Koha e leximit: 6 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 11/04/2021)

Covid-19. Shtë gjithçka për të cilën ne duket se jemi në gjendje të flasim, dhe për arsye të mirë. Ky virus ka kapluar botën dhe ndryshuar plotësisht mënyrën se si ne mendojmë për jetën e përditshme dhe natyrisht Trenit Travel. Train Travel është një Mënyra e transportit Përdorimi i shumë jo vetëm për kënaqësi pushime, por për ndryshon e punës, si dhe.

 

Kështu që, Çfarë është Train Travel Industry këshillojë në Udhëtim?

Le të diskutuar se çfarë industria treni është duke bërë për të mbajtur të sigurt. Shumica e stacioneve të trenave po intensifikojnë protokollin e tyre të pastrimit për trenat dhe stacionet. Përveç intensifikimin pastrim, frekuenca në trena dhe në stacione është rritur edhe. Pastrimi ndodh çdo orë dhe përfshin përdorimin e dezinfektuesit për të fshirë parmakët, doorknobs, doreza, dhe tualetet. Produktet shtesë antibakteriale, përfshirë sanitizers dhe fshin, janë duke u dhënë në stacionet, në trena, dhe në zonat e punës së punonjësve.

 

Këshillë Train Travel Industry në udhëtim Tip 1: Pagesa online

Ne rekomandojmë duke shkuar 100% contactless nëse ju mund të. Nëse ju nuk e keni blerë tuaj tren bileta në internet për çfarëdo arsye, duke shkuar përpara të gjitha pagesat duhet të jenë në kontakt nëse është e mundur. Përse? mirë, ka disa mesazhe të përziera. Kjo është ajo që thotë Banka e Anglisë: "Ashtu si çdo sipërfaqe të tjera që një numër i madh i njerëzve të vijnë në kontakt me, Shënimet mund të kryejë bakteret apo viruset. megjithatë, rreziku që vjen nga trajtimi një shënim polimer nuk është më i madh se prekur ndonjë Common tjetër sipërfaqeve të tilla si handrails, doorknobs, ose karta krediti. ” Më parë këtë muaj një raport gazete pohoi Organizata Botërore e Shëndetësisë (KUSH) kishin kartëmonedha e mësipërme mund të jetë përhapjes së koronavirusit, kështu që njerëzit duhet të përpiqen të përdorin pagesat contactless vend. Por është raportuar më pas se OBSH mohoi se kishte thënë të holla u transmetuar koronavirusi, dhe se ajo kishte qenë "keqinterpretuar", - kështu që të shkojnë figurë.

megjithatë, Le të vënë dy dhe dy së ​​bashku, do të kemi? Shumica shënime dhe monedhat do të kenë qenë më parë trajtuar nga një numër i madh të njerëzve , kështu që nëse ju jeni të shqetësuar, paguar me një kartë contactless ku të jetë e mundur është ndoshta rruga për të shkuar.

Milano në Romë nga Trenat

Firence në Romë nga Trenat

Pisa në Romë nga Trenat

Napoli në Romë nga Trenat

 

majë 2: distancimi social!

Social distancuar do të thotë jo i ndjeshëm në asnjë rrethanë. por, ajo që për trenat e mbushur, tuba, dhe tramvaje?

Çdokush që ka përdorur rregullisht tren udhëtimit do të dini se ajo mund të jetë e vështirë për të qëndruar një cm pak më larg nga pasagjer tjetër, mos u mërzit 1M rekomanduar. në Milano, pasagjerët janë të këshilluar që të ulen përballë një vend bosh, diçka të cilën udhëtarëve në qytetet më të zënë zakonisht vetëm mund të ëndërrojnë.

Një nga udhëtimet më të ngarkuara të Trenit qytetet është Londra. I Transportit për në Londër zbuloi një "të zgjeruara regjim pastrim", për të përmirësuar nivelet e higjienës mbi-të kapitalit Transporti publik, por asgjë për të zbatuar distancim social. Kjo është deri tek ju. Përfundimi është që ju duhet të përpiqeni të shmangni prekjen e njerëzve të tjerë. Travel në kohë më pak të zënë nëse është e mundur, veshin doreza në qoftë se ju nuk mund të shmangur binarët prekëse, vend, etj. Kryejnë vetë dezinfektues tuaj me ju. A nuk mbështeten në stacionet e trenit për të siguruar për ju në çdo kohë. Më mirë të sigurt se sa keq!

Amsterdam në Paris nga Trenat

Londër në Paris nga Trenat

Roterdam në Paris nga Trenat

Brukseli në Paris nga Trenat

Këshillë Train Travel Industry se si të flasë

 

majë 3: Mos përdorni rimbushëse Cups!

E Train Travel Industry këshillojë në Udhëtim përfshin udhëzon në bëni dhe nuk e preferuar cuppa tuaj. Ndërsa duke marrë në zakonin e kryerjen dhe duke përdorur gota rimbushëse kur jashtë dhe rreth ka qenë i inkurajuar si një lëvizje eko-ndërgjegjshëm, ne jemi të frikësuar kjo nuk vlen.

