Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 14/05/2020)

Париз и Рим се наоѓаат на врвот на листата кофа речиси секој патник. Овие спектакуларни градови се популарни за нивната култура, светска класа кујна, Исклучителна архитектура и многу повеќе. Додека Рим и Париз се далеку, тие се многу добро поврзани со воз. Ова значи дека не треба да избираат меѓу овие прекрасен градови, можете да ги посетите и! За да ви помогнеме да се направи ова патување како пријатно како е можно ние го споделам со вас како да се стигне од Рим до Париз со возот Хајпспед.

 

Патуваат со голема брзина возови

Вие може да го забрза преку Франција и Италија со користење само на голема брзина и врски. Еден од најбрзите и најудобните начини за патување од Рим до Париз е со возење на Тело брз воз. Оваа современа воз ќе размахване во Париз во ниеден момент. прво, ќе одите со брз воз кон Рим кон Милано и Милано до Париз на возовите со голема брзина на Тело. времето на патување за ова патување се движи, зависно од тоа кој ги обучуваат да ги. Ние Ви препорачуваме да се резервира места во однапред како што мора да прават резервации за овие возови да се обезбеди место.

Време на Лион до Ница за воз

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Рим во Париз со воз

 

Земете сценско пат – Рим до Париз со возот Хипспед

Во зависност од трасата што ќе одлучите да одите кога патувате од Рим до Париз со брз воз, можеби ќе сакате да уживаат во истражување на една од прекрасните градови на Франција на патот. Ница soaks до величественоста на Прованса и акции преку своите прекрасни плажи, експанзивна шеталиштето и отворено пазари. Запирање надвор во Ница ќе ви овозможи да се види уште еден прекрасен дел од Франција и убаво ќе го растури вашиот пат од Рим до Париз.

Дижон во Прованса возови

Париз во Прованса возови

Лион во Прованса возови

Марсеј Прованса возови

 

 

Посетете други европски градови по должината на патот

Извлечете максимум од вашата слобода со помош на регионални возови и запирање надвор во други европски градови. Патување од Рим во Милан, кон Женева, пред да стигнат до својата дестинација – Париз.

Париз во Лил возови

Рим во Милано возови

Хамбург до Берлин возови

Женева во Париз возови

 

Рим во Париз со воз

 

Не воз патување е долг повеќе од четири часа. Ова го прави овој совршен пат за секој авантурист кој не му се допаѓа долги воз вози. Тоа е добро да се има на ум дека некои градови се поскапи за посета од другите, па во зависност од вашиот буџет може да се претпочитаат маршрутата што не ги вклучува сите градови што ги набровме. Погледнете ја нашата веб-страница и можете да направите свој личен маршрут за да ве однесе од Рим до Париз со брз воз, но исто така и од Париз до Рим со истата железница. Вие исто така може да се задржи во тек со најновите промоции на нашата Фејсбук, Твитер и Instagram страници.

 

Размислувате за правење на овој пат од Рим до Париз себе? Оди до SaveATrain Онлајн да се провери сите нашите ексклузивни цените и да почне планирањето вашиот следен авантура!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fhow-to-get-from-rome-to-paris-by-train%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / NL / или тоа и на повеќе јазици.