Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 27/03/2021)

Udhëtim me fëmijët ose mund të jetë një makth ose koha më e mirë e jetës tuaj. Në sajë të natyrave të kërkuar të vegjlit tanë 'dhe dëshirën tonë për të kënaq ata, zakonisht nuk ka asnjë rrugë të mesme. Megjithatë, ka mënyra për ju për të udhëtojnë me fëmijët më të lehtë për veten tuaj. Mënyra më e mirë për të bërë atë është për të siguruar të rinjtë gjithmonë kanë diçka për të bërë, ose të parë. Për t'ju ndihmuar të mbajtur ata zënë, ne kemi përpiluar një listë të 5 Tërheqjet më të mira për fëmijët në Evropë. Ju lehtë mund të arrijnë këto destinacione me tren. Le t'i hedhim një sy:

 

Argetime për fëmijët në Itali

Italia ofron disa tërheqje fantastike për fëmijët nëse po përjetojnë historik Pamjet nuk nxeh ato. Në Viserba park të kohës së lirë, ata mund të shohin pamjet e Italisë në miniaturë! Parku gjithashtu përmban një qejf-karusel, shesh lojërash, Rides ndryshme, dhe një film. alternativ, nëse ju gjeni veten në Romën, ju mund të shkoni për të Hydromania uji park. Vetëm jashtë Romës, ajo premton një numër të slides dhe argëtim ujit, e cila e bën të përsosur për fëmijët.

Milani për Trenat Romës

Florence për Trenat Romës

Bologna për Trenat Romës

Napoli për Trenat Romës

 

Argetime për fëmijët në Angli

Warner Bros. Studios Making of Harry Potter is one of the 5 Best Attractions for Kids in Europe

 

Një nga atraksionet kryesore për fëmijët në Angli është Warner Bros. Studiot Marrja e Harry Potter turne në Londra. Megjithatë, për hulumtuesit e rinj të interesuar në mrekullitë e natyrë, Natural History Londrës muze është një zgjedhje e madhe. Ka shumë të ekspozitave kec-miqësore, ku ata mund të mësojnë në lidhje me dinosaurët dhe sistem diellor. Kjo është një e madhe përvojë që e bën London vlerë vizituar për familjet.

 

Argetime për fëmijët në Holandë

Amsterdami zakonisht nuk është e rekomanduar si një miqësore familje destinacion, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të jetë në këtë mënyrë. Për fëmijë, ndoshta vendi më emocionuese është Mjeshtri i Natyrës ose artistëve. Është një kopsht zoologjik masiv i kompletuar me një akuarium, lojrash, zoologjik Museum, dhe a planetar. Ajo përmban më shumë se 900 specie të kafshëve!

alternativ, ju mund të shkojnë në Efteling në Kaatsheuvel. Është parku më i madh tematik në vend, me një temë fantazi dhe një fokus në mitet dhe legjendat. Ka shumë Rides dhe argëtuese për fëmijët të cilët janë të dhënë pas perralla.

 

 

Belgjika

Kur është fjala për argëtim për fëmijët, Belgjika ofron parkun e vet temë, Plopsaland. Është e gjallë, plot coasters rul dhe terreneve sportive, dhe ka një shumëllojshmëri të temave për çdo fëmijë për të shijuar. Ajo gjithashtu ka një fermë me kafshët që fëmijët mund të vizitojnë, si dhe një teatër dhe rides varkë.

Antwerp për Trenat De Panne

Bruksel për Trenat De Panne

 

 

Franca

Disneyland France

 

Një nga atraksionet më të famshme për fëmijët është padyshim Disneyland. Ajo nuk ka marrë ndonjë më të mirë se ajo në Parisi. Kjo është parku më popullor theme në të gjithë Evropën për një arsye. Ka pesë fusha themed, si dhe shumë rides dhe tërheqjet. Disa prej tyre përfshijnë Parc Asterix, piratët e Karaibeve, Buzz Lightyear Shpërthimi Laser dhe Kjo është një botë e vogël. Një vizitë në Paris dhe në Francë me fëmijët nuk është i plotë pa Disneyland.

Paris për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

Bruksel për Trenat Disneyland Marne-la-Vallée

 

Gatshme që të ketë një pushim të paharrueshme me të gjithë familjen tuaj? Vizitoni disa nga 5 Tërheqjet më të mira për fëmijët në Evropë nga lista tonë, dhe ju do të keni një shpërthim. Sigurohuni që të planifikoni pushimet tuaja dhe të të rezervoni biletat tuaja tren ne kohe!

 

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm na japin kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-attractions-kids-europe%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)