Нарачајте билет за воз СЕГА

Најдобра цена на Eurail Global Pass билети

Овде можете да ги најдете сите информации за Најдобра цена на Eurail Global Pass билети и Цени за патување со Eurail и придобивки.

 

Теми: 1. Eurail со воз Определување
2. За Eurail 3. Најдобри сознанија за да добиете билет за глобална карта за Eurail
4. Колку чинат билетите за Eurail Global Pass 5. Зошто е подобро да ја земете понудата за карта Eurail, а не патување со авион
6. Кои се разликите помеѓу првата и втората класа и различните варијации на Eurail Global Pass 7. Дали има претплата на Eurail Global Pass
8. Колку долго пред поаѓањето да пристигне 9. Кои се распоредите на возови поддржани од Eurail
10. Кои станици и земји ги опслужува Eurail Global Pass 11. ЧПП за Eurail Global Pass

 

Eurail со воз Определување

  • Компанијата Eurail беше лансирана во 1959
  • Eurail е еден од најголемите поборници за патување со воз на глобално ниво и помага да се поедностави патувањето низ Европа за многу туристи
  • За разлика од традиционалните билети за воз, Eurail Global Pass работи 33 различни земји железнички оператори во 1 Поминете
  • Од возови на кратки растојанија до возови на долги релации, Eurail ги поддржува сите патувања со воз во европскиот регион во земјите што ги опслужува
  • Кога патувате со Eurail, проверете го вашиот часовник, бидејќи некои земји имаат различна временска зона
  • Во денешно време повеќето од Eurail пасовите се погодни за мобилни телефони.

 

За Eurail

Eurail Global Pass е услуга што поврзува многу европски земји со воз, Врските се од цела Европа, но и со Швајцарија Турција, и неколку други. во Европа, можете да најдете градови како Париз и Лил во Франција, Брисел, и Антверпен во Белгија, и Ротердам и Амстердам во Холандија кои се вклучени во глобалната пропусница Eurail – Се на се 33 земји и 35 железницата се вклучени во глобалната пропусница Eurail.

Исто така, можете да стигнете со воз и во Босна и во ОК, достапно е и за сезонски дестинации. Сите возови кои се поддржани од Eurail Global Pass не чинат повеќе од првичното купување на Pass.

На Eurail Глобална Лозинка поддржаните возови сообраќаат до 320 км на час на линии за брз воз и редовни регионални линии, исто така. Откако Eurail почна да работи во 1959, изградени се нови линии во секоја земја во која работи (Eurail е активен во 33 различни земји) намалување на времето на патување со автомобил и загадувањето на континентот. Eurail подоцна, исто така, ги лансираше производите на Interail, како и услугите за пропусници од земја по земја.

 

what is eurail

Оди до Зачувај ја почетната страница за воз или користете го овој елемент за пребарување Билети за Eurail Global Pass

Зачувајте ја апликацијата iPhone за воз

Зачувајте воз Андроид апликација

 

 

Најдобри сознанија за да добиете билет за глобална карта за Eurail

број 1: Нарачајте ја вашата Eurail Global Pass однапред колку што можете

Eurail Глобална Лозинка може да се користи до 11 месеци по купувањето. Можете да резервирате карта за воз однапред со Eurail Pass за да бидете сигурни дека имате валидна карта за воз & билет за возовите со кои сакате да патувате (голема брзина, ноќ возови, и популарни рути). Препорачуваме да го направите ова што е можно понапред.

број 2: Патување со Eurail Global Pass во периоди надвор од шпицот

Цените на билетите на Eurail Global Pass се исти за периоди надвор од шпицот, на почетокот на зимата, па дури и во текот на зимата. Но, Eurail понекогаш има промоции што ги ставаме на располагање на нашите клиенти. Но за време на периоди надвор од шпицот, имате потивки возови и повеќе места на располагање, билети за средината на денот издадени од Eurail Global Pass полесно се наоѓаат или доцна навечер, за време државни празници и исто така за време на училишните одмори седиштата на Eurail Global Pass и достапноста се намалуваат.

број 3: Нарачајте ја вашата глобална железничка карта со Eurail кога сте сигурни во распоредот на патување

Eurail Global Pass е секогаш во голема побарувачка и моментално, само компанијата Eurail ги нуди оние пропусници што се достапни во 33 различни земји, затоа,, нема конкуренција. Eurail, како единствената компанија што го нуди овој специјален производ за толку многу железнички линии низ Европа и пошироко, постави одредени ограничувања. Зависи од цената што ја купувате дали може да се замени, Некои пропусници не може да се заменат или рефундираат, но понекогаш во екстремни случаи можете да најдете форуми на интернет на кои можете да ја продадете вашата пропусница од втора рака. Значи, Зачувај препорака за воз за Патување со Eurail е да резервирате кога сте сигурни во вашиот распоред за патување.

број 4: Купете ги вашите Eurail пропусници на Save A Train

Save A Train има најголема понуда на билети за воз во Европа и во целиот свет – а исто така и Eurail Global Pass и специфични земји пропусници, и заради нашата моќ, ги наоѓаме најдобрите карти за Eurail. Поврзани сме со многу железнички оператори и извори и нашите технолошки алгоритми ви ги даваат секогаш најдобрите карти за Eurail, а понекогаш има и промоции.

 

Нарачајте Eurail Global Pass

 

Колку чинат билетите за Eurail Global Pass?

Цените на билетите може да започнат од 195 € за време на промоција, но може да достигне високо ниво 911 €. Цени на Eurail Global Pass зависат од класата што ќе ја изберете. Еве збирна табела на просечните цени по класа, но сепак можете да патувате во рамките на 33 земји во кои пропусницата важи:

2втора класа 1ул Класа
4 Денови во еден месец 195 € 248 €
5 Денови во еден месец 225 € 284 €
7 Денови во еден месец 266 € 338 €
10 Денови во рок од 2 Месеци 318 € 405 €
15 Денови 352 € 448 €
22 Денови 412 € 523 €
1 месец 533 € 676 €
2 Месеци 580 € 738 €
3 Месеци 718 € 911 €

* Eurail Global Pass се продава само на нерезиденти на ЕУ.

 

Зошто е подобро да ја земете понудата на Eurail Pass, а не патување со авион?

1) Предноста на патувањето со Eurail и воз е што одите и пристигнувате директно во центарот на градот во кој било од градовите од кои патувате, ова е нешто што е многу уникатно за возовите, па ако тренирате патувања од Париз, Берлин, Милано, Виена, Истанбул, Прага или Цирих ова е голема придобивка за возовите. Кога станува збор за Цените на Eurail Rail Pass, тоа варира, но ако планирате да патувате неколку дена и во неколку градови, Цените на Eurail Pass секогаш победуваат. Ако сакате непречено патување, Eurail и Trains се за вас!

2) Патувањето со авион има безбедносни процедури на аеродромот, и тоа значи дека мора да бидете барем 2 неколку часа пред закажаното заминување, со Eurail и возови воопшто треба да бидете помалку од 1 час однапред (Освен ако не е Еуростар или Ноќни возови со пасошка контрола, а потоа ви треба погоре 1 Час пред поаѓање). Исто така со летови, мора да патувате до аеродромот од центарот на градот. Значи, ако го сметате целото време на патување, Eurail & Возовите секогаш победуваат во вкупното време на патување.

3) Понекогаш цените на возот се повисоки отколку со авионите на личната вредност на билетот, но споредбата треба да вклучува, колку ве чини да однесете какво било превозно средство до аеродромот, покрај во некои случаи, добивате и слободно време кога патување со возови со Eurail, и на крај со Eurail & За возовите немате такси за багаж и може да носите неограничено количество куфери со себе.

4) Авионите се една од причините за поголемото загадување на нашата планета, на ниво на споредба, возови се многу поповолна за околината, и ако споредите авион со воз за патување, патувањето со воз е 20 пати помалку загадувач на јаглерод од авионите.

train vs airplane

 

Нарачајте Eurail Global Pass

 

Кои се разликите помеѓу првата и втората класа и различните варијации на Eurail Global Pass?

Возовите што се поддржани од Eurail Global Pass имаат неколку класични услуги кои се изградени за секој буџет, и кој било вид патник, без разлика дали сте постари/возрасни/млади или богати или само буџетски патници за одмор или и двете 🙂

  • Младоста добива 25% попуст и Сениор 10%.

2Пропусници за Eurail од та класа:

На Eurail Global Pass 2nd Class е најевтин од сите достапни карти и карти. Најдобро е да ја нарачате оваа карта за воз однапред, бидејќи картата Eurail од втора класа може да биде многу ниска цена во споредба со другите алтернативи. Патниците кои поседуваат карта Eurail од втора класа можат да земат 2 куфери + 2 рачен багаж бесплатно, а понекогаш и повеќе (сигурно повеќе отколку што можете да носите во авиокомпанија). Патниците на Eurail од втора класа можат да уживаат и во бесплатна WiFi во возовите што го поддржуваат и изборот на седишта. 2Картата Eurail од та класа понекогаш не се враќа, затоа проверете ги условите.

