Čas na čtení: 6 minut
(Aktualizováno: 30/07/2021)

Když uslyšíte výraz steakhouse, okamžitě si vybavíte USA nebo Evropu. nicméně, nejsou to jediné místa, kde chovat dobytek a konzumovat steak. Wagyu a Kobe, které jsou považovány za nejlepší hovězí maso na světě, pocházejí z Japonska. navíc, místa jako Portugalsko a Argentina si zaslouží zvláštní zmínku.

Dobytek krmený trávou v určité oblasti bude mít vynikající chuť specifickou pro tuto konkrétní oblast. Který uvedl, že, šťavnatý steak je pro většinu milovníků masa volbou. Sestavili jsme tento seznam 10 Nejlepší steakové restaurace na světě, který by měl být na vašem kbelík seznamu pokud je steak jedním z vašich oblíbených jídel.

 

1. Steakhouse Goodman, Londýn

Mezi nejlepší steaky na světě, Goodman je původem z New Yorku. Goodman otevřel londýnskou pobočku v 2008, a franšíza se od té doby rozšířila na další tři místa.

Restaurace byla oceněna hvězdou Michelin a její patroni ji milují kvůli svým koženým a dřevěným akcentům napodobujícím atmosféru New Yorku.. Zákazníci mají možnost vybrat si ze Španělska, Spojené království, nebo US škrty. Restaurace stárne své maso přímo na místě a pyšní se svým žebrovým okem.

Z Amsterdamu do Londýna vlakem

Paříž do Londýna vlakem

Z Berlína do Londýna vlakem

Brusel do Londýna vlakem

 

Goodman Steakhouse, London

 

2. Mancy's Steakhouse, Toledo

Mancy's Steakhouse v Toledu, Ohio, je jedním z legendárních podniků. Steakhouse byl založen v 1921 a, pokud se má věřit místním, pokračuje v balení ode dne 1, i ve všední den. Doporučuje se zkontrolovat Toledský meteorologický radar než se tam vydáte, protože na vstup možná budete muset chvíli počkat.

Nejlepší je vybrat si den, kdy je v Toledu příjemné počasí, a čekání venku jen zvýší očekávání toho, co je pro vás uvnitř, nenutit tě ustoupit někde jinde. Mancy's steakhouse servíruje USDA Certified Angus, a steaky Angus Prime, které stárnou a jsou zmasakrovány přímo na místě. Pravidelní také přísahají na zde podávané mořské plody, zejména aljašský krab krab a humr australský.

Florencie do Milána vlakem

Florencie do Benátek vlakem

Milán do Florencie vlakem

Benátky do Milána vlakem

 

Mancy’s Steakhouse, Toledo

 

3. STŘIH Wolfganga Pucka, Singapore

Wolfgang Puck není třeba nijak představovat. Americký šéfkuchař a restaurátor narozený v Rakousku otevřel svou první asijskou restauraci s názvem STŘIH v Marina Bay Sands, Singapore, v 2010. Od té doby, co se CUT impérium globálně rozšířilo, ale pobočka v Singapuru je i nadále nejlepší.

Patroni si mohou užít světovou třídu Kobe, 300-denní Angus krmený zrnem, nebo A5 Wagyu. Specialitou tohoto zařízení je řada domácích omáček a rozsáhlá kolekce vín, která se hodí k jakémukoli prvotřídnímu steaku.

Salcburk do Vídně vlakem

Mnichov do Vídně vlakem

Graz do Vídně vlakem

Praha do Vídně vlakem

 

CUT By Wolfgang Puck, Singapore

 

4. Aragawa, Tokio, Japonsko

Aragawa v Tokiu je jedním z nejdražších steakhousů na světě. Restaurace oceněná hvězdičkou Michelin je známá svým šéfkuchařem – Yamada Jiro, který podává pouze to nejlepší hovězí maso na Kóbe na světě.

USP této restaurace je, že od svého otevření zvyšuje stádo čistokrevného skotu Tajima 1967. Vynikající kontrola kvality a nejvybranější výběr podávaného balení činí z Aragawy možnost luxusního stolování.

Dusseldorf do Mnichov vlakem

Drážďany do Mnichova vlakem

Norimberk do Mnichova vlakem

Bonn do Mnichova vlakem

 

Expensive Steakhouses in Aragawa, Tokyo, Japan

 

5. Peter Luger, New York

Tento rodinný podnik je hrdý na svoji prvotřídní certifikaci hovězího masa USDA. Dovážejí to nejlepší z masa ze středozápadu a suchého věku do areálu. Tato restaurace oceněná hvězdičkou Michelin je také nejstarší, který byl založen v 1887.

