Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 20/08/2022)

Kështjellat e Evropës dhe rrugët simpatik dhe vendet kanë qenë përhapja e përrallave të mahnitshme për mijëra vjet. Deri më sot, Evropa është destinacioni i partisë kuintesenciale në botë. Shtë mecka e ahengjeve për udhëtarët nga e gjithë bota si udhëtime bachelor dhe bachelorette. Kështu që, ne kemi zgjedhur me përpikëri më të mirët 5 qytete festive në Evropë për një pushim epik dhe të egër.

Berlin në Amsterdam, prish bare në klubin më të madh të natës në Evropë, nga udhëtimit tren ose klubi i ngadaltë, shtrëngoni rripin e sigurimit për udhëtimin më të egër akoma.

 

1. Festa Në Berlin, Gjermania

Një nga qytetet më miqësore në Evropë, Berlini është mega për artistët, muzikantë, dhe DJ-të më të mirë në botë. Historia dhe kultura e saj kanë ndikuar në larminë e saj dhe qasjen super të hapur, që do të thotë se çdo gjë shkon. prandaj, Berlini është qyteti më i egër dhe më i miri në Evropë.

Skena e klubit dhe e ahengut në Berlin zakonisht fillon vonë pas errësirës. Nëse dëshironi të përjetoni jetën e natës të Berlinit si një Berliner, paketoni këpucë të rehatshme, dhe veshje të rastësishme dhe mbërrijnë të premten. Gjeni një pije në një nga baret e shumta në Berlin dhe shkoni në zonën industriale.

Klubet më të mira në Berlin janë fshehur në zonën industriale të Berlinit dhe nën shinat e trenit. Përgatituni për një festë që nuk ndalet kurrë, ose ndalet vetëm kur njeriu i fundit po qëndron në këmbë. Netët e klubeve të Berlinit fillojnë sa më shpejt 1 jam e shtunë deri në mbrëmjen e së dielës. Kjo padyshim e vendos Berlinin në mesin e qyteteve më të çmendura dhe më të mira të festës në Evropë me turistë dhe klube që udhëtojnë nga e gjithë bota..

Cili është klubi më i mirë i natës në Berlin?

Nëse jeni duke kërkuar 48 orë ahengje dhe keni kohë vetëm për një klub, atëherë sigurohuni që të festoni në Berghain. Tingujt më të mirë teknikë dhe shtëpi do të trondisin katin e vallëzimit gjatë gjithë fundjavës.

Frankfurti në Berlin me Tren

Kopenhagen në Berlin me Tren

Hanover në Berlin me Tren

Hamburgu në Berlin me Tren

 

Best party cities in Europe and Berlin Germany

 

2. Partia Në Budapest, Hungari

Gjatë ditës dhe orëve të diellit, Budapesti është një trullosës absolut me gems dhe vendet e saj mbresëlënëse arkitekturore. Ndërsa endesh nëpër rrugë, sytë tuaj mezi mbajnë gjurmët e monumenteve më të bukura në Evropë. por, natën do të zbuloni një botë alternative, një botë ndërtesash të braktisura që kthehen në Më e pazakonta e Evropës bare, dhe kjo skenë unike e vë Budapestin tonë 5 qytetet më të mira të partisë në Evropë.

Pas errësirës, në një hapësirë ​​alternative, ku nuk ka etiketa dhe rregulla shtëpie, gjërat duhet të shkojnë keq.

Cili është klubi më i mirë i natës në Budapestin?

Kopshti i thjeshtë është shiriti ikonik i Budapestit në rreth 7 dhe seksionin e tij labirint të sipërm dhe një vizitë të domosdoshme për një përvojë veçanërisht befasuese të netëve të festave të Budapestit.

Vjena në Budapest me Tren

Praga në Budapest me Tren

Mynih në Budapest me Tren

Graz në Budapest me Tren

 

 

3. Festa në Pragë, Republika Çeke

Praga është një nga qytetet më të mrekullueshëm në Evropë. Gjatë ditës do të ndjeheni sikur jeni rikthyer në kohë në kështjella, princat, dhe historitë e kalorësit, por gjatë natës ju udhëtoni kohë në jetën e çmendur të natës, ku frenimet kanë mbetur pas derës.

Qyteti është plot me kopshte birrë pranë lumit, pijetore, dhe bare me pamje fantastike të qytetit, dhe sigurisht një skenë famëkeqe klubi.

Cili është klubi më i mirë i natës në Pragë?

Praga është shtëpia e klubit më të madh në Evropë, 5-katëshe Klubi Karlovy Lazne. Kështu që, nëse po planifikoni një udhëtim në Pragë me miqtë tuaj ose një Eurotrip për të eksploruar qytetet më të mira të partisë në Evropë, atëherë kjo është një ndalesë në aventurën tuaj. Jini të vetëdijshëm që pasi të hyni në dyert e klubit, ju mund të dilni nga një person krejtësisht tjetër Whfarëdo që të ndodhë në Pragë, qëndron në Pragë.

