Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

Европа како континент е многу разновидна, Европа нуди по нешто за секој тип на патник - вкусни каснувања вклучени. Но, каде ќе биде воодушевен вашиот вкус најмногу? Каков оброк ќе има вашите Instagram доколку се соберат 100 на лајкови? Стоп прашувате и да почне џвакаат. Искуството најдобар во Европа за храна Места со нашите врвни зема!

 

Europe's Best Food Spots on camera

1. Европа Најдобрите места за храна – Грција

Искуството најдобар во Европа храна места во Грција. Што веројатно може да се допаѓаат храна исполнето Фило пецива? Грчка храна е тешко да се вина и тоа веројатно има нешто да се направи со нивната историја. На земјата кулинарски култура се смета дека е над 4,000 години стар. Вие не може да го победи искуство и тоа е причината зошто тоа е Европа Најдобрите места за храна.

 

 

2. Амстердам

Во моментот кога ќе ја напушти железничка станица, веќе сте бомбардирани со низа на прекрасни избори. Првите нешта прво. Изнајмување на велосипед. Чекор 2. Вози каде што вашиот нос ќе ве однесе! Најдобрите Европа храна места се во Амстердам за различни причини. Без разлика вашиот буџет, има за секого по нешто! Ти можеш Посетете го за една недела и трае само надвор на улица третира и пазарот билет.

Не знам од каде да почнам? Добие брз вовед во храна сцената Амстердам со плоча на харинга излечи од еден на многу коли харинга во градот или трговија харинга. Ако тоа е приготвена риба сте жедни потоа обидете се пржена риба. Погоди и длабоко пржени бела риба се служи со сос од мајонез. За десерт. Поп во било која од 100 на пекари.

Ако сте во потрага за нешто солени, нема да биде помалку од опции за сирење. Тие се буквално на секој агол улица. Наш омилен? А сируп вафли составен од две тенки вафли, длабоко пржено со зелена добрина внатре и прелиено со шеќер во прав.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

3. Италија

Како може да се дури и размислува за именување најдобра храна во Европа места и не вклучуваат Италија! Дали постои европска земја со повеќе иконите храна? Здраво, јагленохидратите! Пица и тестенини се на списокот на сите! Само запомнете дека секој регион има своја специјалност и е зависен од сезоната.

Џенова Милан возови

Рим во Милано возови

Болоња во Милан возови

Фиренца Милан возови

 

large pizza italy is part of Europe's Best Food Spots

 

4. Европа Најдобрите места за храна – Франција

Лион, познат како ФранцијаОК гурманските капитал никогаш не била подостапна, со директен воз за Лондон и ТГВ врски, кои ќе ви размахване Париз или Марсеј во помалку од два часа. Дали вашиот вкус пупки чувствувате авантуристички? добар! Имаме настан за вас! Пробате локалните специјалитети; престилка Пионер (пане шкембето), потоа го заврши натпреварот со посета на некогаш популарната област Croix-Русе за неколку пијалаци надвор од градот.

Ова може да биде еден од најдобрите места за храна во Европа, но тоа не доаѓа без предупредување: „Влегување“ може да се користи во други делови на светот за да значи „главно јадење,"Но, на француски, што всушност значи "мезе."Значи, се држи со" entrée "за мезе и" плитка "за главно јадење, и ќе излезе од другата страна со полн стомак и големо искуство.

Лион Тулуз возови

Париз во Тулуз возови

Марсеј, Тулуз возови

Бордо Тулуз возови

 

5. Лондон

Лондон храна сцена сè уште се дел од најдобрите во Европа храна места, додека ние се знае исходот од Brexit. Лондон сцена е mish-каша на традиционални кулинарски визија и модерна иновација. Ниту едно патување насочено кон храна во Лондон не е комплетно без барем еден попладневен чај, печено недела во паб соседството придружени со едно пивце на bitters или некои храна за носење Риба и чипс од еден од многуте "chippies на градот.’ Ако Мишелин-ѕвезда кујни се повеќе вашата работа, тогаш ти си уште се на право место. Во моментов во Велика Британија има пет ресторани во кои има три Мишелин везди. Крајбрежје Ин, Ален Ducasse во Дорчестер, на Araki, Ресторан Гордон Ремзи, и патка масти.

Антверпен во Лондон возови

Хаг во Лондон возови

Бордо во Лондон возови

Женева во Лондон возови

 

 

Дали вашиот вкус пупки трепет? Е стомакот татнеж во пресрет? Книга вашиот следен воз авантура на вашиот кулинарски небото избор со помош на SaveaTrain. Книга во под 3 минути без резервација такси!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fexperience-europes-best-food-spots%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/tr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / tr да / де / или тоа и на повеќе јазици.