Време на читање: 3 минути
(Последно освежено на: 31/03/2021)

Фрустрациите и елементот што губи време во редиците за пријавување на аеродромот и сообраќајниот метеж до аеродромот се премногу познати за бизнис патниците. Без оглед на тоа дали ви се случува на краток Бизнис патување со воз или со подолго време дека ќе потрае неколку часа или дена, Воз бизнис патување често е поевтино и побрзо од другите форми на патување. но, брзината и цената не се единствените предности на железнички патување. Види ги сите предности подолу.

 

Жена смешка, а тоа е воз Бизнис Патување

Заштеди пари:

Истражување открива дека најпопуларниот бизнис-поврзани со метод за патување е со воз, од воздух и изнајмување на автомобил патување. воз Бизнис патување е најбрз начин на транспорт за повеќе од половина од патувања (еднаш време за пријавување и пристигнување во воздух беа земени во предвид) и чини речиси една петтина од цена на летање и една третина од возење до вашата дестинација.

бизнис патниците и корпоративните купувачи на патувања имаат можност за намалување на патната цена уште повеќе и книга билети, на начин што го прави патувањето како погодно што е можно за совозачот. Обиди се со Онлајн билети резервација со SaveATrain и планирање однапред е најдобар начин да се добие неверојатни се занимава!

Римини во Милано возови

Рим во Милано возови

Торино во Милано возови

Венеција во Милано возови

 

Зголемете го вашето време кога обучувате деловни патувања:

Кога ти патување со воз ќе имаат можност да се резервира маса седиште однапред што значи дека ќе може да продолжи да работи додека патувате, максимизирање на вашиот пат надвор од канцеларија!

Брисел во Париз возови

Лондон до Париз возови

Олимпик Марсеј во Париз возови

Амстердам до Париз возови

 

доцнењата:

Проверете ги вашите најнови патување информации онлајн или регистрирате за СМС известувања. Ќе бидат известени за никакви одложувања или проблеми пат пред да замине за станица.

Салерно на возови во Фиренца

Лече на возови во Фиренца

Бари во Рим возови

Џенова на возови во Фиренца

 

Воз Бизнис Патување сали:

Некои железнички станици нудат класа салони бизнис, каде што приоритет клиенти можат да се релаксираат и WiFi пристап и работни места. Пристигнување за вашето патување малку рано? Искористете ги предностите на овие простори за да се добие некоја работа направено додека чекате.

Келн во Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

 

WIFI:

Патувањето со воз може да понуди многу предности базирани на објекти за него бизнис патниците. Еден пример за ова може да се во-станица и на воз Wi-Fi. Ова им овозможува на патниците да останат поврзани додека сте во движење. Нешто што не е можно доколку патувате со автомобил.

Шипхол во Лондон возови

Ротердам во Лондон возови

Париз во Лондон возови

Брисел за Лондон возови

 

Еден од најдобрите начини да се започне веднаш воз бизнис патување е со купување на вашиот билети за воз онлајн користење Зачувај-А-воз !

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост на вашиот сајт, потоа кликнете овде: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-business-travel%2F%0A%3Flang%3Dmk - (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/fr_routes_sitemap.xml и можете да го промените / fr да / де / или тоа и на повеќе јазици.