Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 12/03/2021)

Патниците во потрага за време на празниците најдобар канал и реката брод во Европа можат да бидат лесно знаејќи Европа страшно место. Сепак, да знаат каде да се обратите за најдобар едрење одмор некогаш, што треба да направите некои истражувања. Постојат пет земји со фантастични канал и речен брод опции одмор.

Можете да ги посети сите, или изберете оној кој апелира до вас најмногу. Она што е сигурно е дека ви се случува да имаат некои познати канал и реката вози на овие празници. Тука се нашите врвни петте најдобри канал и речен брод празници во Европа:

 

1. Канал и реката брод Празници во Франција

Франција е прекрасна земја со многу можни дестинации за канал или речен брод одмор. Неколку региони на Франција се издвојува во тој поглед: Школки, регионот на Аквитанија, и Камарг. Секој од нив има уникатни квалитети.

Првиот е Канал du Midi, Светско наследство на УНЕСКО, а најстариот вештачки воден пат во Европа, која сè уште ја следи неговата оригинална разбира. Ова дело на Пјер Пол Рикете беше завршено во 1681. По патот, крстарење по Школки, може да се види Ле Somail и Каркасон, две шармантни средновековни населби. И ако имате љубов добра храна и голема вино, можете да се обидете познатиот Minervois и Corbieres Midi е, и cassoulet, а локалните деликатес.

Јужна Франција Камарг е малку повеќе модерен, со убава сончева клима и близината на Средоземното море. Додека патувате Камарг, ќе можат да учат на бујна природа и на птичјиот свет. Што повеќе, во урбаните области се исто така симпатични мали кафулиња за да ја видите.

конечно, Aquitaine ќе го фати срце, како што крстарење преку своите претрупан долини, погледне во својата водопади и го одзема здивот карпи. Има мноштво на правци да се земе, вклучувајќи пловење по реката Шарант. Во Франција, секој пат да го одберете е волшебна, и доживувајќи целосно е прекрасно чувство.

Амстердам до Париз возови

Лондон до Париз возови

Ротердам во Париз возови

Брисел во Париз возови

 

 

2. Канал и реката брод Празници во Италија

Кога мислите на канали и Италија, првото нешто што ми доаѓа на ум е Венеција. Венецијанската лагуна е огромна, испресечени со канали, и нуди уникатно искуство за патници кои сакаат пловењето. Но, дури и повеќе, па од едрење на каналите на Венеција се, италијанскиот брег е нагласи себе.

За почеток, можете да ја посетите прекрасните острови Torcello, Бурано, и Мурано, кои имаат многу да понудат. Ако сакаш, поминуваат време во еден од нивните многу специјализирани продавници. Ако не е, секогаш може да се плови кон самиот град Венеција. Секој пловен пат е убава еден таму, особено кога времето е добро. Се движи кон реката Brenta или реката Sile за повеќе сценско тури на италијанската село.

Италија доби многу да понуди со своите прекрасни реки, и на каналите на Венеција се мора да се види. Ако сакате да видите најдобрите на Европската знаменитости и исклучителни патишта, можете да ги најдете во Италија.

Фиренца во Рим возови

Неапол во Рим возови

Фиренца во Пиза возови

Рим во Венеција возови

 

 

3. Канал и реката брод Празници во Германија

Canal and River Boat Holidays in Germany

 

Германија не може да биде на прво место мислите за кога се споменати најдобар канал и речен брод празници во Европа. Сепак, оваа земја е далеку од недостаток на убави патишта да се истражуваат. Два региона се издвојува од останатите: Мекленбург и Бранденбург, со нивните фасцинантна канали и езера опкружен со бујна шума.

што е особено шармантна е во тоа што на патот може да се види прекрасни палати, средновековни замоци, и чуден стари градови. И оние кои ја сакаат природата несомнено ќе уживаат во недопрената пустина и богатството на дивиот свет.

Берлин себе има повеќе мостови од дури Венеција прави, и речиси 100 канали за да се истражуваат. Сепак, германското канал и речен брод одмор авантура, исто така може да ве однесе кон Потсдам и Бранденбург. Не пропуштајте ја можноста да истражуваат Германија во овој уникатен и релаксирачки начин.

Берлин во Потсдам возови

Берлин во Хамбург возови

Франкфурт во Берлин возови

Берлин во Минхен возови

 

4. Белгија

Белгија има голем бонус на нејзина страна кога станува збор за најдобрите празници за канали и речни бродови во Европа. Овој бонус е фламански регионот и убавината на неговите патишта. Додека белгискиот патишта не се традиционални во смисла на нудат неверојатен руралните средини, тие сигурно може да ве однесе на некои возбудливи места.

На пример, Бриж е, секако, вреди да се посети, и истражување со канали прави патувањето уште повеќе возбудлива. Постои одредена романса во воздухот на Бриж, слично на Венеција. И шармантната средновековни градби и чоколадо продавници само додадете на атмосфера.

Потоа, тука е Ypres, прекрасен место полно со историско значење и уникатен фламански знаменитости, звуци, и вкусови. Плови вашиот начин да се вкусни белгиски рачно изработени чоколади, или различни и робустен белгиски пива. Земјата ќе ве пречека со чисто задоволство за сите сетила.

Брисел во Антверпен возови

Амстердам во Антверпен возови

Лил во Антверпен возови

Париз во Антверпен возови

 

 

5. Холандија

Netherlands Best Canal and River boat Holidays

Нема список на најдобрите европски дестинации може да биде целосна без Холандија. Тоа вклучува дестинации кои нудат најдобар канал и речен брод празници во Европа. Земјата на патишта мораше да го најде своето место на листата, благодарение на неговиот зачудувачки погледи, сценско правци, и леснотијата и спокојството на едрење.

Холандскиот села и патишта нудат големо искуство. Можеби ниту едно друго место не може да се пофали со такво мазно пловење низ ситни села и до толку многу убави глетки. Замислете поминува од страна на традиционалните изглед холандскиот ветерници, со препознатлив изглед и шарм. Замислете во потрага на лалињата се ниша во бриз додека минува низ фризиски регионот.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

 

Планирање на Riverboat одмор во Европа? Книгата Вашиот Воз Билети Зачувај со воз и уживајте!

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница? можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-canal-river-boat-holidays%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml и можете да го промените / ru да / ja / или во повеќе јазици.