Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 14/01/2022)

Ако се прашувате како да дојдете до Tomorrowland со воз, тогаш не гледам подалеку. Книга вашиот билети за воз до Tomorrowland однапред со нас! Ако сте нае од среќните луѓе да имаат билети за Tomorrowland оваа година, проверете дали не ги оставате деталите за патувањето до последната минута!

 

Кога е Tomorrowland?

Тоа нема да биде долго додека фестивал започна, so make sure you’re prepared with Tomorrowland by Train tickets. Tomorrowland се одвива на два викенди за 2018. It’s the last two weekends in July: 20-22ри и 27- 29ти. на собирот, што е случај на пред-фестивал за кампери во Dreamville, ќе се одржи на 19-ти јули, а потоа 26-ти јули за викенд 2.

 

Tomorrowland со воз затворен арена

 

Пристап до Tomorrowland со воз:

Access to the festival is only possible if you have a valid Tomorrowland Bracelet registered in your name.

Брисел да бум возови

Антверпен бум возови

Лиеж да бум возови

Charleroi бум возови

 

Check-in:

Во петок & сабота, check-in е отворен до 22h00. Пристап ќе биде одбиен по овој пат.
Во неделата на check-in затвора во 21h00. Пристап ќе биде одбиен по овој пат.

Tomorrowland is without question the best music festival in the world. More countries are at Tomorrowland than at the Olympics. Тоа е навистина уникатно искуство и совршен начин да се чувствуваат поврзани. Секоја година расте уште поголем, па не се преоптовари со народот со тоа што се неподготвени, get to Tomorrowland by Train.

Луксембург, Брисел возови

Антверпен во Брисел возови

Амстердам возови во Брисел

Париз во Брисел возови

 

Како да дојдеме до Tomorrowland со воз:

Tomorrowland се одвива на одмор област, де Schorre, in Boom. The town of Boom is situated in Белгија, меѓу Антверпен & Брисел. Овој мал град се претвора во забава сцена. Обично тивкиот тие се прикаже на знамињата Tomorrowland на нивните прозорци за време на фестивалот.

Најдобар главен станица да се дојде до Tomorrowland со воз е да се дојде до Антверпен Централна. Откако ќе сме тука да ви се случува да сакаат да се добие уште воз за Boom.

Get off at Boom station and take the free bus shuttle to Tomorrowland / Dreamville. По секој фестивалски ден, three extra ноќ возови ќе се кандидира за Антверпен Централната станица.
НОВИ: Во работните денови, сега постојат 2 возови на час помеѓу Antwerpen-Централна и бум. Во саботата и неделата: 1 воз на час.

Ротердам на Boom возови

Париз до бум возови

Мастрихт на Boom возови

Амстердам до бум возови

 

Што е Tomorrowland Како?

Сега, кога сте со оглед на пофини деталите на Tomorrowland со воз, тоа е време за забава дел! Ако тоа е вашиот прв пат ќе се Tomorrowland, ти си веројатно се прашувате што тоа се случува да биде како. Tomorrowland is definitely worth the hype that has been created around it. Tomorrowland беше изгласан неприкосновен најголемиот музички фестивал EDM во светот веќе неколку години по ред. Visiting at least once in one’s lifetime has become a must for any music fan, партија енергија човек, или фестивал ентузијаст. Tomorrowland 2018 is shaping up to be the greatest in the festival’s history. It has a truly astounding number of fantastic international artists set to light up the 16 неверојатна фази.

Брисел во Антверпен возови

Амстердам во Антверпен возови

Лил во Антверпен возови

Париз во Антверпен возови

 

 

Покрај тоа што имаат неверојатна формација, организаторите се чини дека да си помисли на сè, вклучувајќи гардероби можете да ја најмите, places to charge your phone, and even their own currency called Pearls. Имате различни опции за да се нагоре-на вашиот белегзија со бисери: You can add Pearls online at your Tomorrowland сметка, на табулаторот "Мој Хривнија’ пред почетокот на фестивалот со кредитна картичка (вИЗА, Мастеркард), Bancontact, Sofortüberweisung, or iDeal. This really becomes a place where you can leave all your worries behind!

 

Ви препорачуваме ти следиш Tomorrowland на Фејсбук да се промени на поставата и на фестивалот во целина, и исто така можете да го следат Зачувај воз Твитер

 

For any Европската билети, а особено за Tomorrowland со воз од цела Европа, само внесете ја веб-страницата Зачувај воз и уживајте во вашето возење со воз.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftomorrowland-by-train%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / nl на / де / или тоа и на повеќе јазици.