Czas czytania: 5 minuty
(Poprawiony: 06/08/2021)

Więc w końcu to zrobił. Włożyłeś na wakacje w pracy, kupiłeś bilety lotnicze, i udaliśmy się na Węgry na zasłużone wakacje. I choć to wszystko dobrze – w sumie, Budapeszt jest pięknym miastem – Nie sprzedawać siebie krótki tylko o trzymanie wokół stolicy. Europa jest dobrze połączony kontynent z tysiącami opcji podróży pociągiem, i obejmuje Węgry. Więc raz widzieliście Szechenyi Termy i cieszył kufel na piwo Spa, udać się z miasta na jednej z nich 3 Najlepsi Budapeszt wycieczki pociągiem.

 

1. Debreczyn, Węgry

Drugie co do wielkości miasto na Węgrzech, a także znany jako stolica Wielkiej Nizinie Węgierskiej, To tętniące życiem miasto jest domem 200,000 ludzie. Historyczny i piękny, Debreczyn jest po prostu 2 godziny i 15 minut od Budapesztu pociągiem. Jego bliskość sprawia, że ​​ten doskonały kandydat do Budapesztu dzień wycieczki pociągiem.

Wielki Kościół w Debreczynie jest centralnym punktem miasta, i funkcjonuje jako symbol protestantyzmu na Węgrzech. Istnieją również liczne muzea do odwiedzenia, takich jak Muzeum Deri, w którym mieści jedne z najstarszych sztuk w każdym z Węgier.

Nie zapomnij wypróbować niektóre z lokalne jedzenie i wino, także. Jeśli jesteś prawdziwym sommelier, mogą zdecydować się na “bikaner”, lokalnie produkowane wino, które przekłada się na “krew byka”. Jest produkowany na Węgrzech, w słynnej "Dolinie Pięknej Kobiet regionu. yum!

Jeśli jesteś fanem kąpiele termalne, Debrecen również pozwoli Ci. W odejście od tradycji, Aquaticum Spa przypomina bardziej wnętrze park wodny. Posiada wysoką kopułą sufit i kolorowe zjeżdżalnie, te kąpiele termalne to frajda dla całej rodziny.

Debrecen, Hungary Monument

 

2. Najlepsze wycieczki Budapeszt Dzień po pociągu: Wiedeń, Austria

Z tego następnego wpisu Budapesztu dzień wycieczki pociągiem, wyjeżdżamy Węgry całkowicie i pozycji do Austrii, zachodni sąsiad Węgier. Stolica Austrii, Wiedeń to wspaniałe miasto i domem dla ponad 2 milion mieszkańców. Tak samo jak na Węgrzech, Wiedeń leży również wzdłuż Dunaju. W przeciwieństwie do małego miasteczka, Jednakże, Wiedeń jest pełen różnych dzielnicach, muzea, wdzięki kobiece, i odmian żywności.

Znany jako ośrodka hodowli i sztuki, oferuje także kwitnącą kawę, a wzdłuż jej krętych uliczek znajdziesz setki kawiarni. Wiedeń jest również domem dla Schonbrunn, letnia rezydencja Habsburgów i jeden z wielu okazałych budynków w całym mieście.

Jeśli podróżujesz zimą, Wiedeń jest koniecznością-stop dla jego jarmarki bożonarodzeniowe. Te fantastyczne rynki są niczym magicznym z migotliwe światełka, gorąco grzaniec z wina, i ciepły comfort food.

Mimo, że podróż jest długa na wycieczkę z Budapesztu pociągiem, są szybko dostępne opcje z opcji nonstop. Nawet lepiej, dostaniesz się do innego kraju europejskiego sprawdzić swoje lista wiadra.

