Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 10/09/2021)

совети воз за патување низ Европа се од суштинско значење за патници. Прво, постојат многу различни причини за да патуваат во Европа. Вие може да сакате да видите убави мостови, железнички станици, и подеднакво го одзема здивот сценографијата. Или можеби ќе се патува за да ја видите неверојатни култура на Италија. Од друга страна, може да биде патуваат за бизнис. Или сите горенаведени и деловно и забавно патување – Иако причините за патување се секогаш различни потребата од совети и хакове за патување остануваат исти.

 

воз совети и хакове
Независна патник во Европа.

 

Најдобрите железничка Совети & Хеки за патување низ Европа со воз

руки грешки

Прво, не прави нова грешка при патување на обид да се види сè во Европа на едно патување. Покрај фактот дека Европа е премногу голема за да ја видите во едно патување, градови во Европа, исто така, се премногу големи за да ја видите во едно патување. Во реалноста, тоа е подобро да се избере фокус за вашето патување и да се држи до тоа. Во случај ова е ваша прва посета на Европа, треба да се разгледа на населението како што се Франција, Италија, Шпанија, и Германија.

Лион Ница возови

Париз до Ница возови

Авињон во Ница возови

Марсеј во Ница возови

 

Воз совети за Европа правци

 

Планираат и книга напред

Советот за воз за резервации однапред е дека Не само што резервацијата на билети однапред ви помага во буџетот, туку може и да ви гарантира дека сте резервирале места за целото патување. Во светло на почетокот на билети резервација се на максимална корист, Ви препорачуваме да влезете во книга билети веднаш штом ќе станат достапни (2-3 месеци пред патувањето). дополнително, планирање на вашиот патувањето надвор од сезоната може да осигури дека избегнувате гужви и добијте уште подобри цени. А да не зборуваме, дека резервации почетокот може да ви помогне да се избегне голем број луѓе и големи редици. Исто така, ако книга да одат туристички жариштата за време на висока сезона пати како Јули / Август, помалку веројатно ќе се сретнете со локалното население и веројатно ќе бидете опкружени со туристи. Значи, иако сеуште можете да ги погледнете сите знаменитости во овие моменти, ќе ги пропуштите автентичните искуства. Во случај да патувате како двојка или во група можеби имате право на намалена цена за вашите патувања. Но, се сеќавам на овие попусти ќе важи само ако останат заедно како двојка / група за целото времетраење на патувањето.

Цирих во Париз возови

Женева во Париз возови

Монпелје во Париз возови

Ница во Париз возови

 

патни исправи

Првите совети за воз за патни исправи се тоа: земји во Европа имаат тенденција да имаат договор меѓу нив, кои им овозможува на туристите да се оди преку границите, без да покажуваат патни документи. Земји во Европската унија, особено, им овозможи на патниците да го напуштат и да влезат без да покажуваат пасоши. Сепак, не сите земји на Европската унија за учество во оваа политика на отворени граница како Хрватска, Бугарија, и Романија. Спротивно, има земји кои не се дел од Европската унија кои учествуваат во договорот како Швајцарија и Норвешка.

Лион во Женева возови

Цирих, Женева возови

Париз во Женева возови

Берн во Женева возови

 

 

Користете го вашиот совети воз со нашата одлична цените на билетите

Зачувај воз сака да ви заштеди пари колку е можно. Така, нашиот пребарувач ви ги наоѓа најевтините билети. Прелистајте на нашата страница Зачувај воз сега и земете 3 минути да се најде вашиот следен билети. Може да се плати со кредитна картичка, и 10 други опции.

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-tips-hacks%2F%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/ru_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / ru да / FR / или де и на повеќе јазици.
  • Ако имате веб-сајт, можете да се поврзете со нашите RSS наслови.