Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 05/03/2021)

Bëni më e sezonit të ftohtë duke vizituar festivalet më të mirë Dimërore në Evropë. Festivalet përfshijnë çdo gjë nga ski dhe snowboarding në muzikë, komedi, skulptura akulli, dhe parada verbuar karnaval. Më poshtë është top ynë 5 Përmbledhje të asaj që ju do të gjeni ndodh në të gjithë Evropën në janar dhe shkurt.

 

Le të fillojmë me Festivalet e Dimrit në Evropë, dhe off shkojmë në Skoci

Edinburgh Hogmanay është një nga më të mira Festimet e Vitit të Ri në botë, një rast të vërtetë të egra dhe wooly brendshme. Hogmanay është fjala skocez për Pragu i vitit te ri dhe festivali Hogmanay Edinburg është bërë një nga më të madhe festimeve të Vitit të Ri në botë. Edinburg është Hogmanay është një 3-ditë festival plotë të ngjarjeve që të përfshijë një dritë pishtari procesion, jetoj koncerte muzikore, ngjarjet familjare, një parti masive rrugë, vallëzimi tradicional, fishekzjarr, dhe madje edhe një paradë costumed që përfundon me një dip ftohtë në lumë!

 

Scotland Hogmanay është një shumë të veçantë në mesin e Festivaleve Dimërore në Evropë

 

Londra

Londrës Hyde Park Winter Wonderland kthehet në Hyde Park në 2018 me shesh patinazhi akull e gazuar, treg i madh i Krishtlindjeve, dhe udhëtime të mbushura me argëtim. Sigurohuni që ju të merrni të holla dhe të mbërrijë në fillim për të shmangur humbur në rides mahnitshme që mund të shesin jashtë shpejt! Winter Wonderland është tejet popullor, dhe ne nuk mund lista Festivalet tona më të mira Dimërore në Evropë pa përmendur atë!

Amsterdam për Trenat Londër

Lille për Trenat Londër

Paris për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

 

Hyde Park Winter Wonderland është një nga Festivaleve Dimërore në Evropë

Luksemburg

Ndezjes së dritave ditët e errëta dhe netë të Luxembourg Qyteti është Winterlights Luksemburg. Nga aktivitetet e shumta dhe ngjarjet në ofertë për të gjithë familjen, e tregjet e Krishtlindjeve mbetet një preferuar firmë! Ju mund të presin të mallrave të punuar me dorë, rroba, lodra, aksesorë, sigurisht (favorite tona) shume nga Ushqim i shijshëm vetëm duke pritur për të shijuar! Nga tradicionale “patate Kichelchen” për shije më ekzotike nga destinacione të largëta, nuk është i detyruar të jetë diçka për të gjithë.

Cologne për Trenat Luksemburg

Trier për Trenat Luksemburg

Metz për Trenat Luksemburg

Paris për Trenat Luksemburg

 

Venediku

Venice gjatë karnaval është një shpërthim i ngjyrës dhe modës krijimtarisë. Kjo e bën për një kontrast të bukur me dëborë ftohtë të bardhë. karnaval (ose "Carnival") është një nga festimet më të mëdha në Itali-dhe nga maska ​​veneciane në maskaradë topa, nuk ka vend e bën atë si Venecia! Pëlqen ideja e pa qytetin në më festive e saj dhe ngjyra? Pastaj të vënë këtë në listën tuaj të festivaleve më të mirë të dimrit në Evropë.

Milani për Trenat Venecia

Florence për Trenat Venecia

Bologna për Trenat Venecia

Roma për Trenat Venecia

 

Il Carnevale Venecia është një nga festivalet Dimërore në Evropë

 

Zgjedhja jonë e fundit për Festivaleve Dimërore në Evropë është: Amsterdami

Duke kërkuar për diçka më të kulturuar? Atëherë rezervoni biletën tuaj në ekspozitë të hapur të quajtur Festival Amsterdam Lehta. Ngjarja tërheq miri artistët lehta kombëtare dhe ndërkombëtare të shfaqë punën e tyre në të gjithë qendrën e Amsterdamit dhe përgjatë saj i famshëm kanalet. Veprimtaria e këtij viti shkon nga 29 Nëntor 2018 deri 20 janar 2019. Cdo vit, qindra e aplikimeve janë paraqitur nga disenjatorët, arkitektët, dhe artistë nga e gjithë bota.

Dritë instalimet e artit i Festivalit të Lehta Amsterdamit Ekspozita e ujit mësoj çdo ditë nga 5 pm deri në 11 pasdite. Festivali Drita Amsterdam është në ajër të hapur dhe të lirë për të gjithë. mundësi e madhe për të marrë fotografi mbresëlënëse!

Mënyra më e mirë për të përjetuar këtë marr të Festivaleve Dimërore në Evropë është për të vizituar ekspozita uji është me varkë. Kompanitë e lundrimit në kanal ofrojnë lundrime të veçanta të drejtuara së bashku me veprat e artit. E Cruise Amsterdam Festival Lehta merr 75 minuta.

Bruksel për Trenat Amsterdam

London për Trenat Amsterdam

Berlin për Trenat Amsterdam

Paris për Trenat Amsterdam

 

 

A doni të vizitoni ndonjë prej këtyre Festivaleve Dimërore në Evropë? Pastaj ka vetëm një mënyrë dhe një vend për të bërë atë. SaveATrain, Nuk ka tarifat prenotim, nuk ka sherr! Rezervoni tani!

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe vetëm të na japë një kredi me një lidhje në këtë blog post, ose klikoni këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwinter-festivals-europe%2F%3Flang%3Dsq - (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)