Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 14/01/2022)

Ciao! Ju jeni duke planifikuar destinacioni i jetës ne Itali! Ajo është vendlindja e Rilindjes dhe një qytet që premton për të në gjendje të gëzuar dhe ju frymëzojnë për shkak të veprave të tij të artit, arkitekturë, dhe lidhja e saj e dashurisë me ushqimin. Italia është shtëpia e vërtetë e gastronomisë. Pllaka nuk janë shërbyer vetëm si ushqim, ata janë krijimet. Ndërsa ju jeni duke eksploruar këtë qytet shakullinë e çudi, ku mund të gjeni vende të majtë valixhe në Itali?

Duke ecur rrugët me kalldrëm, njomje në ambientin e palpueshëm të pasionit, e bën atë një destinacion kovë-list. E vetmja gjë që mund të rrënojat romancë është që të çoj bagazhin tuaj me ju, sepse që dëshiron të jenë të ngarkuar kudo ju shkoni? Bagazhi i lirë dhe i lumtur është mënyra për të udhëtuar nëpër Itali dhe për ta bërë këtë ju mund të përdorni shumë vendndodhje të bagazheve të mbetura në Itali.

 

Locations Left Bagazhi në aeroporte

Një opsion i sigurt dhe i thjeshtë për ruajtjen e bagazheve, në një lebroz, është në aeroport ose në qoftë se ju keni një ditë të lirë pa një hotel. Mbani në mend se në aeroportet kryesore shpërndarës ky është një opsion i lehtë, por aeroportet më të vogla mund të jetë e komplikuar kështu që bëni hulumtimin tuaj para se të merrni në aeroport tuaj të zgjedhur. Shtë më mirë të kontrolloni para kohe duke vizituar faqen e internetit të aeroportit për të gjetur vendndodhjet e bagazhit të majtë në Itali.

Biletat Bari në Fasano

Biletat Taranto në Fasano

Biletat e Milano në Firence

Biletat e Venecias në Milano

 

Left Luggage Locations in Italy Airports

 

Popular Aeroportet

Milano Malpensa Airport është bagazhet e majtë është e vendosur në nivelin ardhjet e Terminalit 1. Ajo është e hapur çdo ditë nga 6 jam në 10 pasdite. kostot ndryshojnë, për një artikull të vogël, ju do të paguajnë rreth 3.50 €, për një artikull më të madh rreth 4 €, dhe secili për 24 orë.

Roma Fiumicino Aeroporti është valixhe majtë është në katin e parë të Terminalit 3. Ajo është e hapur çdo ditë nga 6:30 jam në 11:30 pasdite dhe do të kushtojë rreth 6 € për artikull 24 orë.

Venice Marco Polo Airport-së Zyra e majtë valixhe është në katin e parë, brenda terminalin e aeroportit në qasje 1. Ata janë të hapur çdo ditë nga 5 jam te 10 pasdite, por herë mund të ndryshojnë në dimër.

Biletat e Milano-it në Napoli

Biletat e Firences për Napolin

Biletat e Venecias në Napoli

Biletat Pisa në Napoli

 

Stacionet e trenit ku mund të ruani bagazhin e majtë

Stacionet në Romë

Roma ka tre stacione të trenit, Ostiense, Termini Roma, dhe Roma Tiburtina. Ju jeni me të vërtetë të prishur për zgjedhje kur bëhet fjalë për ofruesit e ruajtjes së vendndodhjeve të bagazheve të majta në Itali.

Në qoftë se ju jeni duke kaluar përmes trenit per diten, atëherë dollapët janë rruga për të shkuar. Të gjitha këto stacione kanë shërbime të kontrollit të bagazheve, disa vetë-shërbim.

Ju mund të presin që të paguajnë ndërmjet 10 € dhe € 15 në ditë, mesatarisht. Si një shënim anë vogël, stacionet e trenit janë gjithashtu të shkëlqyera për rezervimin e ushqimit dhe ujit për ditën, duke marrë me qira biçikleta, dhe tërheqja e parave.

Stacionet në Milano

Trenat janë mënyra më e përshtatshme për të arritur nëpër Evropë dhe në Milano, ekzistojnë katër stacione kryesore të trenave, Milan Lambrate, milan Rogoredo, Milano Qendrore, dhe Milan Porta Garibaldi.

