Czas czytania: 4 minuty
(Poprawiony: 16/12/2022)

Wiele miast w Europie mają piękny pałac (lub dwa) zwrócić w turyści. Dlatego trudno zgodzić się co pięć najpiękniejszych pałaców w Europie. Rzućmy okiem na nasz wybór najpiękniejszych pałaców w Europie:

 

1. Piękne pałace w Europie i Francja Chateau de Versailles

Versailles jest chyba jednym z najbardziej znanych zamki na świecie, i to z pewnością zasługuje na reputację. To perła 18th-wiecznym francuskim sztuka, bogaty i bogaty w dzieła sztuki i piękna.

Został on rozszerzony przez słynnego francuskiego władcy Ludwik XIV, który przeniósł się zarówno sąd i rząd do Wersalu w 1682. Zamek był centralnym miejscem władzy Francja aż do rewolucji w 1789. Teraz jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych na świecie.

Dijon Pociągi Paryż

Pociągi Paryż Reims

Lille do Paryża Trains

Wycieczki do pociągów Paryżu

 

 

2. zamek Windsor, Zjednoczone Królestwo

Windsor jest praca pałac królewski i jest jednym z najpiękniejszych pałaców w Europie, najstarszy i największy zamek na świecie, który nadal ma mieszkańcy. Brytyjska królowa spędza weekendy prywatnych w Windsor.

Historia zamku Windsor jest prawie 1000 długie lata. Przez wieki, to była domem wielu znanych członków rodziny królewskiej brytyjskiej. Zamek zawiera St. Kaplica Jerzego, miejsce pochówku monarchów dziesięciu, i państwowe Apartamenty wyposażone są skarby kolekcji królewskiej.

Pociągi Amsterdam do Londynu

Rotterdam Pociągi Londynie

Paryż Pociągi Londynie

Bruksela pociągów w Londynie

 

 

3. Pałac Wielkiego Księcia Luksemburga

Grand Ducal Palace of Luxembourg

 

Grand Ducal Palace Luksemburg w Luksemburg jest oficjalną rezydencją Wielkiego Księcia. Używa go do większości swoich funkcji urzędowych, wraz z wielkiej księżnej. Pałac zawiera także swoje biura, jak również staterooms.

Budynek został po raz pierwszy użyty w ratuszu po to został zbudowany w 1572. w 1817, stał się oficjalną rezydencją gubernatora. Pałac Wielkiego Księcia wygląda olśniewająco w stylu flamandzkiego renesansu i jest to jeden z powodów, dla których znajduje się na naszej liście najpiękniejszych pałaców w Europie. Posiada jedną z najpiękniejszych fasad w mieście, a także wspaniały wnętrzu.

Pociągi Antwerpia do Luksemburga

Bruksela pociągów luksemburskich

Metz Pociągi luksemburskich

Paryż Pociągi luksemburskich

 

4. Zamek Neuschwanstein, Niemcy

Neuschwanstein zasługuje na swoje miejsce wśród najpiękniejszych pałaców w Europie ze względu na swoją idylliczna sceneria oraz piersiach architektura. Ten zamek wygląda przyszło prosto z bajki. Faktycznie, zostało wykorzystane jako inspiracja dla zamku w Disney Śpiąca królewna.

Jest to 19-wieczny pałac neoromańskim. Historycy sztuki na całym świecie uznają to jeden z symboli romantyzmu. Król Ludwig II Bzavaria zbudowany Neuschwanstein jako swojego odosobnienia w 1837. Po śmierci króla w 1886, stało się otwarte dla publiczności.

Ulm do Füssen Pociągi

Pociągi Monachium do Füssen

Pociągi Stuttgart Füssen

Pociągi Norymberga do Füssen

 

 

5. Piękne pałace w Europie i Austrii – Zamek Schönbrunn

Beautiful Palaces in Europe - Schloss Schonbrunn, Austria

 

Jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków i najpiękniejszych pałaców w Europie znajduje się w Wiedniu, Austria, Schonbrunn jest także Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Pałac rozpoczął jako myśliwski dla cesarza Leopolda I. Został zbudowany w 17 wieku. Schonbrunn jest jednym z najlepszych dzieł architekta Bernhard Fischer von Erlach.

Od tego czasu, Schonbrunn zaobserwowano również zastosowanie jako dworze Marii Teresy, po czym stał się centralnym punktem i hosta dla spraw państwa. Zbudowany w stylu barokowym, pałac w większości zachowała swój pierwotny stan. Jego unikalna architektura sprawia, że ​​jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc do odwiedzenia w Europie.

Salzburg Wiedeń Pociągi

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

Jeśli jesteś gotowy, aby zaplanować podróż dookoła pięciu najpiękniejszych pałaców w Europie, były to miejsca, których nie możesz przegapić. Do wszystkich tych miejsc można dojechać pociągiem, więc zarezerwować bilety i rozpocząć planowanie!

 

 

Czy chcesz umieścić nasz wpis na blogu w swojej witrynie?, można wziąć nasze zdjęcia i tekst, i po prostu dać nam kredyt z linkiem do tego blogu, lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbeautiful-palaces-europe%2F/%3Flang%3Dpl– (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)