Време на читање: 5 минути
(Последно освежено на: 21/04/2023)

Патниците кои се упатат кон Европа во февруари може да уживаат во некои од најдобрите место на континентот толпата-бесплатно, Вклучувајќи главните атракции како Шпанските скали и Градини Тиволи.

Февруари е нешто на издише: сладок самото место меѓу зафатен сезона и пролет прекинувачи.

Ако вашата цел е да добиете тен, тогаш Европа во февруари не се случува да го намали. Ако вашата цел е да ги искусите овие најмногу историски сајтови на земјата, тогаш време да книга дека патување со воз!

Додека летните месеци значи помалку гломазна облека, тешко е да се расправате со нула гужва и поевтини цени на се! овие неверојатни искуства невозможно да се помине до (или да се обнови во текот на врвот на времето на патување). Тука е нашата причина да патуваат во Европа во февруари.

 

Европа во февруари: Рим, Италија

Рим е познат по своите hoards на неподнослива народот. Освен во февруари се разбира. Февруари е ниска сезона во Рим, и може да очекуваат да имаат многу на врвот сајтови да се. Уште подобро, многу од врвот сајтови се слободни во текот на февруари. На првата недела на февруари, државата локалитети и музеи се слободен за секого. Ова ги вклучува археолошки локалитети како на Колосеум, форум, Палатин Hill, Бањи на Каракала, и Остија Антица; и музеи како Боргезе Галерија и Палацо Барберини.

Што се случува во Рим во февруари

Во Европа се случува многу во февруари, особено во Рим, покрај тоа што е надвор од сезона. Еве листа на она што се случува во Рим во февруари.

  • февруари 9, 2019 – Шест нации рагби Италија против Велс на Олимпико, Рим 17:45
  • февруари 11, 2019 – Ова е национален празник ВНАТРЕ Ватикан, како што е на годишнината од формирањето на Ватикан. На Ватикан Музеите се затворени овој ден.
  • февруари 14, 2019 – Св. Денот на вљубените
  • февруари 24, 2019 – Шест нации рагби Италија против Ирска и Олимпико, Рим 16:00
  • март 1, 2019 – карневалот, ред технички тоа е во март оваа година, но секој сака карневал, затоа очекувајте да видите деца облечени и да се фрлаат конфети уште пред март 1

Во февруари 6, Вест coasters имаат нова причина да се резервира патување во Вечниот град: Норвешка воздухот се лансирање на првата директна рута од Оукланд во Рим, со летови кои се толку ниско, како $200 секој начин. Тоа треба да се остави простор за дополнителни трошоци кога станува збор за сместување, така да се разгледа големото, уметност исполнето со пакет на Хотел де Русија, својство на обележје со приватни терасирани градини и локација за убијци веднаш зад аголот од шпанските скали.

Милан во Рим возови

Фиренца во Рим возови

Пиза во Рим возови

Неапол во Рим возови

 

рим,Италија, Европа во февруари

 

Европа во февруари: Португалија

Ние имаме еден збор за вас, кога ќе се сетам на Европа во февруари. карневалот.

Португалија е познат по своите прекрасни вински региони и живописен плажа градови, но таму не е многу што може да се спореди со Carnaval! прослава на четиридневниот добива во тек на недела по Денот на вљубените и вклучува паради, ПЈЕР, и перформансите на сите видови.

Фестивалот Карневалот во Мадеира е еден од најживите фестивали во регионот. Funchal градот се буди во петок наутро на звукот на дувачки и карневалски паради со што нивниот добар хумор на целата територија на централното градско подрачје. Ова продолжува во вечерните часови со емисии и концерти во Praça направи Municipio за пет последователни дена. Разговор за забава!

Сабота вечер е нашата омилена иако. Величествената плови! По следењето на нивните традиционални пат низ градот, тие се концентрираат на Праса до Муничипио. Ова е местото каде што има многу пеење и танцување во еден магичен атмосфера на музика и веселба.

На денот на самиот карневал (Shrove вторник), Funchal станува олицетворение на забава! Тоа е време за популарни парада. Во текот на овој период, улиците на Funchal се украсени со модели на светилки и преплавени со позадина музика алудирајќи на периодот карневал.

 

 

Европа во февруари: Тоскана, Италија

Тоскана е секогаш добра идеја, и овој месец, Розово дрво Castiglion del Bosco - реномираните имот со селски куќи од 17 век, кои биле обновени како луксузни вили - се случува сите се за најголемиот настан во регионот. Топ винарите Montalcino доаѓаат заедно за годишни Бенвенуто Brunello фестивал (февруари 15ти до 19ти, 2019,).

Четиридневната вино-фест - или ние треба да се каже настанот - е единствена можност да се види многу од двесте плус производители Montalcino стои образ на jowl во празнично руво. Ако мислите дека можеби ќе сакате состанок на косата во деновите пред тоа што навистина треба да се разгледа резервација сега, а истото важи и за хотели.

Светското наследство на УНЕСКО

На неодамна проширен и реновиран бутик хотел, Монтеверди, лежи во регионот на УНЕСКО за светско наследство на Val d'Orcia, Тоскана. каде зелен лозови насади ќебе ридовите. Секој февруари, oenophiles се привлечени кон оваа пасторален дел на Италија. Тие го слават создавање на својот најнов Brunello и Brunello Riserva вина. Толпи се собираат во врв на ридот град Монталчино за Бенвенуто Брунело фестивал. Но, оваа година, Монтеверди ќе биде домаќин на свој прослава, обезбедување на повеќе интимна увид во добро вино во овој регион е познат по на куратор патувања на создавање на виното.

Како што фестивалот се развива од февруари 15ти до 19ти, 2019, ќе се постават на водени патување, од бербата и vinting за дегустација и спарувањето, земајќи ги во наследство и пејзаж што го дефинира овој особено вино.

Римини за возови во Фиренца

Рим на возови во Фиренца

Верона на возови во Фиренца

Венеција до возови во Фиренца

 

 

Сакате да знаете најдобар начин да се дојде до некој од овие места во Европа во февруари? Зачувај воз секако! Раководител на повеќе на нашата веб страница да се најде најдобрите цени, во секунди!

 

Дали сакате да го вградите нашиот блог пост на вашата страница, можете да земете нашите слики и текст и само ни даде кредит со линк на овој блог пост, или кликнете тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Feurope-february-travel-tips%2F%0A%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик)

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги водите директно на нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/de_routes_sitemap.xml и можете да го промените / де да / FR / или es и на повеќе јазици.