Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 15/07/2022)

Ништо не вели одмор или одмор, сосема како воден парк, не мислиш? сонце, сладолед, и лизгање надолу некои големи вода слајдови е крајниот рецепт за забава во текот на Летен одмор! Ние го сторивме тешка работа на тестирање надвор Најдобрите паркови на вода во Европа самите да ви даде најмногу точно известување на нив што би можеле да! Еве ги најдобрите водни паркови во Европа за вас и вашето семејство да уживаат.

 

Lalandia - Билунд, Данска

Lalandia – Billund, Denmark Indoor pool

 

Во расположението за некои нордиски авантура? Проверете Лаландија, најголемиот воден парк во Скандинавија, и еден од водни паркови за најдобар во Европа. Кој има избор на семејството-пријателски слајдови, ние особено сакам Октопод возење! Нашето време го покажува иако кога следниот нагласи на нашата листа за овој парк се загреаните базени и прекрасниот мрзлив поток!

Исклучете ја оваа патување во образовна еден премногу. Децата ќе љубов на пештерата базен, каде што може да се забележи коралните гребени и егзотични риби. Не сакаат на Октопод? Тогаш тоа сигурно ќе го поттикнува и твоето фенси; Родителите желба релаксација може да дишам лесно во сауни ароматерапијата! резултат! Дозволете им на децата да уживаат во вода игралиште Аква Splash, затвореното игралиште Monky Tonky, или оди на боречка додека се разладуваш.

Исто така, постојат пет помали вода слајдови за малку љубителите на вода. Бонус: Lalandia се наоѓа во Билунд, каде Legoland е уште еден голем семејство нерешено!

 

Тропски остров Амазонија - Бранденбург, Германија

Tropical Island AMAZONIA – Brandenburg, Germany Indoor

 

Ние сме како изненаден како вас, кои ние откривме некои водни паркови најдобар во Европа и во земјите кои обично завршуваат се најстудените на најдобрите на зима месеци. Тропски остров AMAZONIA во Бранденбург, Германија не е исклучок.

Се наоѓа на околу еден час возење од централната станица во Берлин, Тропски остров AMAZONIA е голем 35.000 квадратни метри вода-забавно-рај. Најдобро од сè? Тоа е отворен преку целата година! Да, тоа е четири-сезона затворен отворено Јужен Пацифик-тематските привлечност! Таа располага со 27-метри висока вода слајд кула, затворен океанот, загреан лагуната, и kiddie базен со маса на вода игра.

Уморен да биде влажна, но се уште сакаат да се забавуваат? Не да се грижите, се регистрирате за еден круг на мини-голф или да преземе возење воздух балон. Природата-љуби-сè семејства, исто така, ќе уживате во затворен дождовни шуми на паркот, во која има 50,000 растенија од целиот свет. Како и со повеќето од водата паркови избравме, има по нешто за родителите, премногу! Дали некој велат меур кресло и масажа базени? Смета во!

Берлин во Потсдам возови

Берлин во Хамбург возови

Франкфурт во Берлин возови

Берлин во Минхен возови

 

Воден парк Splashworld – Авињон Франција

Тој е првиот и најголемиот парк со водена тематика во Франција, се наоѓа во регионот Прованса, во близина на Авињон, може да ви обезбеди семејни возења, области за помладите деца, различни вода слајдови, најголемата мрзлива река во Европа, а исто така и најголемите сурфање симулатор во светот. Овој воден парк е отворен во текот на летната сезона (од јуни до септември) и тоа е исто така погоден за лица со хендикеп.

Како да се постигне Поздравниот Светската WИграчите парк?

Splashworld се наоѓа 17 км од Авињон, што го прави лесно достапни! Исто така, близината на автобуската станица кој се поврзува на воден парк со железничката станица на Авињон, го прави возможно за оние патување со автобус или воз од други локации во Франција брзо да стигнеме до Сплешворлд!

Аква-забава

15 од 17 базените се отворени во текот на целата година и еден од големите затворени базени е поврзан со загреан надворешен базен кој исто така е отворен во текот на целата година. Базенот со бранови и базен за сурфање предизвика атмосфера на крајбрежен празници. базен сурфање е масивна! Тоа може да се користи со посебни одбори развиена за внатрешна употреба, како и со свој одбор.

Ако сте во потрага за некои вежби постои 25 м (82 ФТ) базен и 3 м (10 ФТ) нуркање кула. базен нуди затворен авантура 11 слајдови со вкупна должина од речиси 1 км (0,6 милји). Највисоката слајд ќе ве однесе долу на возбудливо возење од 17 м (55 ФТ). Исто така, постои широк слајд за до три лица, рамо до рамо, како и кромид слајд и 180 м (590 ФТ) долго планинска река, нападната со стрмни карпи, и ако се чувствувате авантуристички.

Лион до Авињон со воз

Париз во Авињон возови

Убаво е да се Авињон возови

Марсеј во Авињон возови

 

Нашата омилена Трансферот за најдобар водни паркови во Европа: Воден парк Канева Светот, Италија

Езерото Гарда може да биде познат по својот мир и спокојство, но Канева Светот навистина тресе работите. Овој двоен гаден а тематски парк е поделена помеѓу Movieland и Acquapark.

Добие во близина на акционен филм на Overdrive Постави живо, висат врз своите места на Џон Рамбо трик шоу, а потоа да ги прекине сите неверување на илузионист шоу. Постојат вози за целото семејство, од дербито води на Кит Супер Jet, на опоен височините на Холивуд акција кула и на ужасното Diabolik Invertigo тобоганот.

Канева Aquapark

Ако сето тоа акција добива малку премногу топло, се нурне во Канева Aquapark и се водат под палми, во сенка на голем вулкан! Но, со голем бран базен и неверојатни вода слајдови како Твин Пикс, анаконда и шери има многу да ви примамат од нив надвор од плажа.

Забава продолжува на Средниот век ресторан & Прикажи – седиштето себе надолу во една средновековна замокот и да се подготвени за витези, коњи, и голем jousting турнир!

Тренто до езерото Гарда Peschiera возови

Болзано Bozen до езерото Гарда Peschiera возови

Болоња во езерото Гарда Peschiera возови

Венеција до езерото Гарда Peschiera возови

 

 

Подгответе се да се спакувам вашиот костим за капење и оди на едно патување да се најде на водни паркови најдобар во Европа? Подлец да! Најдобрата вест досега, може да се добијат сите од овие дестинации лесно со помош на SaveATrain ! Без скриени дополнителни трошоци, ќе имаат повеќе да трошат на страшни вози и добри времиња! Книга која Летен одмор, сега!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-water-parks-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / FR до / ES / или де и на повеќе јазици.