Budapeszt Pociągi do Wiednia

Pociągi Monachium do Wiednia

Pociągi Wiedeń Graz

Praga Pociągi do Wiednia

 

Vienna is a must Budapest day trips by train

 

3. Najlepsze wycieczki Budapeszt Dzień po pociągu: Wiener Neustadt, Austria

Wreszcie, zaszliśmy do naszego ostatniego wpisu, średniej wielkości miasto położone na południe od Wiednia. tak, Zgadza się, dodaliśmy kolejną austriackiej wycieczkę do tej listy. Dlaczego jest tak? No bo Wiener Neustadt (oprócz konieczności humorystyczny nazwę), Jest to tętniące życiem miasto z prawie 50,000 ludzie, i ma to wszystko, jeśli chodzi o rzeczy do zrobienia.

Położony zaledwie 30 km od Wiednia i bardzo blisko granicy węgiersko-austriackiej jest idealną jednodniową wycieczką po Budapeszcie pociągiem, Historia tego miasta jest roi się od walk o kontrolę z różnych imperiów. Pomimo tych walk- lub być może z powodu ich – Wiener Neustadt przekształcił się w ważny poligon wojskowy wraz z budową Akademii Wojskowej im. Marii Teresy w 1700 roku.

Pozostawiając za sobą przeszłość, Wiener Neustadt dziś jest domem dla wielu różnych działań, w tym mnóstwo zewnątrz wędrówki i parków. Można odwiedzić Myra Falls jakiegoś wspaniałego wędrówki, lub udać się do Gesaeuse Park Narodowy zaczerpnąć świeżego powietrza.

Miasto posiada również wiele zabytków, muzea, i galerie poświęcone ilustrująca historię miasta. Jeśli to wszystko brzmi jak zbyt wiele dla Ciebie – nie martw się. Po dniu pełnym zajęć udać się do Linsberg Asia Therme Spa na okazję do ostygnięcia (lub rozgrzewka!) i wyluzuj.

Budapeszt do Wiener Neustadt

Salzburg Wiedeń Pociągi

Wiedeń Wiener Neustadt

Praga do Wiener Neustadt

 

 

Bonus Wątek: Praga

Stolica Czech jest nieco zbyt daleko Budapeszt wycieczki pociągiem, ale to miasto jest nie można przegapić. To znaczy, jeśli kochasz historii, architektura, jedzenie, i napoje. Choć to prawie 8 godziny pociągiem z Budapesztu, jeśli jesteś pozycji w ten sposób, że to dobry pomysł, aby podróżować przez Wiedeń (wiesz, że niesamowite miasto wspomnieliśmy powyżej).

Generalnie niedrogie i pełne starych budynkach, za dobrze zachowany średniowieczny plac, i najstarszy na świecie operacyjny Orloj, Praga to trzeba zrobić na wakacjach Europejskiej. Take it slow tutaj i cieszyć spacery po drugiej stronie Mostu Karola, zakończony w 1402. Albo jeszcze lepiej, załóż swój najlepszy królewski mundur i udaj się do Wyszehradu na cały dzień, aby zobaczyć starożytne ruiny dawnego zamku.

Norymberga pociągom Pradze

Pociągi Monachium do Pragi

Berlin pociągom Pradze

Wiedeń pociągom Pradze

 

Prague is a long Budapest day trips by train

 

bottom Line

Budapeszt dzień wycieczki pociągiem i Budapeszt to wspaniałe miasto do odwiedzenia. Z pięknymi bulwarami do słynnych łaźni termalnych, miasto nie jest do pominięcia. Ale zrób sobie przysługę i udać się raz na jakiś czas, aby zbadać niektóre z bardziej lokalnym magii dla siebie. Czy jesteś popijając wino krwi byka lub pomijanie się do nowego kraju w ogóle, zobaczyć zabytki na wakacje.

Jednym z najlepszych sposobów na Budapeszt wycieczki pociągiem – korzystać z wygody i bezpieczeństwa podróżowania koleją i użytkowania Zapisz pociąg!

 

 

Chcesz wdrożyć w naszym blogu “3 Najlepsze wycieczki Budapeszt Dzień po pociągu” na swojej stronie? Możesz albo wziąć nasze zdjęcia i tekst i dać nam kredyt, powołując się na tym blogu. Lub kliknij tutaj: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-budapeszt-day-trips-train/?lang=pl W pobliżu- (Przewiń w dół, aby zobaczyć trochę kod do osadzenia)