Koha e leximit: 4 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 29/12/2019)

Evropa është një vend i mrekullueshëm takimi i shumë Kultura te ndryshme - dhe traditave të kuzhinës. Çdo komb ka identitetin e vet të veçantë, që tërheq vizitorë të drejtë në historinë e saj dhe çdo gjë tjetër që ajo ofron. Dhe në disa vende, kjo gjithashtu do të thotë pije flavorful!

Ata prej jush që të udhëtojë për të nxeh qiellëz tuaj dhe have fun Disa vendasit miratuar do të gëzojnë duke vizituar këto vende. Këtu janë top tona 5 pije më të mira lokale për të pirë dhe të provoni në Evropë:

 

1. Pije të mira lokale në Itali: limoncello

limoncello është një shpikje e mrekullueshme italiane që ju mund të gjeni të gjitha në të gjithë këtë vend i bukur. megjithatë, në qoftë se ju dëshironi të provoni këtë pije të lehta limoni në të mirë të saj, kokë për Amalfi. atje, më e bukur Amalfi Coast, ata bëjnë limoncello nga limon më të mira në të gjithë Italinë. Recetë origjinale e bën këtë shije pije si një limonadë aromatike që është vetëm pak i ëmbël. megjithatë, gllënjkë atë ngadalë dhe me kujdes, sepse forca e saj mund të ju merr në befasi.

Napoli për Trenat Salerno

Napoli për Trenat Pompei

Roma për Trenat Napolit

Bari për Trenat Napolit

 

[https://ww.youtube.com/watch?v = rR4qLmpJdh0

 

2. Bordeaux mirë verë lokale - France

Për një dashnor verë, një nga pijet më të mira lokale të provoni në Evropë me siguri do të jetë një verë Bordeaux. Edhe pse kjo është një eksport i famshëm francez, ajo sigurisht që është një përvojë për të mostrës këtë verë hollë, ndërsa në Bordo. Një turne verë është një mënyrë e përsosur për të eksploruar rajoni dhe vera e saj. Cka eshte me shume, ju do të mësojnë shumë për të bërë verë, chateaus mrekullueshëm, dhe mikroklima.

La Rochelle për Trenat Nantes

Toulouse për Trenat La Rochelle

Bordeaux për Trenat La Rochelle

Paris për Trenat La Rochelle

 

3. Pimms Cup - England

Nëse ju gjeni veten në Londër gjate veres, ju thjesht nuk mund të largohet pa marrjen e mostrave Pimms Cup. Ajo ishte James Pimm i cili shpiku pije në mes të 1800s, dhe ai shërbeu atë në një filxhan të madhe që për të cilën ai huazohet emrin e tij. Kjo është një pije freskuese që kombinon limonadë shkumëzues dhe Pimms No. 1, si dhe feta fruta dhe sprigs nenexhik. absolutisht e shijshme, dhe të përsosur për të shijuar në një ditë të butë vere në një mjedis kopsht, Pimms Cup do bukuri ju.

Amsterdam Në Londër Trenave

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

Pimms Cup England

4. Pije të mira lokale në Gjermani: schnapps

Ne Gjermani, SCHNAPS është një term ombrellë për një pije dehëse alkoolike që mund të ketë një shumëllojshmëri të flavors. Për shembull, ju mund të keni një SCHNAPS shije frute ose një barishte bazuar. Cilado që ju zgjidhni, ju do të ketë një pije popullore lokale që do të ndjell shpirtin e Gjermanisë. Vendasit duan të paturit SCHNAPS pasi një pjesë të madhe, vakt të rëndë, ku forca e saj ndihmon me tretje. Kështu që kur ju jeni në Gjermani, të ndjehen të lirë për të festës dhe të pijë deri!

Frankfurt për Trenat Berlin

Leipzig për Trenat Berlin

Hanover për Trenat Berlin

Hamburg për Trenat Berlin

Pije mirë lokale në Gjermani është SCHNAPS

 

5. Westvleteren Abbey mirë Beer Local Në Belgjikë

Belgjika është sinonim me birrë, ndoshta edhe më shumë se Gjermania është. Por në mesin e të gjithë mahnitshme Lokale birra belge, nuk është ai që do të trokas ju off këmbët tuaja. birra Abbey, i njohur gjithashtu si trapistët, janë shumë të popullarizuara në Belgjikë, por birrë Westvleteren Abbey është një rarest. Per te marre, ju duhet të rezervoj atë nga Abbey 60 ditë përpara kohës. megjithatë, ajo është edhe vlerë probleme.

Bruksel për Trenat Antwerp

Amsterdam për Trenat Antwerp

Lille për Trenat Antwerp

Paris për Trenat Antwerp

 

Gati për të shijuar pije më të mira lokale Evropa mund të ofrojë? Pak qese tuaj, bëni planet tuaja, dhe kreu për të ruajtur një tren për Librin Tuaj Të Bileta Treni për të parë Evropën në një dritë krejtësisht të ndryshme!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Pije më të mira lokale të Provo në Evropë” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japin kredi me një lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-local-drinks-europe/?lang=sq - (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)