Čas čítania: 4 minút
(Aktualizované: 16/12/2022)

Mnoho európskych miest mať krásny palác (alebo dva) k tomu v turisti. To je dôvod, prečo je ťažké sa dohodnúť o tom, čo päť najkrajších zámkov v Európe. Poďme sa pozrieť na výber z najkrajších palácov v Európe:

 

1. Krásne paláca v Európe a vo Francúzsku zámku Versailles

Versailles je možná jedným z najznámejších zámky vo svete, a to iste zaslúži povesť. Je to klenot z 18. storočia vo francúzštine umenie, opulentné a bohaté na umelecké diela a krásu.

To bol rozšírený o slávneho francúzskeho panovníka Ľudovít XIV, kto sa pohyboval aj súd a vládu, aby Versailles 1682. Zámok bol ústredné miesto moci v Francúzsko až do revolúcie v roku 1789. Teraz je jedným z najznámejších turistických miest na svete.

Dijon do Paríža Vlaky

Reims do Paríža Vlaky

Lille je Parížskej Vlaky

Zájazdy do Paríža Vlaky

 

 

2. Hrad Windsor, Spojene kralovstvo

Windsor je pracovná kráľovský palác a je jedným z najkrajších palácov v Európe, najstarší a najväčší hrad na svete, ktorý má stále obyvatelia. Britská kráľovná trávi víkendy v súkromných Windsor.

História hradu Windsor je takmer 1000 rokov dlhej. V priebehu storočí, bolo domovom mnohých známych členov britskej kráľovskej rodiny. zámok obsahuje st. Georgeová kaplnka, pohrebisko desať panovníkov, a štátne Apartmány sú vybavené kráľovskú zbierku pokladov.

Amsterdam do Londýna Vlaky

Rotterdam do Londýna Vlaky

Paríža do Londýna Vlaky

V Bruselu do Londýna Vlaky

 

 

3. Veľkovojvodský palác Luxembursko

Grand Ducal Palace of Luxembourg

 

Veľkovojvodský palác Luxembursko V Luxemburgu je oficiálne bydlisko veľkovojvodu. Ten ho používa u väčšiny svojich úradných funkcií, spolu s veľkovojvodkyne. Palác tiež obsahuje svojej kancelárie, rovnako ako kajuty.

Budova bola prvýkrát použitá ako radnica potom, čo bol postavený v roku 1572. In 1817, sa stal oficiálnym sídlom guvernéra. Veľkovojvodský palác vyzerá nádherne vo flámskom renesančnom štýle a to je jeden z dôvodov, prečo je na našom zozname najkrajších palácov v Európe. To má jeden z najkrajších fasád v meste, rovnako ako nádherný interiér.

Antwerp luxemburským Vlaky

Bruselu do Luxemburgu Vlaky

Metz luxemburským Vlaky

Paris luxemburským Vlaky

 

4. zámok Neuschwanstein, Nemecko

Neuschwanstein si zaslúži svoje miesto medzi najkrajšie palácov v Európe vzhľadom k svojmu idylické prostredie a dychberúci architektúru. Tento hrad vyzerá to prišlo vystrihnutá z rozprávky. v skutočnosti, to bolo použité ako inšpirácia k zámku v Disney Šípková Ruženka.

Jedná sa o 19. storočia románsky palác Revival. Historici umenia po celom svete považujú za jeden zo symbolov romantizmu. Kráľ Ľudovít II Bavaria postavený Neuschwanstein ako jeho ústupe 1837. Po kráľovej smrti 1886, to sa stalo otvorené pre verejnosť.

Ulm do Füssen Vlaky

Mníchov do Füssen Vlaky

Stuttgart do Füssen Vlaky

Norimberg do Füssen Vlaky

 

 

5. Krásne paláca v Európe a Rakúsku – Zámok Schönbrunn

Beautiful Palaces in Europe - Schloss Schonbrunn, Austria

 

Jedným z najnavštevovanejších pamiatok a najkrajších palácov v Európe je vo Viedni, Rakúsko, Schonbrunn je tiež miesto svetového kultúrneho dedičstva. Palác začínal ako lovecký zámoček pre cisára Leopolda I.. Bol postavený v 17. storočí. Schonbrunn je jedným z najlepších diel architekta Bernhard Fischer von Erlach.

Odvtedy, Schonbrunn tiež videl použitie ako dvore Márie Terézie, po ktorom to sa stalo ústredným bodom a hostiteľa pre záležitosti štátu. Postavený v barokovom slohu, palác väčšinou zachoval svoj pôvodný stav. Jeho unikátna architektúra je jedným z najkrajších miest k návšteve v Európe predstavuje.

Salzburg Viedeň Vlaky

Mníchov do Viedne Vlaky

Graz do Viedne Vlaky

Prahy do Viedne Vlaky

 

Ak ste pripravení plánovať okolo piatich najkrajších zámkov v Európe cestu, sa jednalo o miesta si nemôžete nechať ujsť. Všetky tieto destinácií sa ľahko dostanete vlakom, tak rezervovať si vstupenky a začať plánovať!

 

 

Chcete vložiť náš blogový príspevok na svoju stránku?, môžete buď vziať svoje fotografie a text a len nám úver s odkazom na tomto blogu, alebo kliknete tu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbeautiful-palaces-europe%2F/%3Flang%3Dsk– (Prejdite nadol trochu vidieť kód pre vloženie)