Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/04/2022)

Pavarësisht nëse po udhëtoni për një fundjavë apo pushime të gjata në Evropë, gjithmonë duhet të bëni kohë për t'u çlodhur. Një piknik është një mënyrë e mrekullueshme për t'u çlodhur dhe admiruar disa nga vendet dhe pikëpamjet ikonike. Kështu që, për t'ju ndihmuar të filloni në festën tuaj evropiane, ne kemi zgjedhur dhe mbushur me dorë një shportë piknikësh të pikës më të mirë piknik në Evropë. Vetëm uluni, dhe shijoni pamjen!

 

1. Piknik në kodrën Petrin, Pragë

Pamjet dhe atmosfera në parkun Petrin Hill bëjnë një nga 5 pikat më të mira piknik në Evropë. Ironikisht, ndodhet në Qytetin e Vogël, Petrin Hill është një park i gjelbër dhe simpatik që mbikëqyr Kalanë e Pragës. Petrin ofron pamjet më të bukura të kryeqytetit, dhe mund të ngjitesh në kullën vëzhguese për të pamje vërtet skenike e qytetit, kështjella, dhe ura.

Petrin Hill është e përkryer për një piknik në Evropë në pranverë, vjeshtë ose verë. Gjethja do të duket mahnitëse në vjeshtë dhe në pranverë dhe verë të gjitha pemët dhe toka do të lulëzojnë dhe ngjyrosen me jeshile. Thjesht kapni vetes disa skena me manaferrat nga Arte Bakehouse dhe të gjithë jeni vendosur për një piknik të mrekullueshëm në Pragë.

Si të shkoni në Petrin Hill?

Petrin Hill është vetëm përtej Qytetit të Vjetër dhe qendrës së qytetit. Ju mund të udhëtoni me piktoresk, tramvaj ose autobus, si të gjithë turistët. por, mund të shkoni në Petrin Hill me këmbë, përshkoni urën Charles në Mala Strana dhe murin Lennon. Do t'ju zgjasë rreth një orë nëse moti është i mirë dhe një piknik për perëndimin e diellit do të jetë një fund i shkëlqyeshëm për këtë ditë të ëndërruar në qytet.

Nyrnberg në Pragë me Tren

Mynihu në Pragë me Tren

Berlini në Pragë me Tren

Vjena në Pragë me Tren

 

What Ingredients are needed for the Best Picnic Spot In Europe

 

2. Piknik Nga Lumi Në Sakson Zvicër, Gjermania

Lumenj të mëdhenj, majat me dëborë përpara, dhe livadhe jeshile përreth jush, Saksoni Zvicër parku kombëtar është një parajsë spektakolare. Në një mëngjes dembel ose në fund të një rritje e gjatë, ura Bastei është vendi ideal për një piknik të mrekullueshëm.

Nëse jeni në aventura dhe një entuziast hiking, me siguri do të vlerësoni të bëni një pushim për një piknik. Ne anen tjeter, nëse preferoni të jetoni bukur dhe të pushoni, një piknik pranë lumit në Sakson Zvicër do të kryesojë të gjitha festat tuaja evropiane.

Si të shkoni në Sakson në Zvicër?

Saksoni Zvicër është vetëm 30 udhëtim me trenë minuta nga Dresden. Kështu që, paketoni një Eierschecke, kafe, manaferrat, dhe fruta nga tregu lokal dhe të gjithë jeni vendosur për një kohë të shkëlqyeshme në një nga pikat piknike më piktoreske në Evropë.

Dusseldorf në Mynih me Train

Dresden në Mynih me Tren

Nurenberg në Mynih me Tren

Bon në Mynih me Tren

 

Binocular watching The River In Saxon Switzerland, Germany

 

3. Piknik Nga Liqeni Në Lago Di Braies, Italia

Uji i pacenuar blu dhe majat malore që reflektojnë në liqen, Pamjet e liqenit di Braies në Tirolin e Jugut në Itali do të ngjyrosin piknikun tuaj kujtime te bukura. Italia është parajsë e kuzhinës, e kombinuar me liqene spektakolare dhe malet, është vërtet e panevojshme të shtjellohet për shumë arsye që ky liqen është në majën tonë 5 vend piknik më i mirë në Evropë.