Nyrnberg në Pragë me Tren

Mynihu në Pragë me Tren

Berlini në Pragë me Tren

Vjena në Pragë me Tren

 

People dancing at prague czech republic party at a nightclub instagram picture

 

4. Festa Në Amsterdam, Holanda

I famshëm për kanalet e tij të bukura dhe kafenetë, Amsterdam është një Evropian popullor destinacioni i pushimeve. Ka një vibël shumë të qetë, megjithë rrethin e saj të famshëm të dritave të kuqe dhe dyqanet e kafesë.

Ndërsa Hollandezët preferojnë tubime me çelës të ulët, nëse pyesni turistë nga e gjithë bota, ata do të thoshin se Amsterdam ka një anë tjetër. Në krahasim me qytetet e tjera në qytetet tona më të mira të partive në Evropë, në Amsterdam, do të gjesh tinguj ekstazë në shumicën e klubeve, por gjithashtu Muzikë LIVE. Shfaqjet live janë shumë të njohura në Amsterdam.

Cili është klubi më i mirë i natës në Amsterdami?

Vetëm disa nga klubet më të mira të muzikës live janë Melkweg dhe Bimhuis, dhe klubet më të mira të natës janë De Marktkantine dhe Shelter.

Bremen në Amsterdam me Tren

Hannover për në Amsterdam me Tren

Bielefeld në Amsterdam me Tren

Hamburg në Amsterdam me Tren

 

Amsterdam party at a nightclub instagram picture

 

5. Festa Në Vjenë, Austria

Qyteti që të gjithë e njohim për operën dhe jetën kulturore të tij të paparë ka gjithashtu jetë natore përrallore dhe argëtuese. Në kundërshtim me skenat e tjera të klubit të natës në vendet fqinje, skena e jetës së natës në Vjenë është miqësore dhe më e qetë. Për shembull, tarifa e hyrjes në Vjenë është më e ulët me politika të qetë të dyerve.

në Vjenë, më së shumti mund të gjesh klube tekno, por edhe stilet nëntokësore dhe të acidit në disa klube.

Cili është klubi më i mirë i natës në Vjena?

Për partitë më të mira të teknikës shkoni në Das Werk dhe Grelle Forelle. Nëse dëshironi një zvarritje të klubit, drejtohuni në Gurtel, një rrugë që përshkon qendrën e qytetit. Këtu do të gjeni shumicën e pubs dhe klubeve të grumbulluara së bashku. Sigurohuni që të kontrolloni Venster99.

Elektro Gonner është një shembull i shkëlqyeshëm i jetës së natës të çuditshme të Vjenës. E vendosur në një dyqan elektrik, është gjithashtu një hapësirë ​​për instalime video dhe elektro-muzikë. Bar Le Loft ndodhet në krye të Sofitel Vienna Stephansdom me muzgun epik dhe pamje të qytetit.

Salzburgu në Vjenë me Tren

Mynihu në Vjenë me Tren

Graz në Vjenë me Tren

Praga në Vjenë me Tren

 

Best party cities in Vienna Europe

 

Më shumë informacione rreth palëve në Evropë

Cila stinë është më e mira për të përjetuar jetën e natës në Evropë?

Pranvera dhe vjeshta e hershme janë sezonet më të mira për të udhëtuar dhe për të zbuluar qytetet më të mira të festave në Evropë.

 

Cila është niveli i çmimeve për tarifat e hyrjes në klubet e natës në Evropë?

Pagesa e hyrjes ndryshon nga një vend në tjetrin. Shumica e qyteteve evropiane janë shumë të përballueshme, për shembull, Praga dhe Budapesti, 5-20 euro hyrja dhe alkool me çmime të arsyeshme, disa vende janë më të shtrenjta, por gjëja më e rëndësishme, është të vijë herët, kështu që nuk do të duhet të qëndrosh një kohë të gjatë në radhë.

 

Cili qytet ka jetën më të mirë të natës në Evropë për festat dhe Krishtlindjet e Vitit të Ri?

Qyteti më i mirë për festat e Krishtëlindjes dhe festave të Vitit të Ri është padyshim Berlini nëse udhëtoni në një buxhet të shtrënguar. Amsterdam dhe Praga janë të mrekullueshëm në dimër, por pak më e kushtueshme.

Për të përfunduar, Evropa ka diçka për të ofruar për çdo shije, dëshirë, niveli i ligësisë, dhe buxheti. Kulmi ynë 5 qytetet e partisë ofrojnë më të mirët nga të gjitha botët. Ju sigurisht që mund të filloni butësisht me klube muzikore të gjalla dhe të vazhdoni në dyshemetë më të egra të vallëzimit në Evropë, të gjitha në një natë të vetme. Për t’i dhënë të gjitha, çdo qytet është lehtësisht i arritshëm tren nëpërmjet Udhëtim, kështu që nëse është ëndrra juaj më e egër të keni një fundjavë feste të çmendur dhe të vizitoni të gjithë 5, atëherë Europa pret.

 

këtu në Ruaj një tren, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të gjeni biletat më të lira të trenit në ndonjë nga qytetet e festave të bukura në listën tonë.

 

 

A doni të futni postimin tonë në blog "5 Qytetet më të mira të Partisë në Evropë" në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-party-cities-europe/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)