Objednat jízdenku na vlak NYNÍ

Příspěvek do blogu

Kde můžete oslavovat Purim V březnu

Čas na čtení: 7 minut
(Aktualizováno: 30/09/2022)

Židovská Mardi Gras někdo? vstoupit Karneval Purim! oslavují Purim na 14. a 15. dnů Adar, dvanáctého měsíce židovského kalendáře, který se shoduje s březnem. Purim je karneval, jako je atmosféra, s lidmi, kteří buď na sobě svůj nejlepší sobotní oblečení nebo maškarní - s King Xerxes, Vashti, královna Ester, Mordecai, a Haman mezi nejoblíbenější kostýmy. Kde je možné zapojit se do zábavy? Tohle jsou Nejlepšími městy na oslavu židovského Carnival Purim v březnu.

 

purim mask

Co je Purim?

Pokud nejste obeznámeni s Purim, dejte nám osvítí. kostýmy, hrát si, a spousta pití, Purim je jedním z judaismus je nejvíce drsný prázdniny. Budete vědět, krásné Ester maří zlé plány Haman, zvyk opíjet se, a co jsou hamantaschen. Ale my jsme hádat, existuje několik věcí, o tom Dovolená které vás mohou překvapit a bude dobré vědět, jestli jste plánování o zapojení se do slavností a oslav Purim.

Janov do Milána vlakem

Řím do Milána vlakem

Bologna do Milán vlakem

Vlakem do Florencie do Milána

 

Kdo je Esther?

Kniha Ester tvoří základ Purim. Příběh sleduje Esther, který je vybrán jako manželka a královna krále Asvera věřil být Xerxes I of Persia.

Když králův poradce, Haman, přesvědčí ho zabít všechny Židy v říši, Královna Ester bratranec a přijal otec, Mordecai, vyzývá ji, aby používat svůj vliv zastavit krvavé plán.

Příběh je vyprávěn v knize Ester, známý jako Megillah, a končí Haman zavěšení a židovské osoby byly uloženy.

Brusel do Amsterdam vlakem

Londýn do Amsterdamu vlakem

Berlín do Amsterdamu vlakem

Vlakem do Paříže do Amsterdamu

 

Zajímavá fakta o Purim:

Zde je v pohodě, jak navázat hovor. Věděli jste, že Esther byla vegetariánský (nebo alespoň flexitarian). Podle Midrash, zatímco Ester královna žila na dvoře krále Asvera, ona následovala vegetariánskou stravu skládající se převážně z luštěnin tak, že nebude porušovat zákony kashrut(dietní zákony). Z tohoto důvodu, tam je tradice jíst fazole a hrách, kdy slavíte Purim. (Po všem, budete potřebovat něco zdravého po celé chlast a hamantaschen)

Brusel do Antverpy vlakem

Amsterdam do Antverpy vlakem

Lille do Antverpy vlakem

Vlakem do Paříže do Antverp

 

 

Získat Obtékání:

Pokud tento festival neznělo dost děsivý již, jsme nyní získat dárky příliš! Verš v knize Ester asi Mišloach Manot stanoví, že bychom měli poslat dary sobě, ne jen dávat dárky k sobě. Jako výsledek, je lepší posílat pakety dobroty kamarádům přes messenger, než jen dát jim úplně. Kdokoliv může působit jako go tetween, tak neváhejte nabrat na poštovní služby nebo dokonce to hezký chlap ve výtahu, který vám pomůže dodávat své dary.
Pohodlí? Máme to rádi!

Milán Turín Vlaky

Lake Como do Turín Vlaky

Janov do Turín Vlaky

Parma do Turín Vlaky

 

Kniha Ester je jediná biblická kniha, která nezahrnuje jméno Boha:

Kniha Ester také neobsahuje žádné odkazy do Chrámu, k modlitbě, nebo k židovským praktikám, jako je Kašrut [kosher udržování].

Ceny vlaků v Salzburgu do Vídně

Ceny vlaků Mnichov do Vídně

Ceny vlaků Graz do Vídeň

Ceny vlaků Praha - Vídeň

 

Jsme Not Over Hamantaschen ještě ne ...

Trojúhelníkový tvar a byl prý navržen tak, aby symbolizoval Hamanův klobouk, uši, nebo kapsy. Nebo něco trochu víc ženský. Někteří říkají, že tyto soubory cookie představují Haman uši (hebrejské jméno pro ně, Haman oznei, znamená, že právě tato), a odkazují na zvyku uřízne uši z trestného před popravou. Tyto tři rohy představují tři patriarchové, jejichž moc slábla Haman a dal sílu Ester zachránit Židy. Ještě jedna teorie: Vzhledem k tomu, německé slovo kapesní znamená „váček“ nebo „kapsa,“Cookies by mohl znamenat Haman kapsy a peníze, nabídl Král o povolení zabíjet Židy.

Brémy do Berlína Vlaky

Lipsko do Berlín Ceny vlaků

Ceny vlaků Hannover do Berlín

Hamburk do Berlín Ceny vlaků

 

Na téma jídlo, když slavíte Purim:

oznei haman in purim

trojúhelníkové Zachází

Pro Ashkenazi Židů, snad nejvíce široce držený food tradice Na Purim je jíst trojúhelníkového tvaru potravin, jako Kreplach a hamantashen pečivo. Kreplach je těstoviny trojúhelník plněné mletým hovězím masem nebo kuřecí. Hamantashen jsou trojúhelníky těsto obklopující plnicí často vyrobený s daty nebo máku.

Jeden z nejpopulárnějších vysvětlení pro tuto tradici je, že tyto potraviny představují trojúhelníkové Haman třírohá klobouk. nicméně, protože to bylo argumentoval, že tento styl klobouku nebylo populární během této doby, existuje mnoho dalších, méně známý vysvětlení, proč jíme potraviny trojúhelníkové tvarované na Purim.

