Koha e leximit: 3 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 25/01/2021)

Grabbing një hartë të Evropës dhe të vendosur ku të shkoni mund të jetë një makth! po, veçanërisht në qoftë se të gjithë ju keni marrë janë disa javësh. Në një kontinent në mënyrë të ndryshme dhe e pasur në kulturën, dy javë mund të duket shumë e shkurtër! prandaj, kjo është ndoshta më e mirë për të ndarë dhe për të vizituar rajonet e veçanta për udhëtim. Në këtë mënyrë ju jeni duke i dhënë vetes kohë të mjaftueshme dhe hapësirë ​​për të plotësisht të vlerësojmë atë që çdo vend ka për të ofruar. Evropa Perëndimore me tren një vend i shkëlqyer për të filluar, dhe çfarë mënyrë më të mirë për të udhëtuar me tren se!

 

Pse shkoni në Evropën Perëndimore me tren?

Duke shkuar në Europa Perëndimore me tren është një përvojë e shkëlqyer si lidhja me anë të hekurudhës është fantastike! Kjo është bërë në Evropën Perëndimore nga përvoja e trenit një të lirë dhe zgjedhje të përshtatshme për të vizituar në hapësirë ​​prej dy javësh. Ky grup i vendeve është e njohur për trashëgiminë e saj zhytur në histori, art, dhe arkitektura e pabesueshme! shumëllojshmëri e tyre ushqimi është aq të ndryshme që ju do të gjeni pothuajse të pamundur për t'i rezistuar të hahet çdo gjë që vjen në rrugën tuaj. Evropa perëndimore është e dallueshme qasje të jetës moderne do të largohet nga ju mesmerized si ju humbni veten në natës dhe trendet e.

Këtu janë disa nga lartë tonë zgjedh për të marrë ju keni filluar.

Berlin për Trenat Mynihut

Frankfurt për Trenat Mynihut

Trier për Trenat Mynihut

Stuttgart për Trenat Mynihut

 

Belgjika

I njohur për e saj birrë, waffles, dhe çokollatë, Belgjika është pjesë e Evropës Perëndimore tonë By udhëtim tren dhe është një vend i pafund interesante për të vizituar. Nga baret e saj të gjallë, muzeume të panumërta, Turne të shquar kanali të arkitekturës ndërlikuar, ky vend ka kaq shumë për të ofruar. Nëse ju vendosni të vizitoni vetëm Belgjikën vend që të shkojnë rreth e rrotull, vizituar të vendit plazhet – ata janë të pabesueshëm!

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Halle dy trena Bruges

Ghent për Trenat Bryzh

 

Evropa Perëndimore me tren Francë

 

Franca

Ku ka një edhe të fillojnë? vera, kuzhina ose arti? Gratë lëmuar gjithmonë franceze? Ose simpatik burra? me mbi 30 milion vizitorë të huaj çdo vit, Qyteti i Dritave ofron një përvojë të udhëtimit ndryshe nga ndonjë tjetër. Pse të mos kalojnë kohën duke eksploruar muzeumet e shumta, restorante, dhe dyqane? Ose ikin në fshat, gëzojnë plazhet njohur franceze, dhe të marrë një udhëtim për të vizituar malit tyre piktoresk? po! Një pjesë bonus? Lidhjet hekurudhore janë fenomenale! Përqafuar Evropën Perëndimore me tren dhe ju do të shihni atë që ne jemi duke folur për!

Nantes për Trenat Bordeaux

Paris për Trenat Bordeaux

Aeroporti i Lyonit në Trenat e Bordos

Marseilles për Trenat Bordeaux

 

 

Vendi ynë mbyllur për Evropën Perëndimore By Train është Zvicra

Udhëtim në Zvicër është gjithmonë një ide e mirë. Udhëtimi në Zvicër me tren është një e edhe më të mirë. Jo vetëm janë Trenat zvicerane renditur si më i mirë në Evropë, kjo është gjithashtu një nga më të shumica e vendeve piktoreske për të vizituar me tren. Zvicra është shtëpi për disa të Evropës më liqene të bukura, majën e malit më të famshme, dhe trajton çokollatë. shumëllojshmërinë e saj kulturore është mahnitëse! me mbi 200 kombësive, kjo është padyshim një vend që do të ofrojë njohuri të reja dhe përvojë në çdo cep.

Evropa Perëndimore nga përvoja tren ka qenë në rritje në Evropën Perëndimore gjatë dekadës së kaluar. Pas marrë parasysh se çfarë vetëm disa vende nga atë rajon duhet të ofrojë, kjo nuk është e vërtetë e vështirë të imagjinohet përse. Lidhjet e shpeshta dhe të besueshme të bëjë udhëtimin më të lehtë dhe efikase, vërtet. Kështu që, ajo është tani vetëm deri në ju për të vendosur se ku dhe kur për të shkuar.

Basel për Trenat Interlakenit

Bern të Trenat Interlakenit

Lucerne për Trenat Interlakenit

Zurich për Trenat Interlakenit

 

përdorim Save-A-Tren për librin tuaj biletë treni me ritme të lira. Shko tek çdo destinacion lirohet nga tarifat e tmerrshme prenotim! Eksplorimi Evropën Perëndimore me tren nuk ka qenë kurrë më e lehtë, dhe ne bast këto dy javë do të fluturojë nga!

 

Dëshironi të futni postimin tonë të blogut në faqen tuaj, pastaj kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fwestern-europe-train%2F%3Flang%3Dsq- (Shkoni poshtë për të parë kodin embed)