraz.

Dusseldorf do Mníchova vlakom

Drážďany do Mníchova vlakom

Norimberg do Mníchova s ​​vlakom

Bonn do Mníchova s ​​vlakom

 

European Сity On The Water

 

5. Maják Punta Penna, Taliansko

Východne od Ríma, obklopený pobrežím Jadranského mora a pohorím Apeniny, nachádza sa v nádhernom regióne Abruzzo. Tento juhotaliansky klenot je Najnovšia horúca destinácia Talianska, tiež domovom druhého najvyššieho majáku v Taliansku, maják Punta Penna.

Osvetlenie talianskeho pobrežia a navádzanie lodí späť domov 1906, maják Punta Penna je prístupný verejnosti. okrem, Návštevníci môžu vyliezť po točitom 307-stupňovom schodisku na vrchol majáka a získať fantastický výhľad na prírodu., samozrejme, piesočné pláže.

Z Milána do Ríma vlakom

Z Florencie do Ríma vlakom

Z Benátok do Ríma vlakom

Neapol do Ríma s vlakom

 

6. Maják štartovacieho bodu Na oživenie vášho cestovania

Na jednom z najvýraznejších miest v Európe, cestujúci môžu nájsť maják Start Point. Nachádza sa na polostrove v južnom Devone, Anglicko, na pobreží siahajúcom hlboko do mora, obraz je úchvatný. teda, cestujúci nebudú prekvapení, keď sa dozvedia, že prechádzka k majáku je jednou z najlepších v tejto oblasti.

Ak budete mať šťastie, budete môcť vidieť lode plaviace sa pozdĺž Lamanšského prielivu tak, ako to robili už dlhšie 150 rokov. To nepochybne dotvára malebný výhľad na pobrežie a maják priamo na konci výbežku. Ďalej, Ďalšou možnosťou turistiky je prechádzka do Beesands a Torcross pozorovanie delfínov a tuleňov.

 

Magical Lighthouse During The Starfall

 

7. Veľká majáková veža, Anglesey

Na konci jednej z najkrajších prímorských trás v Európe, môžete nájsť krásny maják Twr Mawr. Nachádza sa na vzdialenom konci ostrova Ynys Llanddwyn, cestujúci si môžu vychutnať nádherný výhľad na Snowdonia na obzore. Jedinečný názov znamená Veľká veža. Je sfarbený do bielej farby, a je ťažké minúť maják na zelenom kopci.

Maják Twr Mawr sa nachádza na konci úžiny Menai, a 25 km dlhý úsek prílivovej vody, ktorý oddeľuje ostrov Anglesey od pevninského Walesu. Navyše, cestujúci do Twr Mawr na ostrove Ynys Llanddwyn budú prekvapení, keď objavia ďalší maják na neďalekom ostrove, Malá veža, údajne bol postavený skôr ako Twr Mawr. Uzavrieť, ležiace vedľa seba na malých ostrovčekoch, Majáky Twr Mawr a Twr Bach vám určite spestria cestu do malebného Anglesey.

Z Londýna do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Amsterdamu vlakom

Z Berlína do Prahy vlakom

Viedeň do Prahy vlakom

 

Fascinating Lighthouse Landscape

 

8. st. Mary's Lighthouse, Ostrov návnad

Prístup k St. Maryin maják je zložitý. Krásny maják je na malom ostrove Bait Island, známy aj ako sv. Mary's Island. Cestovatelia, ktorí chcú obdivovať očarujúce St. Mary's maják zblízka je možné navštíviť iba počas odlivu, pretože Bait Island je prílivový ostrov. Pôvodne bol maják malou kaplnkou, a veža sa neskôr premenila na maják, varovanie námorníkov zo skalnatého pobrežia.

dnes, st. Mary's maják už nefunguje, ale stojí za to ho navštíviť. Napríklad, tu môžete zahrnúť zastávku na výlete RV v Anglicku, a jedinečný kreatívny spôsob cestovania po Európe. konečne, si môžete vychutnať šálku kávy z neďalekých kaviarní.

 

Lonely Lighthouse In England

 

9. Najlepšie majáky v Európe: S Lighthouse Prey

Stojí vysoko na skalnatom pobreží Bretónska, veľkolepý maják Le Creac’h rozžiari cestu mnohým cestovateľom. Jednou z jeho charakteristických čŕt je lampáš, ktorý zakaždým zabliká 10 sekundy, teda ak budete mať možnosť plaviť sa cez francúzske pobrežie Atlantiku, vedzte, že svetlo Le Creac’h je tu, aby vás previedlo.

Zatiaľ čo svetlo lampáša je veľmi silné, obklopuje ho prepracovaná clona na ochranu sťahovavých vtákov. teda, prevádzka slávneho majáka nie poškodiť morský ekosystém v oblasti. Naozaj, ak plánujete výlet do krásnej francúzštiny pobrežné mestá, určite spojte svoj výlet na maják Le Creach s majákom La Jument a Nividic.

Paríž do Amsterdamu s vlakom

Z Londýna do Paríža vlakom

Rotterdam do Paríža s vlakom

Z Bruselu do Paríža vlakom

 

Lighthouse On The Edge Of The Ocean

 

10. Najlepšie majáky v Európe: Maják Little Kitty

Nachádza sa na skale pred pevnosťou, a Maják Little Minou rozjasňuje lode’ cesta späť domov pozdĺž bretónskeho pobrežia. Pevnosť bola postavená na ochranu Goulet de Brest pod opevnením Marquis de Vauban v 17.. Neskôr, v 19 storočí, maják bol postavený, a klenutý most umožnil prístup k majáku a úžasný výhľad na pobrežie.

Navyše, tento očarujúci maják je známy vďaka svojej červenej streche, ktorý má tiež červený signál, ktorý sa rozsvieti, keď je nebezpečenstvo blízko náhornej plošiny Les fillettes. Zatiaľ čo Les Fillettes znamená “dievčatá” francuzsky, v tomto prípade, týka sa skál v Goulet de Brest. navyše, vďaka tejto funkcii, námorníci si na túto časť pamätajú, keď používajú mnemotechnickú pomôcku “Kitty sa červená, keď zakrýva dievčatá” (“Minou sa červená, keď zahaľuje dievčatá”).

Nantes Bordeaux Vlaky

Paríža do Bordeaux Vlaky

Lyon do Bordeaux Vlaky

Marseille do Bordeaux Vlaky

 

Fortress On The Sea

 

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet k týmto majákom vlakom.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 najlepších majákov, ktoré rozjasnia vaše cesty po Európe?” na vašej stránke? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fbest-lighthouses-europe%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)