1ул Class EuRail пропусници:

Оваа помине класа (1ул) е поскапо од 2-ра класа се разбира, овој тип на билет од прва класа на Eurail Global Pass, на 1ул Class Eurail карта нуди дополнителни услуги. Во прилог на предностите на картата Eurail од 2-ра класа за која пишувавме погоре, Eurail Pass 1st Class нуди поубави седишта со повеќе простор за нозете, во некои земји и возови, списанија и весници се дава бесплатно, и добивате лесен оброк и пијалоци на вашето место на многу од железничките пруги што се поддржани од оваа карта. 1Билетите од класата Eurail Global Pass се менуваат понекогаш со надомест, а понекогаш без – во зависност од вашата цена.

 

Дали има претплата на Eurail Global Pass?

На некој начин, Пропусниците за Eurail се претплата, од 3 денови на бесплатни билети доколку сте ја купиле пропусницата до до 3 месеци вредно бесплатно патување со воз ако ја држите вистинската пропусница.

Но, различните пропусници на Eurail не ве тераат да плаќате секој месец или секоја година, тие се купуваат еднократно секој пат.

 

Колку долго пред поаѓањето да пристигне?

За да ги добиете вашите возови до кои сте имале пристап со вашата карта Eurail и да бидете точно на време, железницата препорачува да пристигнете барем 30 неколку минути пред да замине вашиот воз (Освен ако не патувате меѓу земји за кои е потребна пасошка контрола и тогаш треба да бидете барем 1 час пред поаѓање). Ние во Save A Train бидејќи патувавме многу во Европа со различни возови кои се поддржани од Eurail гарантираме дека ова е доволно време и во случај да патувате надвор од ЕУ – може да има редица на пасошката контрола, но тоа нема да биде долго, исто така можете да уживате во продавниците и да ги добиете оние предмети што ви се потребни за патување со воз да биде што е можно побрзо.

 

Нарачајте Eurail Global Pass

 

Кои се распоредите на возови поддржани од Eurail?

Ова е тешко прашање и прашање кое Save A Train може да одговори во реално време, одете на нашата почетна страница и напишете го вашето потекло и дестинација, и можете да ги најдете најточните Eurail поддржа возен ред има, Има возови од рано наутро до доцна навечер до која било од линиите поддржани од Eurail и на најзафатените линии како Париз до Лондон или Брисел до Париз или Берлин до Франкфурт, имате возови кои сообраќаат секој час по половина час, само треба да го изберете вистинскиот билет за воз на Eurail преку тоа Апликација Eurail Rail Planner што е удобно за вашиот распоред на патување.

 

Нарачајте Eurail Global Pass

 

Кои станици и земји ги опслужува Eurail Pass?

33 Земјите се опслужуваат преку Eurail Global Pass:

Австрија
Белгија
Бугарија
Босна и Херцеговина
Чешка република
Хрватска
Данска
Естонија
Велика Британија
Франција
Финска
Унгарија
Германија
Грција
Ирска
Италија
Литванија
Луксембург
Летонија
Северна Македонија
Црна Гора
Холандија
Норвешка
Полска
Португалија
Романија
Србија
Словачка
Словенија
Шпанија
Шведска
Швајцарија
Турција

 

Секоја железничка станица во секоја од горенаведените земји се опслужува меѓу најголемите Париз Gare du Nord, Централната станица во Берлин, Централната станица во Истанбул, и многу повеќе. сите главни станици се во центарот на градовите. откако ќе си издадете билет за воз преку апликацијата за пропусниците, влегувате во станицата и можете да пристигнете на вашата железничка платформа и да патувате со воз.

 

ЧПП за Eurail

Што треба да носам со мене на Eurail Travel?

Неопходно е да се доведете до вашето патување со Eurail, но згора на тоа треба да се погрижите да ја имате вашата глобална карта Eurail или друг патен документ за пропусница со вас, друг мора да има е валиден пасош и секогаш е добро е да имате патничко осигурување.

Која компанија поседува Eurail?

Ниту една компанија не поседува Eurail, Eurail е дел од коалицијата на неколку железници, меѓу кои и SNCF, белгиските железници SNCB, германската железничка, и други европски железнички оператори.

ЧПП за Eurail за Каде можам да одам со картите за Eurail?

