Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 02/06/2020)

Ако сте биле планирање на патување во Амстердам, но се уште да пронајдат најдобро време да се оди, можеш сакате да се разгледа посета во ресторан недела 2019 во Холандија.

Ресторан недела е кулинарски настан кој се одржува секоја година во целиот свет во 35 поголемите градови како Амстердам, Њујорк, и Хонг Конг. Првиот ресторан недела се одржа во Њујорк; создадена од страна на Тим Zagat, основач на Загат Анкета, и Џо Баум, почитувана ресторан.

Недела беше толку успешен што се шири низ и во другите градови низ целиот свет. Датумите на ресторан недела се разликуваат од град во град; сепак, концептот е обично се исти во сите локации. Учество ресторани промовира една недела нудат ручек и вечера специјалци по атрактивни цени.

 

Амстердам ресторан недела 2019

 

Ако ти сакам храна а твојот буџетот е ограничен, Ресторан недела ви нуди можност да вечераат на врвот ресторани во Амстердам по намалена цена. Земи можност да се јаде во исклучителни Ле Гаража, Ресторанот Ла Камелија во Хотел Okura, или во ресторанот на хотелот Амстел за помалку!

Најдобриот дел е тоа што Национален ресторан недела се јавува во Амстердам двапати годишно, во пролетта и повторно во есен. Два пати годишно, ресторани Во целиот Холандија имаат недела-долго настани каде можете да уживате во полна разбира оброци за дел од она што тие би обично цена. Уживаат во 3-се разбира вечера за само € 28,50!

приближно 135 ресторани од целиот Амстердам учество, кој го прави вашиот избор обилен. На секои две години настан има за цел да се поедностави искуство. Јадат и пијат во Амстердам најдобрите јадење претпријатија со земање нивните менија за фиксна цена. Не постои подобро време за да ги вкусите ресторан потпис јадења, кои инаку ќе плаќаат полна цена за време на било кое друго време од годината.

Но, пред да се премногу возбудени, да се напомене дека не може само да одиме во овие ресторани и се очекува да се седи. Резервации се задолжителни, па затоа треба да се резервира уште може да се како овие места со тенденција да се наполни салата брзо.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Антверпен во Амстердам воз

Лил во Амстердам возови

 

Како да стигнете до ресторан недела во Холандија

Outdoor sitting during Restaurant Week

 

Иако постојат многу опции за патување за да добиете во Амстердам ресторан недела настан, воз патува е еден од најпознатите прекрасен и возбудливи начини да се патување. Тоа го прави на целата искуство повеќе незаборавни како патуваат низ Европа, земајќи ги во место и пристигнале во вашиот гастрономски дестинација во стил и удобност.

Еден од најдобрите работи кога ќе патуваат во Европа е тоа што вие не треба да се размена на вашата валута, сите тоа е исто.

Хановер во Ротердам возови

Дортмунд во Ротердам возови

Хамбург во Ротердам возови

Келн во Ротердам возови

 

 

Париз во Амстердам со воз е околу 3 и пол часа, додека Берлин во Амстердам е 6-часа патување со воз. Книга рано и заштедите на цените на билетите. Проверете на датуми за Ресторан недела 2019 во Холандија, така што можете да резервирате билети за седишта однапред и да уживате во огромни заштеди. Го добиете најдоброто стапки на патување со воз Зачувај воз

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Frestaurant-week-netherlands%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / nl на / де / или тоа и на повеќе јазици.