Ceny vlaků Berlín - Mnichov

Frankfurt do Mnichov Ceny vlaků

Trier na Mnichov Vlaky

Ceny vlaků Stuttgart do Mnichov

 

Mluvící Turecko

Král Ahasuerus kraloval od Indie po Etiopii, z “Hodu to Kush.” v hebrejštině, slovo chůze prostředkem jak “Indie” a “krocan.” Tím pádem, Někteří lidé jedí krocana, když slaví Purim. Jiní jedí etiopská jídla jako etiopské čočkou. Začlenit krůtí pokrm do Purim jídle, Snaž se pečený krocan s karamelizovanou cibulí balsamico omáčkou nebo Panko krustou ťopky s brusinkovým a hruškové chutney.

Ceny Nantes do Bordeaux Vlak

Paříž do Bordeaux Ceny vlaků

Ceny Lyonu do Bordeaux Vlak

Marseilles do Bordeaux Ceny vlaků

 

Chystáte vegetariánská

Aby bylo košer, Queen Esther jedli vegetariánskou stravu, zatímco žije v King Achashverosh Palác. V její cti, Mnoho lidí sloužit bezmasé jídlo pro svou Purim hody. Esther strava sestávala z ořechů, semena, zrna, a luštěniny. To je jedno vysvětlení za zvyk jíst máku během dovolené, což zase až nejvíce iconically v Ashkenazi hamantaschen jako Mohn náplň.

 

To vše zní povědomě ...

celebrate purim costume festivities

 

Pokud tento popis Purim zní povědomě, to je, protože to je jako nic tolik jako Mardi Gras.

Purim a Mardi Gras každý pád přesně jeden měsíc před významným, možná a major náboženský dodržování svých tradic. každá Slouží, paradoxně, jako fraškovitého úvod do období hluboké náboženské závažnosti. pro křesťany, nadbytek tuku úterý slouží jako zásuvka pro vlastní tvrzení a vlastní uspokojení před obdobím půstu, s prodlouženou dobou sebezapření a dokonce i vlastní umrtvování.

Purim je viděn jako brána na zběsilé, ale hluboce vážného a náročného období. Z roku přípravy na Pesach, který obvykle začíná ráno po Purim.

Ceny z Frankfurt do Kolín nad Rýnem

Ceny z Bruselu do Kolína nad Rýnem

Ceny z Vídně do Kolín nad Rýnem

Ceny z Hannoveru do Kolín nad Rýnem

 

Tam, kde na oslavu činností Purim, totiž losů v celé Evropě

Nyní, když jsme vám dal podrobnosti, dovolte nám říct, kde najít akci!

 

Purim v Budapešti:

Budapešť března oslavuje konec zimního chladu s mnoha dobré jarních slavností těšit. Soboty a neděle jsou obzvláště načteny V březnu. Různá místa a události slaví Purim v Budapešti. další více, několik synagog v Budapešti, včetně největší synagogy v ulici Dohány. Dále, Balint Dům komunitní centrum pro židovské občany v Budapešti bude hostit akce pro Purim.

 

Purim v Curychu:

Nyní pořádá již druhým rokem v řadě Ariel – Svaz židovských studentů Ženevě. Ve skutečnosti, je tam více než 300 studentů a mladí dospělí z těchto zemí: Švýcarsko, Francie, Belgie, Rakousko, a mnoho dalších míst. Tito návštěvníci večírku Purim se setkají, aby společně oslavili Purim nad jedinečným víkend v Curychu. Pro lístky a další info, zamiřte do Facebooková stránka ARIEL.

Ceny vlaků Interlaken do Curychu

Ceny vlaků Lucerne do Curych

Lugano do Curych Ceny vlaků

Ceny vlaků Ženeva do Curych

 

Purim v Paříži:

Tento rok, slavit Purim v Paříž. Město světel, Město lásky, Město umění. Nyní je také město neuvěřitelné mladé židovské Morristown Purim Party! Pojďte se svým nejelegantnější Pařížský Purim oblečení. Můžeš najděte tuto párty v ohromujícím centru múzických umění Mayo v Morristown. Událost se stravováním Pro mladé židovské profesionálů ve věku 21 na 39. Získat vstupenky TADY

Ceny vlaků Brusel - Paříž

Ceny z Londýna do Paříže

Marseille do Paříž Ceny vlaků

Ceny z Amsterdamu do Paříže

 

Purim v Londýně:

Projít vaší zrcadlem si letenku do tématikou Purim Tea Party. Hostil v krásné Hotel Aubrey Park The Garden Room neděle 17. březen, 2019 u 3pm. Vychutnejte si dobré společnosti, jíst hodně nemravné věci a vyhrajte ceny. Je to prostě dostane podivnější a podivnější. Cena vstupenky zahrnuje čaj / káva, koláče, koláčky, a sendviče... a hamantaschen!

Ceny vlaků z Amsterdamu do Londýna

Ceny vlaků Rotterdam do Londýn

Paříž do Londýna Ceny vlaků

Ceny vlaků Brusel - Londýn

 

 

Dosažení vaše oblíbené místo na party pro Purim je snadné vlakem. Jen hlavu na více než na SaveATrain a koupit si jízdenku v několika minutách, bez otravné poplatků!

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek na své stránky?, můžete buď vzít své fotografie a text a stačí nám úvěr s odkazem na tomto blogu, nebo kliknete zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcelebrate-purim%2F%3Flang%3Dcs – (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)

Copyright © 2021 - Uložit vlak, Amsterdam, Nizozemí
Nenechávejte bez přítomnosti - Dostat kupóny a novinky !