Koha e leximit: 5 minuta
(Modifikimi I Fundit Më: 28/08/2021)

Amsterdam është një qytet i mrekullueshëm për vizitën. ka aq shumë për të parë dhe të bëjë këtu që ju do të ndoshta kurrë nuk mërzitem. Megjithatë, ajo ende do të jetë e madhe për përzierje gjërat. Kjo është për shkak se Amsterdam është një pikë e madhe e fillimit për disa udhëtime të mahnitshme ditore.

Kështu që, në qoftë se ju doni të shkoni në disa nga udhëtimet më të mira ditore nga Amsterdam, ju duhet të zgjidhni vendin e duhur. Në këtë artikull, Ne do të mbulojë pesë udhëtime të lartë ditore që ju mund të marrë nga Amsterdami. Gjithashtu, Ne do të ju jap të gjitha informatat që ju duhet dhe se si për të arritur këto vende me tren. Nga fundi i copë, do të keni gjithçka që ju nevojitet për të filluar një aventurë të jashtëzakonshme në Amsterdam!

 

1. Londra: Një nga udhëtimet më të mirën ditë nga Amsterdam!

Kur të vendoset për të shkuar në një ditë udhëtim nga Amsterdami, shumica e njerëzve priren për asgjë në afërsi. Çfarë vjen në mendje janë qytete në Holandë, Belgjika, dhe ndoshta Germany. Megjithatë, ata rrallë vendosin të shkojnë në Londër.

Sipas mendimit tonë, Kjo është një nga udhëtimet shumë më të mira ditore nga Amsterdam ju mund të merrni. Përse? Kjo është për shkak se kjo ditë udhëtim është shpesh neglizhohet. Për këtë arsye, ju mund të ketë një eksperiencë unike pa sherr e shumë e shumë turistëve grumbullim hapësirën tuaj.

Ne krye te kesaj, Londra është një qytet i madh me shumë gjëra interesante për të parë dhe të bëjë. Plus, ajo është e plotë të historisë dhe arkitekturës mrekullueshme. Në qoftë se jo të gjithë që, ju do të merrni shans për të kaluar Nën i famshëm kanal anglez.

Në qoftë se ju vendosni të shkoni, këtu është një info pak ju duhet në udhëtim me tren. Ajo merr rreth katër orë për të arritur në Londër nëpërmjet tren. Kjo është një pak më të gjatë, por sa më shumë njerëz udhëtojnë në zonat e largëta në mënyrë të barabartë nga Amsterdam, kjo është më shumë se e mundshme. Të gjithë ju duhet të bëni është të fillojë herët dhe të kthehet në fund, dhe ju do të përfundojë deri të paturit e një ditë të tërë në Londër.

Trenat Amsterdam në Londër

Paris për Trenat Londër

Berlin për Trenat Londër

Bruksel për Trenat Londër

London Best Day Trips from Amsterdam

 

2. i përdorur: Ku Fairy Tale Fillon

Ne të gjithë e dimë se bukuria e Amsterdamit kryesisht shtrihet në kanalet e tij dhe arkitekturës. Megjithatë, nuk e dini se të gjithë që ekziston në Bryzh, Belgjika? Pas te gjithave, ajo është e Bruges ata e quajnë Venecia e Veriut, nuk Amsterdam!

Cka eshte me shume, Bruges jo vetëm që i ka të gjitha që, por është një e mirë Përrallë qytete në të gjithë Evropën. Kjo e bën një udhëtim atje një nga zgjidhjet më të mira për udhëtime tuaj ditore nga Amsterdam.

Në qoftë se ju vendosni të shkoni në Bryzh, ju do të merrni shans për mrekulli në disa nga më të ndërtesave të bukura mesjetare në të gjithë Evropën. Dhe në qoftë se kjo nuk ishin të mjaftueshme, Bruges krenohet me disa nga më të shijshme çokollatë punuar me dorë!

Kur shkon nga Amsterdami në Bryzh, ju mund të lehtë shkoj me tren. I tërë Udhëtimi është shumë e lirë, dhe ajo do të ju merr më pak se tre orë për të arritur në qytetin magjike.

Amsterdam për Trenat Bryzh

Bruksel për Trenat Bruges

Antwerp për Trenat Bryzh

Ghent për Trenat Bryzh

Bruges: Where The Fairy Tale Begins

 

3. Haga: Nuk mund ta humbasesh!

Nga të gjitha udhëtimet ditën nga Amsterdam ju mund të merrni, Hague është ai që nuk duhet të bjerë në sy. Arsyeja kryesore për këtë është fakti se Haga është një nga qytetet më të rëndësishme në Holandë. Ajo është gjithashtu një nga më të bukur.

