Нарачајте билет за воз СЕГА

Насловна

Како да се најде најдобар Евтини билети за воз во Европа

Време на читање: 3 минути Дозволете ни да претпоставиме дека сте решиле да ја посетите Европа во следните неколку месеци. Можеби и пријатели планирате на одмор пред да се упати на колеџ. можеби, сакате да се земе вашето семејство на долг одмор. Па, сте го направиле правилна одлука….

Најдобар европски ресторан Мишелин Водич

Време на читање: 6 минути Најдобар европски ресторан водич Мишелин нуди одличен почеток на планирање на патување воз низ Европа. Водичот за Мишелин сега им нуди на европските патници избор на ресторани и хотели во 38 европски градови. Три нови градови се додадени во оваа 2019 издание: Загреб…

Што да се прави во Европа во февруари & Совети за патување

Време на читање: 5 минути Патниците кои се упатат кон Европа во февруари може да уживаат во некои од најдобрите место на континентот толпата-бесплатно, вклучувајќи ги и главните атракции како Шпанските скали и Тиволи Гарденс. Февруари е нешто на издише: сладок самото место меѓу зафатен сезона и пролет прекинувачи. Ако…

А излет во Европа Пат помага да се движите

Време на читање: 3 минути А излет во Европа Пат е од суштинско значење за организирање на вашите патување со воз низ Европа. Најпрво, постојат повеќе 10,000 дестинации може да се посетат во Европа. Поради бројот на дестинации, важно е да се истражуваат како да се на сајтот вашето патување. Веројатно сакате…

Искуството најдобар во Европа храна места

Време на читање: 4 минути Европа како континент е многу разновидна, Европа нуди по нешто за секој тип на патник - вкусни каснувања вклучени. Но, каде ќе биде воодушевен вашиот вкус најмногу? Што оброк слика ќе имаат вашите Instagram тешкиот до 100 на лајкови? Стоп прашувате и да почне џвакаат….

Знаејќи Siderodromophobia

Време на читање: 3 минути Патување може да биде терапевтски за некои; додека истата може да доведе до многу фобии за другите. Луѓето кои патуваат како веројатно и ќе се гледа во својот воз седиште резервации за патување и да се обезбеди дека тие патуваат. Оваа статија е напишана за да се едуцираат…

Зошто Вие треба да се обучуваат за патување во зима во Париз

Време на читање: 3 минути Воз патуваат во зима во Париз доаѓа со многу бакшиш. Најпрво, тоа е најстариот удобен начин да се патува. Седиштата се пространи, што ќе ви овозможи повеќе простор за нозете отколку што би на авион. Одење со воз е исто така еден од најбезбедните начини за…

Планирање на вашиот Патување

Време на читање: 3 минути Сите третира патуваат поинаку. Некои уживаат во искуството што доаѓа од патувањето, а на другиот крај некои само патуваат поради притисокот од врсниците или семејството притисок. Без оглед на причината, кога станува збор за патување, повторно постојат различни начини како луѓето сакаат да планираат…

Каде Да Го Прослават Кинеската Нова Година Во Европа

Време на читање: 4 минути танцување змејови, еднорозите, и летање свињи. Да, свињи! Празник на годината на свињата, Прослават кинеската Нова Година во Европа! кинеска Нова година, исто така познат како Пролетен фестивал или лунарната Нова Година, е најважниот настан во кинескиот календар. Тоа е посебен…

Технологија и патување

Време на читање: 3 минути Интернетот е насекаде. Дури и како зборуваат на интернет има ни зафати целосно и ние повеќе не може да се замисли животот без интернет. Постои практично не се дел од нашите животи дека останува непроменета од страна на технологијата и интернетот. This has especially been a

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија