Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 30/07/2021)

Kur të dëgjoni termin bletarinë, menjëherë do të mendoni për SH.B.A. ose Evropën. megjithatë, këto nuk janë vendet e vetme për të rritur bagëtinë dhe për të konsumuar biftek. Wagyu dhe Kobe, të cilat konsiderohen prerjet më të mira të viçit në botë, e kanë origjinën nga Japonia. për më tepër, vendet si Portugalia dhe Argjentina meritojnë përmendje të veçantë.

Blegtoria e ushqyer me bar të një rajoni të veçantë do të ketë një aromë të hollë specifike për atë rajon specifik. Duke thënë se, një prerje me lëng e biftekut është opsioni më i mirë për shumicën e dashamirëve të mishit. Ne kemi kuruar këtë listë të 10 Steakhouses më të mira në botë, i cili duhet të jetë në tuajin kovë lista nëse bifteku është një nga ushqimet tuaja të preferuara.

 

1. Steakhouse e Goodman, Londër

Ndër biftekët më të mira në botë, Goodman është me origjinë nga New York. Goodman hapi degën e Londrës në 2008, dhe ekskluziviteti është zgjeruar në tre vende të tjera që nga ajo kohë.

Restoranti është vlerësuar me një yll Michelin dhe është i dashur nga klientët e tij për shkak të theksimeve të tij prej lëkure dhe druri që imitojnë një vibe të Nju Jorkut.. Klientët kanë mundësinë të zgjedhin nga Spanja, Britani e Madhe, ose shkurtime nga SH.B.A.. Restoranti plak mishin e tij në vend dhe krenohet me syrin e tij të brinjëve.

Amsterdami për në Londër me një tren

Paris në Londër me një tren

Berlin me Londër me një tren

Brukseli për në Londër me një tren

 

Goodman Steakhouse, London

 

2. Steakhouse e Mancy, Toledo

Steakhouse e Mancy në Toledo, Ohio, është një nga institucionet legjendare. Steakhouse është themeluar në 1921 dhe, nëse u besohet vendasve, vazhdon të jetë e mbushur që nga dita 1, edhe në një ditë jave. Këshillohet të kontrolloni Radari i motit në Toledo para se të nisesh atje pasi mund të të duhet të presësh pak për të hyrë brenda.

Më e mira për të zgjedhur një ditë kur koha në Toledo është e këndshme, dhe pritja jashtë do të rrisë vetëm parashikimin e asaj që është për ju nga brenda, mos të detyrohesh të tërhiqesh diku tjetër. Steakhouse e Mancy shërben deri në Angus të Certifikuar USDA, dhe Angus Prime Steaks që plaken dhe theren në vend. Të rregullt gjithashtu betohen për prodhimet e detit që shërbehen këtu, sidomos Gaforrja Mbreti Alaskane dhe Karavidhet Australiane.

Firence në Milano me një tren

Firence në Venecia me një tren

Milano në Firence me një tren

Venecia në Milano me një tren

 

Mancy’s Steakhouse, Toledo

 

3. PREJ Nga Wolfgang Puck, Singapore

Wolfgang Puck nuk ka nevojë për prezantim. Shefi i famshëm dhe restaurator i famshëm amerikan i lindur në Austri hapi restorantin e tij të parë aziatik të quajtur PRET në Marina Bay Sands, Singapore, në 2010. Që kur perandoria CUT është zgjeruar globalisht, por dega e Singaporit vazhdon të jetë më e mira.

Patronët mund të shijojnë Kobe të klasit botëror, 300-ditë Angus të ushqyer me kokrra, ose A5 Wagyu. Specialiteti i këtij institucioni është një varg salcash shtëpiake dhe një koleksion i gjerë vere që shkon mirë me çdo prerje bifteku.

Salzburg në Vjenë Me Një Tren

Mynih për në Vjenë me një tren

Graz për në Vjenë me një tren

Praga për në Vjenë me një tren

 

CUT By Wolfgang Puck, Singapore

 

4. Aragawa, Tokyo, Japoni

Aragawa në Tokio është një nga biftekët më të shtrenjtë në botë. Restoranti me yll Michelin është i njohur për kuzhinierin e tij – Yamada Jiro, i cili shërben vetëm viçin më të mirë Kobe në botë.

USP i këtij restoranti është se ai rrit tufën e bagëtive të racës së pastër Tajima që nga hapja e tij në 1967. Kontrolli i shkëlqyeshëm i cilësisë dhe zgjedhja më e mirë e paketës që po shërbehet e bëjnë Aragawa një opsion luksoz për ngrënie.

Dusseldorf në Mynih me një tren

Dresden për në Mynih me një tren

Nuremberg në Mynih me një tren

Bon në Mynih me një tren

 

Expensive Steakhouses in Aragawa, Tokyo, Japan

 

5. Peter Luger, Nju Jork

Ky biznes i drejtuar nga familja krenohet me çertifikimin e saj kryesor të viçit USDA. Ata importojnë mishin më të mirë nga mes-perëndimi dhe e vjetrojnë atë në ambiente. Ky restorant me yje Michelin është gjithashtu më i vjetri, pasi janë themeluar në 1887.

