Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: декември 2018

Кои се најпознатите и историски железнички линии на

Време на читање: 5 минути На whooshing звукот на возот цртање во станица, и можноста за добивање на и да оди некаде сосема неочекувано. Можете да мислам на ништо подобро отколку Познати историски железнички линии? Возовите се потсетник на Златното доба на патување. Кога луѓето…

Како онлајн билет за воз Резервации може да направи вашата Патување кавга слободен

Време на читање: 3 минути Дали планирате за претстојните летни одмори и дали размислувате за маршрута? Ако сте во потрага за ефикасна метода за вашиот следен воз патување, патување на возот може да ги зачувате вашите пари лесно. во прилог, ако одите за воз седиште почетокот на резервации,…

Зошто Зимски воз патување во Италија е задолжително

Време на читање: 4 минути Возовите се најдобриот начин да патуваат во Италија без оглед на сезоната. Сепак, тие се докаже да биде побезбедно и поудобно опција, особено во текот на зимата. Зимски туристички воз во Италија не е само безбедни, но тоа е, исто така, брзо и ефикасно. Овој напис беше…

Најдобра Меден месец дестинации во Европа

Време на читање: 5 минути Таму е навистина нема подобро место да се биде во љубов од подигање на меден месец дестинации во Европа. Со олеснување на патните воз, можете да ја посетите тони најубавите дестинации на твојот меден месец. Со многу сонце, убава заливи, лозови насади, и бескрајни романтичен хотел и ресторан опции, тоа е…

Зошто треба да се купат вашиот билети за воз онлајн?

Време на читање: 3 минути Ако сте еден патник од срце, ние сме прилично сигурни дека секогаш се бара за повеќето цена ефикасен начин на вашата резервација воз вози. Ако сте технолошки биволска кожа, можеби сте свесни за фактот дека сега можете да ја резервирате вашата…

Кои се Топ 8 Пици во Италија

Време на читање: 6 минути Кое место е подобро да уживаат пица од земја која го измислил, право? Италијанците љубов, љубов, сакам оваа вкусна закуска-претвори-оброк! Не е ни чудо пици во Италија се претвори во чиста форма на уметност, и конечно УНЕСКО го одобри! Роаминг низ Италија, ќе најдете отворени пицерии…

Како да се обучуваат како номад Патување низ Европа

Време на читање: 5 минути Ако сте еден соло патник и сакате да се обучуваат патување како номад, тогаш сте на вистинското место. Воз патува е еден од најдобрите начини да се патува низ Европа, ако сакате да се доживее сè што Европа има да понуди. Биди…

Врв 5 Вино градови во Европа и како да одам таму

Време на читање: 5 минути Секој вистински вино љубовник знае дека виното градови во Европа им понуди поволни и прекрасни вино. Од Франција до Италија, и понатаму, овие земји се идентификувани од страна на многу да се имаат најдобра вина во светот. Во дел, ова се должи на идеална клима расте…

Најдобар Помфрит Во Франција, Започнете Прст Licking

Време на читање: 6 минути Никој не знае вистинската приказна за помфрит во Франција. Ние дури и не може да биде сигурен дека ако тие доаѓаат од Франција, воопшто. Чекај, што?! Yeap, сте го слушнале право – и Белгијците и Французите се тврди оваа храна, и двајцата имаат приказни…

Зошто воз е еден од најбезбедните начини на транспорт

Време на читање: 6 минути Полемиката на воз наспроти автобус во Европа е непресушна тема, секој има свое мислење за. но,, дури зборуваме за безбедноста, и ако ние сме - тоа е доволно? Безбедноста на одбраната на нашето транспорт треба да се секогаш на прво, и ние се обраќаме…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија