Čas čítania: 7 minút
(Aktualizované: 08/09/2023)

Couch surfing, kempovanie, cestný výlet – ak ste už tieto spôsoby cestovania vyskúšali, ste pripravení skočiť do niečoho nového. Nasledujúcich desať kreatívnych spôsobov cestovania vás prinúti objavovať nové aktivity a objavovať jedinečné neznáme destinácie.

 

1. takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete: Dobrovoľník pre vec

Ak ovplyvníte komunitu, ktorú navštívite, bude to váš výlet, ešte viac, jedinečný a nezabudnuteľný. Zatiaľ čo väčšina cestovateľov prechádza miestami, dobrovoľníctvo v komunite alebo rezervácii voľne žijúcich živočíchov, napríklad, je jedinečný spôsob cestovania. Tadiaľto, môžete vidieť krásne miesta a zároveň niečo zmeniť a pomôcť zachovať konkrétnu oblasť, ktorú navštívite, a ľudí, ktorí to robia neuveriteľným.

navyše, dnes existuje veľa organizácií, ktoré ponúkajú ubytovanie, preprava, a malý plat pre dobrovoľníkov. z toho dôvodu, môžete dobrovoľníčiť s deťmi v Afrike, a prírodná rezervácia okolo sveta, alebo učiť angličtinu v Ríme, takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete.

Mníchov do Hallstatt Vlaky

Innsbruck Hallstatt Vlaky

Passau na Hallstatt Vlaky

Rosenheim sa Hallstatt Vlaky

 

Volunteer Is A Creative Way To Travel

 

2. takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete

takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete. Plavba loďou je jedným z desiatich kreatívnych spôsobov cestovania do vzdialených destinácií. Napríklad, a takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete, alebo Karibik, je najlepší spôsob, ako sa dostať na tieto fantastické miesta.

Okrem toho, plavba vám ušetrí problémy s prekračovaním hraníc a vízami. navyše, na jednej plavbe môžete navštíviť viacero krajín. teda, si môžete vychutnať krásne výhľady, obklopený morom a pokojnými zvukmi vĺn, bez ruchov na letisku.

Brusel Amsterdam vlaky

Londýn Amsterdam vlaky

Berlin do Amsterdam vlaky

Paríž Amsterdam vlaky

 

A Girl On A Cruise

 

3. takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete: Domáca výmena

Vila vo Francúzsku, alebo čarovná chalúpka v Anglicku, a domová výmena umožňuje cestovať kamkoľvek zadarmo. Myšlienkou domova je, že si môžete vymeniť domy s kýmkoľvek po celom svete. Avšak, primárnou podmienkou je, že vlastník súhlasí s výmenou miest a pobytom vo vašom dome. Takže, v podstate, koordinujete dátumy cestovania, trvanie pobytu, a dom, ktorý si vyberiete, by mal byť v cenovej kategórii vášho vlastného domu.

S týmto kreatívnym spôsobom cestovania, môžete cestovať viac, ale platiť menej. Takže, výmena domov je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania, pretože nezostávate v hoteli, ale užívate si atmosféru domova ďaleko od domova. navyše, home exchange je autentický a cenovo dostupnejší spôsob cestovania, na rozdiel od pobytu v hoteli alebo Airbnb.

Interlaken do Zürich Vlaky

Lucerne Zurich Vlaky

Bern Zürich Vlaky

Geneva do Zürich Vlaky

 

The Creative Way To Travel By Home Exchange

 

4. takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete: Teplovzdušný balón

Lietanie nad veľkou migráciou v Afrike alebo úžasnou krajinou Kappadokie, teplovzdušný balón je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania. Zatiaľ čo väčšina cestovateľov skúma pešo, teplovzdušný balón je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania, teplovzdušný balón je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania, teplovzdušný balón je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania.

