Време на читање: 4 минути
(Последно освежено на: 24/04/2020)

Тоа е многу добро познат фактот дека Европа е најдобар дестинација за квалитетно сирење. И како љубител на сирење, веројатно ќе сакате да се знае кој е најдобар сирење Европа има да понуди и како да го најдете.

Придружете ни се кандидира низ листата од најдобрите и најпознатите сирење во Европа. Ние се открие што се познати места за специфични сирење. Ние, исто така разговараат за тоа како да стигнат до овие дестинации во склопот и со стил со воз да се направи вашиот европски сирење патување оној што никогаш нема да го заборавам.

 

Швајцарија

Швајцарија е дом на повеќе од 450 видови на сирење кои се меѓу најдобрите во Европа сирење. нејзините богата историја во сирење збор за никој не е изненадување, бидејќи Швајцарија има подеднакво импресивен углед кога станува збор за нивното млеко. Благодарение на Швајцарија спектакуларен планината, добиток пасе на свежа, чиста треви. Трева хранат кравите се произведуваат најдобрите млеко што го прави дури и повеќе вкусна сирење.

Вкусно благи ементалер е можеби една од најпознатите швајцарски сирење. Ќе ги најдете на оригиналниот одлуки ементалер на Сирење Emmental Фабрика Schaukaeserei. Швајцарија е исто така каде што ќе најдете прекрасен сирење фабрики кои го прават Gruyère, гранит, зелена сирење, Млеко ricotta козјо, Бергел, и биволи моцарела.

Прилично многу може да се добие најдобрите швајцарски сирења во било која од големите градови на Швајцарија како што се Женева, Цирих, или Базел. Можете да стигнете до овие убави градови со воз од другите големи европски градови како Париз, Берлин, или Рим. Да се ​​дојде до помали села славно познат како извор на овие убави сирења, може да се земе два воза, еден на еден голем град и друга да стигнат до градовите.

Интерлакен во Цирих возови

Луцерн до Цирих возови

Берн во Цирих возови

Женева, Цирих возови

 

https://www.youtube.com/watch?v = pq-XRME48nY

 

Франција

soft brie is the best cheese europe

 

Кога мислите за најдобрите сирење Европа да ви понудиме автоматски дека на француски сирења, без сомнение крем Brie и парична казна Камембер доаѓаат на ум. Сепак, Франција е исто така познат по својата богата Roquefort, можеби една од најстарите сирење. Ова сирење е за оние со стекната вкус.

Франција е исто така дом на Boursin, крем сирење што е сакан од многу готвачи како што вклучува убаво во јадења. Chèvre е уште еден познат француски сирења. Тоа е млеко сирење коза со текстура која зависи од возраста на сирење; постарите тоа е, повеќе горливи и својата богата конзистентност. Tomme де Savoie е млеко сирење цврста кравјо со путер боја за внатрешни и кафеава мелење.

Откријат овие flavourful француски сирења со посета на вашиот омилен француски градови. Земе возот во Париз, Лион, Марсеј, и други градови во Франција од повеќето од големите европски градови. Како љубител на сирење, можете дури и да сакате да го посетите farmhouses каде што локалните жители се направи сирење. Овие се лесно достапни со продолжите со патувањето Откако ќе постигнат поголеми градови со воз.

Брисел до Лион возови

Лондон во Лион возови

Марсеј во Лион возови

Амстердам до Лион со воз

 

Најдоброто Сирење Во Европа – Италија

pizza best cheese europe

 

Најдобар сирење во Европа се наоѓа во Италија, еден од најголемите производители на сирење во светот во светот. Некои од најпознатите сирење во светот се италијански. Кој не чул за Моцарела, Пармезан, и рикота? Други светски познати сирење кои доаѓаат од Италија се Gorgonzola, маскарпоне, Проволоне, и Пекорино. Овие локално произведени сирење се со највисок квалитет и користат традиционални рецепти.

Италијанците ја сакаат својата сирење толку многу што тие се најдобрите во Европа сирење фестивали се дел од нивната култура. Еден од најголемите фестивали сирење е сирење фестивал Бра во Piedmont. Сицилија го прославува "Фестивал на ricotta сирење” или ricotta и сирење фестивал секоја година. Раководител на Тоскана во првата недела од септември, а слават сирење Пекорино фестивал со локалното население.

Olbia на Каљари возови

Каљари да Olbia возови

Сасари да Olbia возови

Olbia да Сасари возови

 

 

Земе возот во Рим, Фиренца, Милано, Неапол, и други големи градови да се одредат најдобрите сирење во Европа директно од производителите, Зачувај воз.

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fbest-cheese-europe%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / pl да / FR / или де и на повеќе јазици.