Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 10/04/2021)

Патување до Европа е сон се обистини за толку многу. И ако сте доволно среќни да имаат можност да се штиклирајте оваа дестинација надвор вашиот кофа листа и да видиме сите најдобрите места во Европа, ќе сакате да го направи обид како незаборавни што е можно. Затоа, обрнете внимание на тоа како да возите за патување во Европа со Талис.

Воз патуваат е savviest начин да се притисне многу место во Европа. Талис е брза линија за возови што може да ве однесе до сите поголеми градови со стил и брзина, додека не ја нарушува вашата безбедност.

 

Да се ​​запознаат познатата "Црвениот воз"

Кога ќе се обучуваат за патување во Европа со Thalys, Возовите се познати како "Црвениот воз" за енергична црвена боја на моторот, што е брза линија на возови што може да ве поврзе 17 градови низ Западна Европа во удобност. На Thalys линија се состои од француско-белгиски возови со голема брзина, служат Амстердам преку HSL. Со Брисел служи како центар за линијата, може да се постигне големи градови во Европа, како што се Париз, Лиеж, Амстердам, Антверпен, Келн, и Хаг.

овие возови со голема брзина патува со брзина од 300 километри на час. линија на возот е тајната на одат од Брисел во Париз во помалку од еден час и половина. И може да се движи од Париз на целиот пат до Амстердам во само 3 часови и 20 ме! На Thalys прави повеќе од 50 круг патувања со воз секој ден. Има 27 возови на ден водење на Париз - Брисел пат сам.

Франкфурт во Келн возови

Брисел во Келн возови

Виена во Келн возови

Хановер Келн возови

 

Train Travel in Europe with Thalys trains

 

Избор на правото класа

Тие имаат три класи на услуга за да изберете од кога ќе Воз патуваат во Европа со Thalys - Стандард, Удобност, и Premium.

Двете Comfort и Premium класи нудат "1 класа", седење, каде можете да уживате во воз патување во удобноста на атмосфера полулегнал места кои обезбедуваат повеќе простор за нозете. Главата на изборот Premium е дека персоналот на возот им служи на вашиот оброк и пијалаци во вашето место. Исто така, ќе имаат пристап до салоните Thalys во Париз и Брисел.

Седиштата во Comfort и Premium се наредени во 2 + 1 модел. И на секој Кабина, ќе најдете 1 маса седница, што го прави совршен за патување двојки. Стандардни производи или "2 класа" места се во 2 + 2 модел насекаде во автомобилот.

Сите класи нудат WiFi интернет одборот, пристап до бар вклучена, и вашиот ексклузивен штекер за приклучување на вашите уреди.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

 

Купување на билети за воз патува во Европа со Thalys

Тоа е задолжително да се прават резервации билети, ако сакате да патуваат на Thalys возови. Возовите на Талис се со високи барања, затоа погрижете се да резервирате билет за воз што е можно повеќе однапред.

Може да се резервираат своите места на Thalys до 90 дена однапред. И ако Книга вашиот билет за воз Рано, можете да заштедите до 75%!

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

 

За да направите резервации за патување со воз во Европа со Талис, Закажете воз онлајн. Ние работиме со Thalys да се обезбеди да не се наплаќаат било резервација такси и да добијат најдобар можен стапки.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-travel-europe-thalys%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.