Takže, môžete vyskúšať let teplovzdušným balónom do rôznych destinácií v Európe. napríklad, Turecko, Španielsko, a krásna Umbria v Taliansku sú obľúbené miesta pre cestovanie teplovzdušným balónom. teda, teplovzdušný balón je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania, teplovzdušný balón je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania.

Dijon do Provence Vlaky

Paris Provence Vlaky

Lyon do Provence Vlaky

Marseille Provence Vlaky

 

Hot Air Balloon In The Desert

 

5. teplovzdušný balón je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania

teplovzdušný balón je jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania, a väčšina z nás je šťastná, že utečie do krásnej destinácie a usadí sa. Avšak, Agroturistika je odpoveďou pre tých, ktorí hľadajú jedinečný zážitok. Inými slovami, a väčšina z nás je šťastná, že utečie do krásnej destinácie a usadí sa, a väčšina z nás je šťastná, že utečie do krásnej destinácie a usadí sa, vo vinici v Toskánsku, napríklad, alebo na farme produkujúcej ropu v Grécku.

Tadiaľto, získate neuveriteľné výhody, a väčšina z nás je šťastná, že utečie do krásnej destinácie a usadí sa, a väčšina z nás je šťastná, že utečie do krásnej destinácie a usadí sa. napríklad, môžete získať ubytovanie zadarmo, a väčšina z nás je šťastná, že utečie do krásnej destinácie a usadí sa, a úžasné výhľady pri odpočinku pod olivovníkom alebo popíjaní Cabernetu v Taliansku. Toto ekologický spôsob cestovania je dnes veľmi trendy, pretože cestujúci sa chcú znovu spojiť s prírodou a prispieť k rôznym komunitám.

Frankfurt do Berlin Vlaky

Leipzig do Berlína Vlaky

Hanover do Berlína Vlaky

Vlak z Hamburgu do Berlína

 

Agritourism Travel

 

6. takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete: Vlak od pobrežia k pobrežiu

Sledovať zmenu výhľadov z pohodlia luxusného vlaku je jedným z desiatich kreatívnych spôsobov cestovania. dnes, môžete cestovať rýchlo a pohodlne v priebehu niekoľkých dní, z jedného konca sveta na druhý. navyše, slávne vlakové trasy, vrátane Venice Orient Express, Transsibírsky vlak, a železnice Jungfrau, vás môže zaviesť na tie najvýnimočnejšie miesta na svete.

Najlepšie na cestovaní vlakom je, že vám ušetrí čas pri odbavovaní na letisku, a hlavne, môžete obdivovať úžasnú krajinnú scenériu vo výške očí namiesto z vtáčej perspektívy. Ponúkajú hlavné železničné spoločnosti pražec vlak letenky za výhodné ceny a za skvelých podmienok. z toho dôvodu, niektoré z najmalebnejších ciest vlakom na svete môžu byť kreatívnym spôsobom cestovania pre cestovateľov s akýmkoľvek rozpočtom. Výlety vlakom Coast to Coast sú jedným z najlepších spôsobov, ako cestovať po svete.

Amsterdam je Parížskej Vlaky

Londýna do Paríža Vlaky

Rotterdam je Parížskej Vlaky

V Bruselu do Paríža Vlaky

 

 

7. takže okrem podpory veci, ktorá mení život, cestujete po celom svete: Ponorka Atlantis

Tento jedinečný spôsob cestovania zavedie cestujúceho do hlbín mora. Podvodná turistika má úplne inú podobu. z toho dôvodu, Ponorka Atlantis je jedinečný spôsob cestovania na Havaji, Mexiko, a Karibské more, v skupinách do 48 cestujúci. navyše, výberom tohto neobvyklého spôsobu cestovania, pomocou špeciálnej prilby, môžete sa ponoriť do nádherného sveta koralov, ryby, a farebný podmorský svet.

Cestovanie v ponorke Atlantis je veľmi vzrušujúce, cesta je krátka v porovnaní s ostatnými deviatimi kreatívnymi spôsobmi cestovania. Cesta v ponorke Atlantis je 45 minút v každom z 12 ponorky na celom svete, ale aký výnimočný a nezabudnuteľný výlet budete mať!

