Нарачајте билет за воз СЕГА

таг: Швајцарски Алпи

Националните паркови на Алпите со воз

Време на читање: 7 минути Исконски потоци, бујни зелени долини, густи шуми, врвови кои го одземаат здивот, и најубавите патеки на светот, Алпите во Европа, се иконски. Националните паркови на Алпите во Европа се на само неколку часа оддалечени од најпрометните градови. сепак, јавниот превоз ги прави овие природа…

10 Дена Швајцарија патување маршрутата

Време на читање: 6 минути Страсни патници знаат колку е важно да се има добар маршрутата. Со добар поглед на мапата, цврст план за превоз, и што е најважно, прекрасни активности - вие сте во собата за вашиот 10 дена патување во Швајцарија. И кога ќе патувате низ Европа, а…

Швајцарските возови ги рангираа најдобрите во Европа

Време на читање: 3 минути Швајцарската возови се најдобри во Европа според Бостон консалтинг груп. Најпрво, Швајцарската добија висок рејтинг и покрај намалувањето на квалитетот. Швајцарската постигнато 7.2 целокупната рејтинг од 10. додека Данска, Финска, и Германија сите постигнато 6+ рејтинг. Меѓу…

Најсликовитите железничка Патувања Во Швајцарија Во лето

Време на читање: 3 минути Тоа би можело да се рече дека Швајцарија е најмногу познат по своите снежните врвови и вкусни чоколадна, но има толку многу повеќе за убава земја отколку Одговара на око. Воз патувања во Швајцарија се еден од најдобрите начини да уживате во прекрасниот село….

Мостови за возови во Европа кои го одземаат здивот

Време на читање: 3 минути Патувањето со воз е познат по давање на патници некои од најубавите железничка мостови, филмски пејзаж ставови. Добива шанса да патуваат на железничка мостови, може да се види ридови, село, и океаните сите од вашиот удобно седиште кога патувајќи низ Европа со воз. Понекогаш…

Авторски права © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија