Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 31/03/2021)

Zhgënjimet dhe elementi i humbjes së kohës në radhët e regjistrimit në aeroport dhe bllokimet e trafikut në aeroport janë të gjitha shumë të njohura për udhëtarët e biznesit. Pavarësisht nëse ju jeni duke shkuar në një paraqitje të shkurtër udhëtim pune me tren ose një më të gjatë që do të marrë disa orë ose ditë, udhëtimit tren Business është shpesh më e lirë dhe më shpejt se format e tjera të udhëtimit. por shpejtësi dhe kosto nuk janë vetëm avantazhet e të udhëtimit hekurudhor. Të parë të gjitha avantazhet poshtë.

 

Grua e qeshur duke bërë Train Travel Business

Kurse para:

Hulumtimi tregon se më të popullarizuar biznes-lidhur Metoda e udhëtimit është me tren, kundër ajrore dhe makina me qira udhëtimit. tren Udhëtim biznesi eshte Mënyra më e shpejtë e transportit për më shumë se gjysmën e udhëtimeve (një herë oraret e kontrollit dhe mbërritjes ajrore u morën parasysh) dhe kushton pothuajse një të pestën e çmim e fluturimit dhe një e treta e ngarje në destinacionin tuaj.

udhëtarët e biznesit dhe blerësit e udhëtimeve të korporatave kanë mundësi për të ulur koston e udhëtimit edhe bileta libër më tej dhe në një mënyrë që e bën udhëtimin sa më i përshtatshëm të jetë e mundur për të pasagjerëve. përpiqem bileta treni Online booking me SaveATrain dhe planifikimi paraprakisht është mënyra më e mirë për të marrë të bëjë të mahnitshme!

Rimini për Trenat Milanit

Roma për Trenat Milanit

Turin për Trenat Milanit

Venecia për Trenat Milanit

 

Maksimizoni kohën tuaj kur treni udhëtimet e biznesit:

Kur ti udhëtimit me tren ju do të keni mundësi për të librit një selia tavolinë paraprakisht që do të thotë që ju mund të mbani duke punuar, ndërsa ju jeni të udhëtojnë, maksimizimin kohën tuaj jashtë zyrës!

Bruksel për Trenat e Parisit

London për Trenat Paris

Marseille për Trenat Paris

Amsterdam për Trenat Paris

 

vonesat:

Kontrollo të fundit tuaj informacion udhëtimi në internet ose të regjistroheni për njoftime me SMS. Ju do të njoftoheni për çdo vonesa apo probleme gjatë rrugës para se të nisej për stacion.

Salerno për Trenat Florence

Lecce për Trenat Florence

Bari për Trenat Romës

Genoa për Trenat Florence

 

Train Business Travel lounges:

Disa stacione treni ofrojnë lounges klasë të biznesit ku klientët prioritare mund të pushojnë dhe qasje WiFi dhe punës hapësirave. Duke arritur për udhëtimin tuaj pak në fillim? Merrni përparësi të këtyre hapësirave të merrni disa punën e bërë, ndërsa ju prisni.

Cologne për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

WIFI:

Udhëtimi me tren mund të ofrojë shumë përparësi të bazuara në lehtësira për të udhëtarët e biznesit. Një shembull i kësaj mund të përfshijë në-stacion dhe on-tren Wi-Fi. Kjo mundëson pasagjerëve të qëndrojnë të lidhur ndërsa në lëvizje. Diçka që nuk është e mundur nëse udhëtojnë me makinë.

Schiphol për Trenat Londër

Rotterdam për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Një nga mënyrat më të mira për të fillojnë të drejtë tren udhëtimit tuaj të biznesit është duke blerë biletat tuaja treni internet duke përdorur Save-A-Train !

 

A doni të embed blog post tonë në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-business-travel%2F%0A%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)