Siç kemi thënë më parë, nuk ka mungesë të ofruesve të shërbimeve, sepse kjo është një nevojë e madhe kur ju jeni në lëvizje.

Koha dhe orët maksimale e ruajtjes për vendet e bagazhit të majtë në Itali ndryshojnë për stacione të ndryshme dhe do të paguani mesatarisht 10 deri 15 € në ditë. Nuk mund të ketë kufizime peshë, në disa raste, kështu që sigurohuni që të kontrolloni dyfish.

Stacionet në Venecia

Venezia Santa Lucia është stacioni qendror i trenave në Venecia dhe ka një bollëk opsionesh për vendet e bagazheve të majta në Itali. E njëjta gjë si Milano dhe Roma, Venecia ofron Magazinimi i bagazhit me çmime të arsyeshme.

Disa do të ketë dallime peshë dhe dallimet e mundshme kohore. Vetë-shërbimin dyqane dollap me kyç janë të vendosur të përshtatshme në të gjithë Venecia.

Biletat e Milano në Xhenova

Biletat e Romës në Xhenova

Biletat e Firences në Xhenova

Biletat e Venecias në Xhenova

 

 

Vendet e bagazhit të majtë Rreth qytetit në Hotele

port juaj e parë e thirrjes do të jetë hotel juaj, hotel, ose Airbnb për një vendndodhje të bagazhit të majtë. Pasi ta keni kontrolluar nga, mos kini frikë të kërkoni për shkak se shumë institucione do të mbajë bagazhin e majtë për të lira. Zakonisht është vetëm për një kohë të caktuar, prandaj sigurohuni që të merrni ato detaje përkatëse.

Të hetojë në tavolinë para në lidhje me opsionet për kasafortave dhe dollapët. Lënë një tip të vogël në qoftë se ju jepni bagazhin tuaj në një hamall.

Biletat Milano në Romë

Biletat e Firences për në Romë

Biletat Pisa në Romë

Biletat e Napolit në Romë

 

luggages in Hotel

 

Bagazhi i majtë privat Sherbime

Stow çanta tuaj

Kjo është një zgjedhje popullore evropiane dhe ka një reputacion yjor. Ne jemi përqendruar në Itali dhe ata kanë degë në Romë, milan, Firence, Napoli, Piza, Katania, dhe Bari, duke u siguruar për të mbuluar të gjithë Italinë dhe qytetet e tij të famshëm. Vetë-shërbim është një zgjedhje e madhe.

Linjat Shmangni dhe të përfitojnë nga mbikqyrje 24-orëshe dhe më e rëndësishmja, qese tuaj është i siguruar për deri në 300 €.

Bagazhi Storage Zyrat

Kjo është një e majtë valixhe opsion specifik në Venecia.

Do t’i gjeni në sallën e mbërritjes së Aeroportit të Venecias Marco Polo, Santa Lucia Stacioni Hekurudhor Venice, Roma Piazzale, dhe terminalin e lundrimit në Venecia. Ajo ka qenë cleverly vendosur në fushat e transportit. Kjo e bën atë zgjedhja ideale për të hequr dorë dhe të shkojnë.

Biletat e Milano në Venecia

Bileta Padova në Venecia

Biletat e Bolonjës në Venecia

Biletat e Romës në Venecia

 

Left Luggage Locations in Italy

 

përfundim

Kur ju udhëtoni në Itali dhe keni nevojë për vende të majtë valixhe, prandaj është jetike të kontrolloni përpara sipas itinerarin tuaj. herë Kontrollo, kontrolloni kufizimet e peshës, dhe kontrolloni kostot, të jenë të përgatitur! Me e rendesishmja, gëzojnë Italinë, valixhe pa pagesë.

 

Rrinë me Ruaj një tren për të gjetur opsionet më të mira të biletave në dispozicion me çmimet më të mira të mundshme!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Vendet e bagazheve të majta në Itali dhe si t'i gjeni ato” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe të na japë kredi me një Lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/left-bagage-locations-italy/ ?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet tona të rrugës tren ulje.
  • Në linkun e mëposhtëm, ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- Kjo lidhje është për anglisht rrugëve faqet ulje, por ne gjithashtu kemi https://www.saveatrain.com/nl_routes_sitemap.xml, dhe ju mund të zëvendësoni nl në fr ose tr dhe më shumë gjuhë sipas zgjedhjes suaj.