Нарачајте билет за воз СЕГА

месец: јуни 2018

топла

5 Изненадувачки факти треба да знаете за возови Во Европа

Време на читање: 3 минути Возовите во Европа се голема работа; ние сакаме нашите шини, а ние ќе ги изберат повеќе од било кој друг вид на транспорт во секое време. Покрај добивање од точката А до точката Б на брз, удобен и сигурен начин, Има толку многу работи поголемиот дел од…

Flam Да Myrdal, Норвешка: Прекрасна летна Стоп

Време на читање: 3 минути Железничката линија Flam од Flam да Мирдал се вели дека е еден од најубавите воз патувања во светот, а ние може да се разбере зошто. Патувањето трае само еден час, но сценографијата е навистина земање здив. Не ја пропуштајте оваа искуство кога ќе ја посетите…

Шпанија со воз: Како да ги купите билети и Повеќе

Време на читање: 5 минути Ако имате две недели да поминат во Шпанија, еден од најдобрите начини да се добие околу е да се истражуваат на Шпанија со воз. Не само што ова ќе ви овозможи да видите некои неверојатни глетки низ земјата, но воз патување во Шпанија е многу ефикасен…

Нова железничка Линкови Азија со Европа

Време на читање: 3 минути Новата железничка линија започна, покривање на Азербејџан, Турција, и Грузија. Линијата опфаќа повеќе 820 Километри и располага пратки во прилог на патничките возови. Прво, линијата ќе биде првиот што ќе ги поврзува Европа и Кина, додека заобиколувајќи ја Русија. Возот ќе работи од…

10 Најубавите Железничките Станици Во Шпанија

Време на читање: 4 минути Постојат голем број на интересни и активни железнички станици во Шпанија. Ќе најдете голема брзина, средна далечина, регионалните, градските и хотел-воз патува низ целата земја. Од големите модерни станици за помалите опкружен со природата, овие се 10 на најфасцинантниот воз во Шпанија…

Воз Совети и Hacks За Европа

Време на читање: 3 минути совети воз за патување низ Европа се од суштинско значење за патници. Прво, постојат многу различни причини за да патуваат во Европа. Вие може да сакате да видите убави мостови, железнички станици, и подеднакво го одзема здивот сценографијата. Или можеби ќе се патува за да ја видите неверојатни култура на Италија. На…

Патување со воз во Будимпешта: 10 Нештата треба да знаете

Време на читање: 4 минути   Будимпешта, секако, е центар на Унгарија. Тоа е централна точка кога станува збор за патување со воз во Будимпешта постојат многу возови престанат. Додека патуваат со воз во Будимпешта и во целина е возбудлив и често ново искуство за многу луѓе,…

4 Потценети места во Европа стигне со воз

Време на читање: 4 минути За сите заинтересирани туристи таму, кои се во потрага по места во Европа стигне со воз затоа што повеќе би сакал да се вратиме на убавините на железнички патување од возбудата на авион, тука е едно парче од голема вест ќе ви се допаднат. Европскиот воз патувања вози секојдневно…

Бесплатни возови ова лето за тинејџери

Време на читање: 3 минути Најпрво, таму ќе биде бесплатно возови до 30,000 Тинејџери ова лето. Бројот на слободни билети дури и може да се зголеми во зависност од побарувачката. ЕУ дополнително најави дека ќе направи понуда на располагање на тинејџерите на возраст 18 и помлади. поради…

Copyright © 2021 - Зачувај воз, Амстердам, Холандија