Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 30/09/2022)

Дизниленд во Париз е често првиот меѓународни Дизни парк за многу фанови да се посетат. Дали сакате да знаете како да планираат најдобар Дизниленд одмор во Париз во текот на зимата и летото? Тогаш сте на вистинското место! Се наоѓа во Marne-la-Vallée, предградие на Париз, Дизниленд во Париз е околу 45 минути од центарот на градот со воз. Целата одморалиште се состои од 7 официјална Дизни-тематски хотели, повеќе партнерски хотели, забава Дизни село и шопинг област, и двата паркови: Parc Дизниленд и Волт Дизни Studios Park. Возбудени да ја посетите? Еве ние ја делиме некои од нашите најдобрите совети за доживување на зима ден или летен одмор во Дизниленд Париз.

 

Страна Забелешка:

Ако сте во посета на Европа за прв пат, зошто да не ја видите нашата листа на она што не може да го пропушти ако сте во посета на Европа: ТУКА

 

Последни Вести За Дизниленд одмор во Париз за време на зимските и летните

Дизниленд во Париз е во потрага фантастична! Ова е водич за тоа како да планираат најдобар Дизниленд одмор во Париз во текот на зимата и летото, но тоа е искрено неверојатни во секој сезона. неодамна, благодарение на големото обновување пред годишнината од Дизни Париз, голем дел од паркот е обновена во неговата оригинална сјај. Прославата се заврши, но има уште добри вести. Повеќето од новите забава останува! Јеее! Тоа исто така ќе биде збогатен и со Ноќ на вештерките и Божиќ забава преку крајот на годината.

Ако сте размислување за посета во почетокот на 2019, настанот Legends of the Force Star Wars започнува од јануари 12 до март 17, 2019, и пиратите & Фестивалот на принцезите ќе се одржи од јануари 19 до март 17, 2019. После тоа, Сезоната на суперхерои на Марвел ќе трае од март 23 до јуни 16, 2019, и лавот кралот и фестивалот во џунгла ќе се одржи од јули до септември 2019, проследено со Ноќта на вештерките и Божиќ сезони.

Париз во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Брисел во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Аеродромот Лион кон возовите на Дизниленд Марна-ла-Воле

Лил во Дизниленд Marne-la-Vallée возови


КОГА ТРЕБА ДА ПОСЕТЕТЕ Дизниленд во Париз?

Ако сте долгорочен планер и сакате да бидете целосно подготвени за вашиот одмор во Дизниленд во Париз во текот на зимата и летото, тогаш оваа информација ќе ве натера да се насмевнам. Дизниленд во Париз ја објави својата долгорочни планови кои вклучуваат Марвел, Војна на ѕвездите, и замрзнато како дел од $2.5 милијарди ревитализација на Волт Дизни Studios Park.

Овој мулти-годишната обнова на Волт Дизни Studios парк ќе се тркалаат во фази, почнувајќи од 2021. Дури и тогаш, голема е веројатноста дека помалите елементи ќе дебитираат на претходниот крај на тој опсег. Најголемиот дел од проширувањето ќе кулминираат во пресрет на Париз 2024 Летни олимписки игри.

Хаг во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Мастрихт во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Келн во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Франкфурт во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

 

WINTER ПАТУВАЊЕ:

На времето во Париз околу март /април, и септември до ноември е ладно, но уживам! Овие се најповолни за умерена периоди од годината, и иако тоа може да снег во текот на зимата, тоа е обично не е премногу ладно во средината на ноември. (Средината до крајот на декември може да се врши притисок вашата среќа, иако.)

Ако сте размислување за посета во почетокот на 2019, настанот Legends of the Force Star Wars започнува од јануари 12 до март 17, 2019, и пиратите & Фестивалот на принцезите ќе се одржи од јануари 19 до март 17, 2019. После тоа, Марвел Сезона на супер-херои ќе се одвива од март 23 до јуни 16, 2019, и Кралот Лав и џунгла фестивал ќе се случи од јули до септември 2019, проследено со сезони Ноќта на вештерките и Божиќ.