Како што беше споменато погоре во делот “Кои станици и земји ги опслужува Eurail” можете да патувате со Eurail Global Pass до сите железнички станици во нив 33 земји, Австрија, Белгија, Бугарија, Босна и Херцеговина, Чешка република, Хрватска, Данска, Естонија, Велика Британија, Франција, Финска, Унгарија, Германија, Грција, Ирска, Италија, Литванија, Луксембург, Летонија, Северна Македонија, Црна Гора, Холандија, Норвешка, Полска, Португалија, Романија, Србија, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, и Турција.

Дали ќе треба да доплатам за да се качам во возот ако купив Eurail Global Pass?

Во регионалните возови, одговорот е НЕ, но во брзи возови и ноќни возови, за некои од нив ќе треба однапред да купите резервација на место за доплата, но таксата е многу ниска во споредба со купување на обичен билет без Eurail Global Pass.

Кои се процедурите за качување во возовите за поддршка на Eurail?

Кога ќе стигнете до железничката станица и одредената област, го користите вашиот билет за воз добиен на апликацијата Eurail и го скенирате, тогаш треба да поминете низ безбедносна проверка доколку патувате надвор од ЕУ (внатре во ЕУ нема безбедносна редица – Возовите на Еуростар имаат редица за безбедност), потоа одите до вашиот воз и по пат имате неколку продавници.

Какви услуги има во возовите со поддршка на Eurail?

Во некои возови има место во возот што е посветено на пијалоци и лесна храна, Менито вклучува сендвичи, чипови со чоколади, закуски, чоколади, кафе, топло чоколадо, или чај. Потоа можете да јадете и пиете во овој ресторан железнички автомобил или да го земете она што го купивте назад на вашето место. Во поновите возови можете да користите слотови за напојување до вашето седиште.

Која е разликата помеѓу деновите на користење на различни карти за Eurail?

Има 2 видови на карти за Eurail,

А. Карта за Eurail flexi – Флексиската карта може да се користи за одреден број денови на патување во рамките на вкупната временска рамка на важност на таа железничка карта.

Б. Eurail Continuous pass – Континуирано (или последователни) железнички премини како Eurail Global Pass, важат за неограничени денови на патување со воз во временската рамка спомената на пропусницата.

Дали има WiFi интернет во возовите што може да ги земете со Eurail Global Pass?

Можете да уживате Бесплатен WiFi интернет во повеќето возови и ќе се спомене кога ќе влезете во кабината на возот, до вратата.

 

Ако стигнавте до ова далеку, знаете сè што треба да знаете за вашите Eurail различни типови пропусници и подготвени сте да ја купите вашата Eurail Pass на SaveATrain.com

 

Имаме билети за воз за овие железнички оператори:

DSB Denmark

Дански ДСБ

Thalys railway

Талис

eurostar logo

Еуростар

sncb belgium

СНЦБ Белгија

intercity trains

Меѓуградски возови

SJ Sweden Trains

СЈ Шведска

NS International Cross border trains

НС Интернационал Холандија

OBB Austria logo

ОББ Австрија

TGV Lyria france to switzerland trains

SNCF TGV Лирија

France national SNCF Trains

SNCF Оуиго

NSB VY Norway

NSB Vy Норвешка

Switzerland Sbb railway

СББ Швајцарија

CFL Luxembourg local trains

CFL Луксембург

Thello Italy <> France cross border railway

продлабочува

Deutsche Bahn ICE high-speed trains

Deutsche Bahn ICE Германија

European night trains by city night line

ноќ возови

Germany Deutschebahn

Дојче Бах Германија

Czech Republic official Mav railway operator

Мав Чешка

TGV France Highspeed trains

SNCF TGV

Trenitalia is Italy's official railway operator

Трениталија

логото на eurail

Eurail

 

Дали сакате да ја вметнете оваа страница на вашата страница? Кликни тука: https://iframely.com/embed/https%3A%2F%2Fwww.saveatrain.com%2Fblog%2Ftrain-eurostar%2F%0A%3Flang%3Dmk – (Движете се надолу за да ја видите Вградување законик), Или можете само да водите директно до оваа страница.

  • Ако сакате да се вид на вашите корисници, можете да ги води директно во нашите страници за пребарување. На овој линк, ќе најдете нашата најпопуларна железнички линии – https://www.saveatrain.com/routes_sitemap.xml. Внатре ќе имаат нашите врски за англиски целни страници, но ние исто така имаат https://www.saveatrain.com/pl_routes_sitemap.xml и можете да ги промените / pl на / nl или / fr и повеќе јазици.
Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија
Не оставајте без подарок - Добивајте купони Вести !