Време на читање: 6 минути
(Последно освежено на: 01/01/2020)

Европскиот континент е еден цел на богата историја, извонреден приказни, авантури, и понекогаш мистерија. Секој континент има свој сет на mystifying локации. Сепак, се чини дека Европа има некои од најпознатите неверојатни и мистериозни места во светот. Тајната секогаш има апел до авантуристички патници. Затоа, тоа доаѓа како изненадување зошто повеќе смел патници се направи тоа нивната цел за посета на овие места. Зачувај воз има составија листа од пет повеќето мистериозни места во Европа, кои се сигурни да го вџашуваат и ги импресионираат дури и повеќето искусни на патници.

 

1. Повеќето Мистериозни Места Во Холандија – Гитхорн

На прво место ние може да се препорача е мистериозна, во смисла дека тоа е сосема уникатна. Таа се наоѓа во Холандија и е сосема веројатно една од најпознатите пријатно места, можете да ја посетите. Гитхорн е село тоа е како да нема други. Многумина го сметаат како одличен оклопни од модерниот живот. Тоа нема патишта и тешко дека било кој од луѓето кои живеат во него. Всушност, тоа е вид на отсечени од остатокот од Холандија.

Трошење на време во Giethoorn ќе направи да се чувствувате како да сте го напуштиле современиот свет и неговите проблеми целосно. Времето ќе лета со, и вие ќе се чувствувате целосно безгрижно. Што се однесува до изгледот и чувството на селото се оди, првото нешто што ќе забележите е како мал тоа е. Исто така, ќе забележите дека постојат многу малку патишта да се земе. Всушност, таму ќе биде начинот на кој повеќе канали и брод вози на располагање од патишта за да trek. Куќите во селото ќе ви даде стариот свет атмосфера.

Брисел до Амстердам возови

Лондон до Амстердам возови

Берлин во Амстердам возови

Париз до Амстердам возови

 

2. Eisriesenwelt Мраз Пештери

Ако некогаш се најдете во Австрија, мора да се планира посета на една од најголемите природни чуда кои постојат. Eisriesenwelt е еден од најголемите мраз пештери кои постојат во светот. Всушност, кога преведени на англиски, тоа значи Светот на Гигантите. Повлекува во оваа фантастична пештера ќе ве натера да се чувствувате како да сте на снимањето на еден филм вонземски. Постојат неколку работи кои се зачудувачки за Eisriesenwelt.

Прво, чиста големината на мраз пештера себе ќе ве остави во страв. Минува низ тоа може да ве однесе околу час и половина за да се заврши. Второ, внатрешноста на пештерата ќе ве остави лути и импресионирани. Бројни мраз фигури, мраз скулптури, и мраз ѕидови се сосема импресивни и остави многу изгубени за зборови. Некои од овие масивни мраз формации се повисоки од 20 метри! Во мракот на пештерата, мраз осветлен од магнезиум светилки ќе “оживее.” Како светлината поминува низ светлина и ора во позадина, смисла на природни мистерија дефинитивно ќе го погоди. Во заклучок, некој во близина Werfen, Австрија треба да се преземат на време да ја посетите Eisriesenwelt.

Салцбург да Werfen Возови

Минхен да Werfen Возови

Инсбрук да Werfen Возови

Виена да Werfen Возови

Werfen Is one the list of Most Mysterious Places in Europe

 

3. Повеќето Мистериозно Места За Посета Во Италија – Capuchin Катакомби На Палермо

На Capuchin Катакомби на Палермо може да испратите тресат надолу на вашиот ' рбет. За возбуда бараат работа кои уживаат во чувството на терор и страв, на катакомби се одличен место за посета. Овие катакомби се обвиткан со морбидитет и мистеријата на секојдневниот човек. Сите што е потребно е една посета да се најде себе претставувајќи се некои големи живот прашања.

Приказната зад Capuchin Катакомби е прилично фасцинантно. Тоа е конечно почивалиште за остатоци од илјадници луѓе од сите сфери на животот. Мнозинството во катакомби се калуѓери и богатите од времето. Сепак, постојат неколку вообичаени луѓе таму, како и. На catacomb се протега под манастирот и на соседните црква. Шетаат низ ходниците на катакомби, ќе видите околу 8000 mummified тела. Некои од нив се доста стари, дури и датира назад кон 1600s. Телата се embalmed и добро сочувани. Во заклучок, како застрашувачки како изгледа катакомби, тие се популарна туристичка дестинација и се вреди да се посети за оние кои можат да го земе.

Marsala да Палермо Возови

Bagheria да Палермо Возови

Катанија во Палермо возови

На трапани да Палермо Возови

 

4. Шато Де Brissac

На Шато де Brissac во јужниот дел на Angers, град во Реката Лоара Долина. Тоа е tallest замокот во цела Франција. Оваа прекрасна француски замок бил повторно изграден во 15-от век и ја издржа тестот на времето,. Пред неговото реновирање страна на Војводата од Brissac, тоа беше средновековен замок тоа датира назад до 11-ти век. Сепак, Војводата обновил во голема Ренесанса стил замокот.

Шато де Brissac може да изгледа како обичен Шато на прв. Сепак, зад секојдневниот фасадата, постои мистериозна легенда дека вози многу да го посетите. Бројни дух приказни се поврзани со основи и шато себе. Најпопуларниот е легендата на Зелена Дама. Според легендата, таа беше убиена во дворецот некаде во средината на 15 век. Ла Даме Verte, или како што таа стана популарна, Зелената Дама, се вели дека за да се шета на замокот уште. Многумина велат дека тие забележале жената во зелен фустан прошетка низ основа или стои на врвот на кули. Тековната жителите велат дека тие имаат одгледувани навикнати на неа, но, многу туристи се исплашени. За разлика од гледање на неа, многумина велат дека може да се слушне нејзиниот звучи низ замокот во раните утрински часови.

Париз во Ле Ман возови

Нант во Париз возови

Париз до Рен возови

Rouen да Paris Возови

Chateau De Brissac is among the Most Mysterious Places in Europe

 

5. Повеќето Мистериозно Места За Посета Во Белгија – Динант

Динант е уште еден мал град што ги инспирира чувство на мистерија за посетители. Градот е во Namur провинција на Белгија. Тоа е совршено место да се обратите ако планирате викенд оклопни од голем град живот. Комбинацијата на градот живот и околните пејсажот е неверојатен. Планини во позадина на градот во комбинација со реката Meuse тече низ градот се доволно за да се овозможи секој да ја ослободат назад и да се развивам. Тоа го освоиле срцата на многу посетители и ќе направи да се чувствувате како да сте во друг свет.

Брисел Dinant Возови

Antwerp да Dinant Возови

Гент да Dinant Возови

Liege да Dinant Возови

Dinant Belgium

 

Дали сте подготвени да се види на бројни мистериозни места кои Европа ги нуди? Започнете со овие пет повеќето мистериозни места и да видиме каде патот ќе ве однесе. Бидете сигурни да го планирате вашиот одмор добро и Книгата Воз Билети на време со Зачувај воз!

 

 

Дали сакате да вградите нашиот блог пост “5 Повеќето Мистериозни Места во Европа” на вашиот сајт? Можете или да го преземе нашата фотографии и текст и ни даде кредит со линк до овој блог пост. Или, кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fmost-mysterious-places-europe%2F%3Flang%3Dmk– (Движете се надолу малку за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml, и можете да го промените / де да / tr / или тоа и на повеќе јазици.