Toto místo je mnohými považováno za ikonu newyorské jídelní scény a obřad průchodu. Steak z Porterhouse, suché v prostorách pro 28 dny, je doporučené jídlo s německými smaženými bramborami a domácími omáčkami.

Amsterdam do Paříže vlakem

Z Londýna do Paříže vlakem

Rotterdam do Paříže vlakem

Z Bruselu do Paříže vlakem

 

6. Antica Osteria Nandone, Toskánsko

Provozovatel Paolo Mugnai v Toskánsku, Antica Osteria otevřela své dveře dovnitř 2007 a má rustikální, pocit starého světa pro prvotřídní kulinářský zážitek. Restaurace je známá svou Bistecca Alla Fiorentina, italský steak z telecího nebo jalovice a zásadní jídlo v toskánské kuchyni.

Vrcholem kulinářského zážitku v Antica Osteria je šéfkuchař připravující maso přímo před vámi s použitím pouze toskánského olivového oleje a trochy mořské soli.

Milán do Říma vlakem

Florencie do Říma vlakem

Pisa do Říma vlakem

Neapol do Říma vlakem

 

 

7. Gibsons Bar & Steaková restaurace, Chicago

V Chicagu, Gibsons Bar a Steakhouse se pyšní tím, že jsou prvním řetězcem restaurací v zemi, který získal svůj vlastní Certifikace USDA pro hovězí maso Prime Angus.

Restaurace je známá svým dobytkem Black Angus, krmené kukuřicí 120 dní a poté v prostorách sucho 40 dny. Místní obyvatelé tady v Chicagu přísahají na maso WR's Chicago, na boku pečené brambory, a slavná Gibsonova kořenící sůl.

 

8. Grillhouse, Johannesburg

Grillhouse v Johannesburgu je považován za nejlepší steakhouse v Jižní Africe. Gril ve stylu New Yorku je známý tím, že se v něm servírují světlé špenátové filety a vynikající žebra doprovázené prvotřídními single malts a místní vína.

Toto místo je známé svým pomalu praženým primárním žebrem, která se praží na slabém plameni odkudkoli od devíti do 12 hodiny. Mezi další speciality tohoto místa patří T-bone a kýta. To, co tuto restauraci odlišuje, jsou prémiové jihoafrické hovězí steaky spolu s vynikajícím personálem.

Norimberk do Prahy vlakem

Mnichov do Prahy vlakem

Berlín do Prahy vlakem

Vídeň do Prahy vlakem

 

The Grillhouse, Johannesburg

 

9. La Cabana, Buenos Aires, Argentina

Jak jsme uvedli v úvodu, Argentina je jedním z nejlepších regionů, kde se vyrábí jemné a šťavnaté hovězí maso s příchutí regionu. La Cabana je jednou z nejslavnějších restaurací v Buenos Aires, nachází se v nejhezčí lokalitě města.

V restauraci se podávají steaky k snídani, oběd, a večeře. Některá snadná doporučení zahrnují jejich T-bone steak, dětské hovězí maso, primární žebro, a tenká pásová žebra. Restaurace také nabízí rozsáhlou sbírku místního dobrého vína k vašemu steaku.

Z Frankfurtu do Berlína vlakem

Lipsko do Berlína vlakem

Hannover do Berlína vlakem

Hamburk do Berlína vlakem

 

10. Rozmar, Leon, Španělsko

El Capricho v Leonu, Španělsko, je milovníky masa považována za pouť, protože je zcela mimo vyšlapané cesty, daleko od nejpopulárnějších turistické atrakce ve Španělsku. Umístil v Leonu, El Capricho provozuje Jose Gordon, restaurátor, šéfkuchař, a farmář.

Restaurace je známá masem chovaným z volů a starých krav z Pyrenejského poloostrova ve věku od sedmi do třinácti let. Jednou poražen, hovězí maso je suché 160 dny, což je mnohem vyšší než norma. Patroni se mohou těšit na T-kosti, entrecote, nebo svíčková na grilu k dokonalosti na otevřeném ohništi, ve spojení se sklenkou vynikajícího místního vína.

Tím končí náš seznam nejlepších na světě 10 nejlepší steaky. Pokud se považujete za milovníka steaku, každý z nich by měl být na vašem seznamu kbelíků.

Dijon do Provence s vlakem

Paříž do Provence s vlakem

Lyon do Provence s vlakem

Marseilles do Provence s vlakem

 

Tady v Save A Train, rádi vám pomůžeme s plánováním výletu za jídlem do 10 Nejlepší steakové restaurace na světě.

 

 

Chcete na svůj web vložit náš blogový příspěvek „10 nejlepších steakových restaurací na světě“? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcs%2Fbest-steakhouses-world%2F- (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)