Čas na čtení: 4 minut
(Aktualizováno: 16/12/2022)

Mnoho evropských měst mít krásný palác (nebo dva) k tomu v turisté. To je důvod, proč je těžké se dohodnout o tom, co pět nejkrásnějších zámků v Evropě. Pojďme se podívat na výběr z nejkrásnějších paláců v Evropě:

 

1. Krásné paláce v Evropě a ve Francii zámku Versailles

Versailles je možná jedním z nejznámějších zámky ve světě, a to jistě zaslouží pověst. Je to klenot z 18. století ve francouzštině umění, opulentní a bohaté na umělecká díla a krásu.

To byl rozšířen o slavného francouzského panovníka Ludvík XIV, kdo se pohyboval i soud a vládu, aby Versailles 1682. Zámek byl ústřední místo moci v Francie až do revoluce v roce 1789. Nyní je jedním z nejznámějších turistických míst na světě.

Dijon do Paříže Vlaky

Reims do Paříže Vlaky

Lille je Pařížské Vlaky

Zájezdy do Paříže Vlaky

 

 

2. Windsorský zámek, Spojené království

Windsor je pracovní královský palác a je jedním z nejkrásnějších paláců v Evropě, nejstarší a největší hrad na světě, který má stále obyvatelé. Britská královna tráví víkendy v soukromých Windsor.

Historie hradu Windsor je téměř 1000 let dlouhé. V průběhu staletí, bylo domovem mnoha známých členů britské královské rodiny. Zámek obsahuje Svatý. Georgeova kaple, pohřebiště deset panovníků, a státní Apartmány jsou vybaveny královskou sbírku pokladů.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Rotterdam do Londýna Vlaky

Paříže do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

 

3. Velkovévodský palác Lucembursko

Grand Ducal Palace of Luxembourg

 

Velkovévodský palác Lucembursko V Lucemburku je oficiální bydliště velkovévody. Ten ho používá u většiny svých úředních funkcí, spolu s velkovévodkyně. Palác také obsahuje své kanceláře, stejně jako kajuty.

Budova byla poprvé použita jako radnice poté, co byl postaven v roce 1572. v 1817, se stal oficiálním sídlem guvernéra. Velkovévodský palác vypadá nádherně ve stylu vlámské renesance a to je jeden z důvodů, proč je na našem seznamu nejkrásnějších paláců v Evropě. To má jeden z nejkrásnějších fasád ve městě, stejně jako nádherný interiér.

Antwerp lucemburským Vlaky

Bruselu do Lucemburku Vlaky

Metz lucemburským Vlaky

Paris lucemburským Vlaky

 

4. Zámek Neuschwanstein, Německo

Neuschwanstein si zaslouží své místo mezi nejkrásnější paláců v Evropě vzhledem ke svému idylické prostředí a dechberoucí architekturu. Tento hrad vypadá to přišlo vystřižená z pohádky. Ve skutečnosti, to bylo použité jako inspirace k zámku v Disney Šípková Růženka.

Jedná se o 19. století románský palác Revival. Historici umění po celém světě považují za jeden ze symbolů romantismu. Král Ludvík II BAvaria postavený Neuschwanstein jako jeho ústupu 1837. Po králově smrti 1886, to se stalo otevřeny pro veřejnost.

Ulm do Füssen Vlaky

Mnichov do Füssen Vlaky

Stuttgart do Füssen Vlaky

Norimberk do Füssen Vlaky

 

 

5. Krásné paláce v Evropě a Rakousku – Zámek Schönbrunn

Beautiful Palaces in Europe - Schloss Schonbrunn, Austria

 

Jedním z nejnavštěvovanějších památek a nejkrásnějších paláců v Evropě je ve Vídni, Rakousko, Schonbrunn je také místo světového kulturního dědictví. Palác začínal jako lovecký zámeček pro císaře Leopolda I.. Byl postaven v 17. století. Schonbrunn je jedním z nejlepších děl architekta Bernhard Fischer von Erlach.

Od té doby, Schonbrunn také viděl použití jako dvoře Marie Terezie, po kterém to se stalo ústředním bodem a hostitele pro záležitosti státu. Postaven v barokním slohu, palác většinou zachoval svůj původní stav. Jeho unikátní architektura je jedním z nejkrásnějších míst k návštěvě v Evropě činí.

Salzburg Vídeň Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

Pokud jste připraveni plánovat kolem pěti nejkrásnějších zámků v Evropě cestu, se jednalo o místa si nemůžete nechat ujít. Všechny tyto destinací se snadno dostanete vlakem, tak rezervovat si vstupenky a začít plánovat!

 

 

Chcete vložit náš blogový příspěvek na své stránky?, můžete buď vzít své fotografie a text a jen nám úvěr s odkazem na tomto blogu, nebo kliknete zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbeautiful-palaces-europe%2F/%3Flang%3Dcs– (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)