 

Дизниленд во Париз во КОЛЕДЕН

без прашање, најмногу смешен време за посета на Дизниленд во Париз е Божиќ-десно во средината на ноември, кога ќе почне. типично, Волшебните Божиќ Дизни трае од почетокот на ноември до почетокот на јануари. Одлично време е да го посетите Дизниленд Париз за дополнителна сезонска забава и убави украси низ целиот парк. Плус, што не може да го победи чувство на Градот Париз за време на празникот месеци.

Штутгарт во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Женева во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Потпишуваат во Дизниленд Marne-la-Vallée возови

Луксембург во Дизниленд Marne-la-Vallée возови


КОЛКУ ДЕНА ЗА Дизниленд одмор во Париз за време на зимските и летните?

Ако сте голем фан, а потоа еден ден се што се протега. Се надеваме дека ќе имаат добра маратонки! идеално, ти сакаш 3 дена на Дизниленд во Париз. Има многу да се истражуваат во Parc Дизниленд, и паркот е неверојатно детални, па планирате за распределба 2 или 2.5 дена дека паркот е вашата најдобра залог.

Повеќето луѓе може да се постигне на Волт Дизни Studios парк во половина ден или еден ден. Постои асортиман на пријатни атракции таму. Ако имате само еден ден да се Искуство Дизниленд во Париз, прескокнете студиа и само го прават Дизниленд парк.зима 2019/2020: Книга рано и Save

Прикажи ги сите понуди

Планирајте однапред и да ги зачувате, со најдобрите достапноста на Зимските 2019/2020 со пристигнувања од 7ти ноември 2019 до 1ул април 2020. Организирајте го вашиот одмор од соништата однапред!

Добие до 25% Off вашиот хотел & Парк билет пакет *

+

Слободен Полупансион **

за целата должина на вашиот престој, ако остане во хотел Дизни или на Дејви Крокет ранчот Дизни.

Или

Бесплатен појадок и ручек или вечера ***

За време на вашето два дена во Дизни Паркови ако остане во Les Села природата Париз.

Ако планирате да се дојде во различно време, Ве молиме проверете ги сите на нивните тековни понуди тука.

https://www.disneylandparis.com/en-ie/offers/early-booker-winter/

 

Најдобро возење во Дизниленд одмор во Париз за време на зимските и летните

Тука е она што мислите дека треба да се даде приоритет за време на посетата Дизниленд парк. Некои од нив ќе ви звучи познато, ако сте биле во Америка паркови,, но таму се обично доволно разлики (или неискуство или естетски) да се направи верзии Париз чувствувам уникатна. А, најдоброто возење овде е вистинска единствена атракција што ги обединува класичните трикови на Дизни со новата привлечна приказна.

Возови од Амстердам до Дизниленд Марне-ла-Вале

Возовите од Антверпен до Дизниленд Марне-Ла-Вале

Возовите од Ротердам до Дизниленд Марне-ла-Вали

Возовите од Стразбур до Дизниленд Марне-Ла-Вале

10. Индијана Џонс et le Temple опасност du-Индијана Џонс и Храмот на опасност

Disneyland Vacation in Paris During Winter and Summer roller coaster


9. авантура Остров

Disneyland Paris Adventure Isle


8. Необичниот лавиринтот на Alice

Disneyland Paris Alice Labyrinth


7. Војна на ѕвездите хиперпросторот планина

Disneyland Vacation in Paris During Winter and Summer at night

 


6. Les Mysteres du Наутилус-Мистериите на Наутилус

Disneyland Paris nautilus


5. Кошара Taniere змеј-на змејот

The Dragon’s Lair

 


4. Тоа е мал свет

Disneyland Paris its a small world

 


3. Големи громот планината

Disneyland Vacation in Paris During Winter and Summer water park

 


2. Пиратите од Карибите

Pirates of the Caribbean


1. Фантом Manor

Phantom Manor

 

Подготвени за одмор Дизниленд во Париз е во зима и лето, а најубавите верзија на Дизниленд во светот? Скокни на воз за Париз со помош на SaveATrain Не peaky дополнителни трошоци, што значи повеќе пари за да вози! Резервира билет во минути.

 

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само дајте ни кредит со врска на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fdisneyland-vacation-paris%2F%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml и можете да го промените / pl да / де / или тоа и на повеќе јазици.