Njëri nuk duhet të duhet ndonjë arsye më shumë për të vizituar. Megjithatë, në qoftë se ju doni të dini më shumë, ju duhet të jenë të vetëdijshëm se Haga është shumë afër Amsterdam. E udhëtim me tren vetëm merr rreth një orë dhe është jashtëzakonisht i lirë.

Haga është selia e qeverisë në Holandë, kështu që ju mund të presin për të parë një shumë të ndërtesave mbresëlënëse. Qyteti është gjithashtu vendndodhja e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, cila është një tjetër vendi që duhet parë.

Në fund, kur të keni arritur në Hagë, të sigurt për të vizituar Madurodam. Ajo është një miniaturë park ju do të më patjetër adhuroj.

Bruksel për trenat e Hagës

Antwerp për trenat e Hagës

Ghent për trenat e Hagës

Brugge për trenat e Hagës

 

 

4. Këln: Një Gem Missed Shpesh të Gjermanisë

Gjermania është një vend i mbushur me shumë qytete të mahnitshme. Megjithatë, rrallë njerëzit i konsiderojnë shumicën prej tyre për një nga udhëtimet e tyre ditore nga Amsterdami.

Edhe pse se është rasti, Gjermania është ende vlerë vizituar. Kjo është veçanërisht e vërtetë në qoftë se ju vendosni të shkoni në Këln, një perlë shpesh harrohet e Gjermanisë Perëndimore. Gënjeshtrat madhështore qytetit në brigjet e lumit në mënyrë të barabartë madhështore Rin. Cka eshte me shume, Këlni është qendra e ekonomisë, kulturës, dhe turizmin e Gjermanisë Perëndimore.

Në qoftë se ju vendosni të shkoni në këtë qytet të mrekullueshëm, ju do të keni mijëra vjet të historisë të admirojnë. Në qendër të qytetit shtrihet a katedrale masive. Ajo është një nga më të vende mahnitëse të adhurimit ju do të merrni për të parë në të gjithë Evropën.

Gjë e mirë për Këln është se ajo është vetëm rreth tre orë larg tren nëpërmjet. Kështu që, në qoftë se ju vendosni të shkoni atje për një ditë udhëtim, ju do të arrini në qytet në një kohë të shkurtër.

Berlin për Trenat Aachen

Frankfurt për Trenat Cologne

Dresden për Trenat Cologne

Aachen për Trenat Cologne

Cologne: An Often Missed Gem Of Germany

 

5. Dita Trip në Paris nga Amsterdami: Çfarë shumë për të thënë?

udhëtime me tren nga Amsterdami në Paris përdoret për të jetë shumë e gjatë. Megjithatë, si kohët e fundit, Ata vetëm rreth tre orë e kaluar, duke Paris një destinacion i përsosur për një nga tuaj udhëtime ditore nga Amsterdami.

I njohur për muzetë e saj të artit, arkitekturë, dhe kuzhinë, Paris është një destinacion që ka nevojë për hyrje. Ka pak për të thënë në lidhje me këtë qytet të famshëm që më tej mund të romanticize apo ju tërheq.

Nga Kulla Eifel në Versailles, Paris është e mbushur deri në buzë me vende per te vizituar dhe gjëra për të bërë. Qyteti i dritës është destinacioni më i popullarizuar në të gjithë botën, dhe ne të gjithë e di pse. Kështu që, mos e humbni kohën tuaj leximin në lidhje me të dhe vetëm Shko atje!

Amsterdam për Trenat Paris

London për Trenat Paris

Rotterdam për Trenat Paris

Bruksel për Trenat e Parisit

Paris Best Day Trips from Amsterdam

 

Në fund të fundit

Këto pesë udhëtime mirë ditë nga Amsterdami janë të sigurt për të bërë pushime të paharrueshme tuaj, dhe për shkak se ata janë të gjithë lehtësisht të arritshme me tren, ju nuk keni asnjë justifikim për vizitën, kur ju jeni në Evropë!

 

Dhe, në qoftë se ju keni ndonjë pyetje, mos ngurroni të kontaktoni Ruaj një tren!

 

 

A doni të tërheq vëmendjen tonë blog post “5 Udhëtime mirë ditë nga Amsterdam me tren” onto faqen tuaj? Ju ose mund të marrim fotot dhe teksti dhe do të na japë kredi me një link për këtë post blog. Ose kliko këtu: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-day-day-trips-amsterdam/?lang=sq </s>avkanî- (Shkoni poshtë pak për të parë kodin embed)