Vendi konsiderohet si një ikonë e skenës së ngrënies së qytetit të New York-ut dhe një rit kalimi nga shumë. Bifteku Porterhouse, i moshës së thatë në ambiente për 28 ditë, është një pjatë e rekomanduar me një anë të patateve të skuqura gjermane dhe salcave të brendshme.

Amsterdami në Paris me një tren

Londër për në Paris me një tren

Roterdam për në Paris me një tren

Brukseli në Paris me një tren

 

6. Antica Osteria Nandone, Tuscany

Drejtuar nga Paolo Mugnai në Toskanë, Antica Osteria hapi dyert në 2007 dhe ka një fshatar, ndjenja e botës së vjetër për një përvojë premium të ngrënies. Restoranti është i njohur për Bistecca Alla Fiorentina, një biftek italian i bërë nga viçi ose mëshqerra dhe një pjatë vendimtare në kuzhinën toskane.

Ngjarja kryesore e përvojës së ngrënies në Antica Osteria është shefi i kuzhinës që përgatit mishin e kockave para jush duke përdorur asgjë tjetër përveç vajit të ullirit toskan dhe pak kripë deti.

Milano në Romë me një tren

Firence në Romë me Një Tren

Pisa në Romë me një tren

Napoli në Romë me një tren

 

 

7. Bar Gibsons & Restorant mishi, Çikago

Në Çikago, Gibsons Bar dhe Steakhouse krenohen me faktin se janë zinxhiri i parë i restoranteve në vend që marrin të vetat Certifikimi USDA për viçin Prime Angus.

Restoranti është i njohur për bagëtinë e tij Black Angus, ushqyer me misër për 120 ditë dhe më pas të moshës së thatë në ambientet për 40 ditë. Vendasit këtu në Çikago betohen për mishin e prerë të WR’s Chicago, patate të pjekura dy herë anash, dhe kripa e famshme erëza Gibsons.

 

8. Grillhouse, Johannesburg

Grillhouse në Johannesburg konsiderohet buke më e mirë në Afrikën e Jugut. Shtëpia e pjekjes në stilin e Nju Jorkut është e njohur për shërbimin e fileto të klasit botëror me erëza dhe brinjë të shkëlqyera të shoqëruara me maltë të vetëm premium dhe verëra lokale.

Ky vend është i famshëm për brinjën e tij kryeministër të pjekur ngadalë, e cila është pjekur në flakë të ulët nga diku midis nëntë deri në 12 orë. Specialitete të tjera të vendit përfshijnë kockat T dhe copëzat. Ajo që e veçon këtë restorant janë biftekët premium të viçit në Afrikën e Jugut, së bashku me stafin e shkëlqyeshëm të shërbimit.

Nuremberg në Pragë me një tren

Mynih për në Pragë me një tren

Berlini për në Pragë me një tren

Vjena në Pragë me një tren

 

The Grillhouse, Johannesburg

 

9. La Cabana, Buenos Aires, Argjentinë

Siç kemi përmendur në hyrje, Argjentina është një nga rajonet më të mira për të prodhuar viçi të butë dhe me lëng me aromë specifike për rajonin. La Cabana është një nga restorantet më të famshëm në Buenos Aires, e vendosur në vendndodhjen më të poshtme të qytetit.

Restoranti shërben biftekë për mëngjes, dreka, dhe darke. Disa rekomandime të thjeshta përfshijnë biftekun e tyre me kocka T, viçi për fëmijë, brinjë kryeministër, dhe brinjët e hollë të shiritave. Restoranti gjithashtu ofron një koleksion të gjerë të verës së mirë lokale për të shkuar me biftekun tuaj.

Frankfurt për në Berlin me një tren

Leipzig për në Berlin me një tren

Hanover për në Berlin me një tren

Hamburg për në Berlin me një tren

 

10. Kapriço, Leon, Spanjë

El Capricho në Leon, Spanjë, konsiderohet si një pelegrinazh nga adhuruesit e mishit pasi është krejtësisht jashtë shtigjeve të rrahura, larg nga më të njohurat Pika turistike në Spanjë. E vendosur në Leon, El Capricho drejtohet nga Jose Gordon, një restoranist, shef, dhe fermer.

Restoranti është i njohur për mishin e tij të rritur nga lopët dhe lopët e vjetra nga gadishulli Iberik midis moshës shtatë deri në trembëdhjetë vjeç. Pasi të jetë therur, viçi është në moshë të thatë 160 ditë, e cila është shumë më e lartë se norma. Patronët mund të shijojnë kockat T, ngulit, ose baltë i pjekur në skarë deri në përsosmëri në një skarë zjarri të hapur, shoqëruar me një gotë verë të shkëlqyeshme lokale.

Kjo përfundon listën tonë të lartë në botë 10 biftekët më të mirë. Nëse e konsideroni veten një dashnor biftek, secila prej tyre duhet të jetë në listën tuaj të kovave.

Dijon në Provence me një tren

Parisi në Provence me një tren

Lyon në Provence me një tren

Marsejë në Provence me një tren

 

këtu në Save A Train, ne do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë të planifikoni një udhëtim ushqimor në 10 Steakhouses më të mira në botë.

 

 

A doni të vendosni postimin tonë në blog "10 Steakhouses më të mira në botë" në faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fsq%2Fbest-steakhouses-world%2F- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)