Nantes Bordeaux Vlaky

Paríža do Bordeaux Vlaky

Lyon do Bordeaux Vlaky

Marseille do Bordeaux Vlaky

 

A Turtle In The Sea

 

8. Cestovanie RV

Ak chcete úplnú slobodu cestovania, ideálnou voľbou môže byť prenájom rekreačného vozidla. Keďže cestovanie karavanom vám umožňuje zaparkovať najviac výnimočné miesta v Európe, alebo tam, kde vás žiadna hotelová služba ani čas odhlásenia nemôžu uponáhľať, aby ste si užili ten najkrajší výhľad.

Navyše, Cestovanie karavanom je jedným z najneobvyklejších spôsobov cestovania, pretože je to luxus. Nie veľa cestujúcich sa bude cítiť dostatočne pohodlne na to, aby šoférovali v cudzích krajinách, nieto ešte s an RV karavan. navyše, cestovanie v karavane znamená, že môžete cestovať na miesta, kde nie sú žiadne turistické informačné body. Takže, najlepšie by bolo, keby ste boli buď veľmi dobre pripravení s mapami a itinerármi, alebo veľmi dobrodružný cestovateľ. Avšak, Cestovanie RV je lacnejšie, vám umožní nosiť svoj domov so sebou, a, čo je najdôležitejšie, mať čas svojho života.

 

RV Travel

 

9. Dobrodružné cestovanie

Jedným z najkreatívnejších spôsobov cestovania je práca v dobrodružnom cestovaní ako inštruktor. Dobrodružné cestovanie je ideálne pre aktívnych cestovateľov so záujmom o šitie na mieru, energetické výlety v malých skupinách. Ďalej, práca v dobrodružnom cestovaní ponúka vynikajúce platy a exkluzívne výlety do jedinečných miest. Takže, dostávate zaplatené a robíte to, čo máte radi, pričom prežívate najlepšie obdobie svojho života.

napríklad, lyže, paragliding, alebo inštruktori vodných športov profitujú z bezplatnej dopravy, ubytovanie, a pozoruhodné pohľady. Avšak, práca v dobrodružnom cestovaní si vyžaduje vysokú úroveň znalostí v oblasti, do ktorej smerujete, a profesionalitu. Takže zatiaľ čo dobrodružné cestovanie je kreatívny spôsob cestovania, je dosť sezónne a vyhradené pre veľmi málo cestujúcich.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

A Creative Way To Travel Is By Being An Adventure Traveler

 

10. Študovať v zahraničí

Nie je lepší spôsob cestovania ako štúdium cudzieho jazyka alebo umelecký kurz vo vysnívanej destinácii. Mnoho jazykových programov ponúka ubytovanie a balíčky umeleckých pobytov, vrátane jedál a zájazdov na mieru. Navyše, stretnete iných cestovateľov a dozviete sa tak o mieste, odkiaľ pochádzajú.

Takže, študovať v zahraničí umožňuje stráviť v cieľovom mieste viac ako dva dni a spojiť sa s miestnymi obyvateľmi. Napriek tomu, že ide o drahší spôsob cestovania, štúdium v ​​zahraničí je jedinečný spôsob, ako vidieť svet a jeden z desiatich kreatívnych spôsobov cestovania.

Lyon Nice Vlaky

Paris Nice Vlaky

Vlaky z Cannes do Paríža

Vlaky z Cannes do Lyonu

 

A Creative Way To Travel Is By Studying Abroad

tu na Uložiť vlak, radi vám pomôžeme naplánovať nezabudnuteľný výlet vlakom od pobrežia k pobrežiu.

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok „10 úžasných svadobných destinácií v Európe?“Na vaše stránky? Môžete buď nasnímať naše fotografie a napísať text, alebo nám môžete uviesť odkaz na tento blogový príspevok. Alebo kliknite tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsk%2Fcreative-ways-travel%2F – (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)