Shumë zinxhirët të mëdha kafe janë të paturit e një mendonin në përgjigje të shpërthimit koronavirusi, me Starbucks përkohësisht ndalimin e përdorimit të gota reusable - bërë zakonisht prej plastike, xhami, ose material bambu - për sigurinë e klientëve dhe personelit. zakonisht, ju merrni një zbritje për sjelljen e kupës tuaj, por ju nuk mund të merrni të njëjtën përgjigje tani! Ju jeni do të duhet të humb atë zbritje të vogël për hir të sigurisë së.

Brukseli për në Amsterdam nga Trenat

Londër për në Amsterdam nga Trenat

Berlini në Amsterdam nga Trenat

Paris për në Amsterdam nga Trenat

 

 

majë 4: Mos Prek!

Shumë njerëz janë duke i kërkuar në qoftë se duke marrë trenin thotë më shumë rrezikun e infeksionit. Përgjigja e shkurtër është se në qoftë se ju jeni ulur në një tren dhe brenda 1-2 metra e një personi të infektuar i cili kollitet, ju jeni në rrezik të infeksionit.

Por ajo që ne mendojmë se është më me vend të theksoj se rreziku më shumë të ngjarë është virusi vazhdueshme për 48-72 orë në një sipërfaqe të fortë, siç është parmaku. Kjo nuk aplikohet vetëm për Trenat pse. Është çdo hapësirë ​​publike.

Nëse keni për të prekur binarët, buttons, bileta, dhe kështu me radhë, përpiqet të bëjë atë me vetëm një dorë ose më mirë, bërryl tuaj! Mbani telefonat në anën tjetër "të pastër" dhe të larë të dy sa më shpejt si ju mund të në destinacionin tuaj.

Nyrnberg në Pragë nga Trenat

Mynih në Pragë nga Trenat

Berlini në Pragë nga Trenat

Vjena në Pragë nga Trenat

 

Don't Touch! Përdorni bërryl për të thonë hello

 

majë 5: Udhetim me tren!

Nëse ju jeni duke shkuar për të udhëtuar, le të jetë me tren. Ne jemi gjithnjë duke parë ka rimbursimet në udhëtimin ajror, ndërsa udhëtimi i trenit është më fleksibël. Termat normale dhe kushte zbatohen duket të jenë shumë të linjave ajrore përgjigjeve. "Aktualisht nuk ka ndryshim të këshilla për linjat ajrore, kështu fluturimet tona janë duke operuar si termat dhe kushtet mbi bileta normale dhe standarde vazhdojnë të zbatohen,"Thotë EasyJet.

Disa kompani ajrore rivale janë duke u më qejf. British Airways është ofruar një shkallë të fleksibilitetit në fluturime në northern Italy, ndërsa ajrore e saj motra Aer Lingus do një të mirë me premtimin: "Guests që kanë bërë rezervime në aerlingus.com dhe dëshirën për të ndryshuar datat apo destinacionet e fluturimeve të tyre të ardhshme mund ta bëjnë këtë."

Frankfurti në Berlin nga Trenat

Leipzig në Berlin nga Trenat

Hanover në Berlin nga Trenat

Hamburgu në Berlin nga Trenat

 

ka rimbursimet në udhëtimin ajror

 

majë 6: Paketë snacks tuaj!

Paketë snacks tuaj në qoftë se ju jeni të udhëtojnë me tren. Many trains have mbylli përkohësisht Sallonet e tyre të Klasit të Parë dhe hoqi hotelierinë në bord. Kështu që, koha për të marrë krijuese me lunchboxes tuaj! Merrni pije tuaj apo blerjen nga shitësit e ushqimit stacion para se të bordit. Këto masa janë natyrisht, projektuar për të mbrojtur ju dhe për të zvogëluar përhapjen e COVID-19 virusit!

Milano në Venecia nga Trenat

Padova në Venecia nga Trenat

Bolonja në Venecia nga Trenat

Roma në Venecia nga Trenat

 

Këshillë Train Travel Industry në ushqim

Ne e dimë se kjo është një kohë e frikshme. por, Ne ju inkurajojmë që të qëndrojnë të qetë dhe logjik në qasjen tuaj ndaj shëndetit dhe sigurisë kur udhëtojnë me tren ose mjete të tjera. në Save A Train Ne jemi të angazhuar për të siguruar të gjithë klientët tanë dhe stafi janë mbajtur të sigurt dhe janë deri në datën me të gjitha procedurat e fundit të sigurisë dhe zhvillimeve.

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “Covid-19: Si Këshillë Train Travel Industry në udhëtim?” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrë fotot tona dhe tekst dhe të na japë kredi me një Lidhje në këtë blog post. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Fcovid19-train-travel-industry-advise%2F%0A%3Flang%3Dsq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)

  • Nëse ju doni të jenë të sjellshëm me përdoruesit e juaj, ju mund të udhëzojë ata direkt në faqet tona të rrugës tren ulje.
  • Në linkun e mëposhtëm, ju do të gjeni rrugët tona më të njohura tren – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml, <- Kjo lidhje është për anglisht rrugëve faqet ulje, por ne gjithashtu kemi https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml, dhe ju mund të ndryshojë pl për fr apo de dhe më shumë gjuhë të zgjedhjes tuaj.