Nëse jeni të prirur të shëtisni në Dolomites, rritja ditore e qarkut në Braie është mjaft e lehtë. Kështu që, ju mbaroni një ditë të mrekullueshme në natyrë, duke marrë një kafshim nga Panini ose pica juaj dhe duke admiruar pamjet e liqenit më të madh natyror në Dolomites.

 

 

Si mund të shkoj në Lago Di Braie?

Lago di Braies është udhëtim me tren larg Bolzano, qyteti më i afërt. Duhen rreth një orë me tren, ose ju mund të gjeni strehim të mrekullueshëm afër.

Milano në Venecia me Tren

Padova në Venecia me Tren

Bolonja në Venecia me Tren

Roma në Venecia me Tren

 

Picnic Spot in Lago Di Braies Lake, Italy

 

4. Piknik në një ishull në ishullin Margret, Budapestin

E vendosur në lumin Danub, midis Buda dhe Pest, Ishulli Margaret është perfekt për një piknik pranveror në Budapest. Ishulli është 2.5 km, një e preferuar në mesin e vendasve për argëtim në natyrë në diell. veç, ka një treg lokal aty pranë, kështu që nuk ka nevojë për të kryer trajtime pikniku nga qyteti me transport publik. Thjesht kapni të gjitha të preferuarat tuaja dhe disa shijime lokale në treg dhe shkoni në ishull.

Ekziston edhe një kopsht japonez në ishullin Margaret që ia vlen të vizitosh plotësisht para ose pas piknikut të mrekullueshëm.

Si të shkoj në ishullin Margaret?

Me tramvaj ose autobus, Ishulli Margaret është shumë i arritshëm nga transporti publik. Këshillë e Insajderit: Budapest Card ju jep shtesa speciale për transport publik dhe tërheqjet.

Vjena në Budapest me Tren

Praga në Budapest me Tren

Mynih në Budapest me Tren

Graz në Budapest me Tren

 

Best picnic spot in Europe are inside the city

 

5. Piknik në Champs De Mars Paris

Parisi ka të panumërt kopshte të bukura dhe pika pikniku përgjatë Senës. Pika më e mirë piknik në Paris është pikërisht në të gjithë hapësirën ikonike të Champs de Mars.

Shtë një hapësirë ​​e gjelbër madhështore midis arondissementit të shtatë dhe Kullës Eifel. Shtë e përkryer për një piknik në Paris dhe ofron vendet më të mira për perëndimin e diellit. Përveç peizazhit, ajo është gjithashtu një nga 10 pikëpamjet më të mira në Kullën Eifel në Paris.

Summerdo verë familjet pariziane mbërrijnë për të njomur diellin ose për të shijuar peizazhet e vjeshtës së kopshteve. Shtë shumë i qetë dhe ofron një mjedis të mrekullueshëm për të parë dritat e natës të Kullës Eiffel.

Kështu që, sigurohuni që të paketoni një baguette të freskët, djathë kamember, frut i fresket, verë, dhe shkoni në një nga pikat më të mira piknik në Evropë.

Bon Apetit!

Si të shkoni në kopshtet Champs De Mars?

Ju mund të merrni trenin e metrosë ose RER. Thjesht zbres në stacionin Champ de Mars-Tour Eiffel.

Udhëtimi mund të jetë dërrmues dhe rraskapitës, sepse gjithmonë do të dëshirojmë të shohim dhe përjetojmë absolutisht gjithçka. Evropa ka kaq shumë aktivitete dhe pamje të mrekullueshme dhe të paharrueshme për të ofruar. Ndërsa gjithmonë duhet të përpiqeni të shihni sa më shumë që të jetë e mundur, ndonjëherë ju duhet vetëm ta lehtësoni. Të kesh një piknik me shijet lokale është një mënyrë fantastike për të eksploruar vendin dhe kuzhinën, pa bërë një hap.

Amsterdam në Paris me Tren

Londër në Paris me Train

Roterdam në Paris me Tren

Brukseli në Paris me Tren

 

Picnic In Champs De Mars Paris

 

këtu në Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të gjeni biletat më të lira të trenit për cilindo nga pikat piknike të bukura në listën tonë.

 

 

A doni të futni postimin tonë në blog "5 pikët më të mira piknik në Evropë" në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-picnic-spots-europe/?lang=sq </s>avkanî– (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)