Čas na čtení: 5 minut
(Aktualizováno: 06/08/2021)

Takže jste konečně udělal. Vložili jste pro vaši dovolenou v práci, koupil si letenky, a zamířil do Maďarska na zaslouženou dovolenou. A i když je to všechno v pořádku – po všem, Budapešť je krásné město – Nechceme prodávat sami krátká jen o lepení kolem hlavního města. Evropa je dobře připojen kontinent s tisíci možností pro cestování vlakem, a to zahrnuje i Maďarsko. Takže poté, co jste viděli Széchenyi Termální lázně a těšil půllitr na pivní lázně, hlavu ven z města na jednom z nich 3 Nejlepší Budapešť výlety vlakem.

 

1. Debrecín, Maďarsko

Druhé největší město v Maďarsku a také známý jako hlavní město Velké maďarské nížiny, toto rušné město je domovem 200,000 lidé. Historické a krásná, Debrecen je jen 2 hodiny a 15 jen pár minut od Budapešti vlakem. Jeho okolí je tento vynikajícím kandidátem na budapešťské den výlety vlakem.

Velký kostel v Debrecínu je město je ústředním bodem, a funguje jako symbol protestantismu v Maďarsku. Tam jsou také četná muzea pro vás k návštěvě, jako je Deri muzea, kde sídlí některé z nejvýznamnějších historických kousků v celém Maďarsku.

Nezapomeňte si vyzkoušet některé z místní jídlo a víno, také. Pokud jste opravdový sommelier, můžete se rozhodnout pro “Bikaner”, místně vyrábí víno, které se promítá do “býčí krev”. Je produkován v Maďarsku, ve slavném ‚Údolí krásných žen‘ region. Mňam!

Pokud jste fanouškem termální lázně, Debrecen také, že jste pod. Na rozdíl od tradice, Aquaticum Spa je spíše krytý vodní park. Díky vysokým klenutým stropem a barevné tobogány, tyto termální lázně jsou zábavou pro celou rodinu.

Debrecen, Hungary Monument

 

2. Nejlepší Budapest Výlety vlakem: Vídeň, Rakousko

K tomuto dalšímu vstupu Budapešti Výlety vlakem, odjíždíme Maďarsko zcela a míří do Rakouska, Maďarský západní soused. Hlavní město Rakouska, Vídeň je nádherné město a domovem pro více než 2 milion obyvatel. Jako hodně z Maďarska, Vídeň také leží podél Dunaje. Na rozdíl od malého města, nicméně, Vídeň je plná různých čtvrtí, muzeí, atrakce, a druhy potravin.

Známý jako centrum kultury a umění, má také vzkvétající kávovou scénu a podél jeho klikatých uliček najdete stovky kaváren. Vídeň je také domov pro Schonbrunn, letní sídlo Habsburků a jedna z mnoha velkých budov po celém městě.

Pokud cestujete v zimě, Vídeň je must-stop pro jeho Vánoční trhy. Tyto fantastické trhy jsou nic menšího než kouzelné s blikající světýlka, horké svařené víno, a teplý komfort potravin.

I když cesta je dlouhá pro jednodenní výlet z Budapešti přes vlak, tam jsou rychlé volby jsou k dispozici s možností nonstop. Ještě lepší, dostanete ke kontrole jiné evropské země mimo svůj kbelík seznamu.

Budapešť s Vídní Vlaky

Mnichov do Vídně Vlaky

Graz do Vídně Vlaky

Prahy do Vídně Vlaky

 

Vienna is a must Budapest day trips by train

 

3. Nejlepší Budapest Výlety vlakem: Wiener Neustadt, Rakousko

Konečně, jsme se dostali do našeho posledního zápisu, středně velké město ležící jižně od Vídně. Ano, to je správně, jsme přidali další rakouské výlet do tohoto seznamu. Proč je to? Dobře, protože Wiener Neustadt (stranou od mít humorný název), je rušné město téměř 50,000 lidé, a má to všechno, co se týče věcí, které je třeba udělat.

Nachází se pouhých 30 km od Vídně a velmi blízko maďarsko-rakouských hranic je ideální jednodenní výlet vlakem do Budapešti, Historie tohoto města je prosycen bojů o kontrolu z různých říší. Přes tyto bitvy- nebo snad proto, že z nich – Wiener Neustadt se vyvinul ve významné vojenské cvičiště s výstavbou Vojenské akademie Marie Terezie v 17. století.

Opuštění minulost za sebou, dnes Wiener Neustadt je domovem mnoha různých činnostech, včetně spousta venkovní turistiku a parků. Můžete navštívit Myra Falls nějakou pohádkovou turistiku, nebo zamiřte do Gesäuse národní park načerpat čerstvý vzduch.

Město má také mnoho památek, muzeí, a galerie věnovaná zobrazující historii města. Pokud toto všechno zní jako příliš mnoho pro vás – neboj. Po celý den aktivit zamířit do Linsberg Asia Therme Spa na šanci vychladnout (nebo rozcvička!) a relaxovat.

Budapest do Wiener Neustadt

Salzburg Vídeň Vlaky

Vienna Wiener Neustadt

Praha do Wiener Neustadt

 

 

Bonusové téma: Praha

Hlavní město České republiky je trochu příliš daleko Budapešti výlety vlakem, ale toto město je nesmíte nechat ujít. To znamená, pokud máte rádi historii, architektura, jídlo, a nápoje. I když je to skoro 8 hodiny vlakem z Budapešti, pokud jedete takhle je to dobrý nápad, aby cestování přes Vídeň (víš, že úžasné město jsme se zmínili výše).

Obecně levná a plné starých budov, A zachovalé středověké náměstí, a svět je nejstarší provozní orloj, Praha je must-dělat na evropské dovolenou. Vezměte to pomalu sem a vychutnat procházky po Karlově mostě, dokončeno v 1402. Nebo ještě lépe, oblečte si svou nejlepší královskou uniformu a vydejte se na den na Vyšehrad, abyste si prohlédli starobylé ruiny bývalého hradu.

Norimberk do Prahy vlaky

Mnichov do Prahy vlaky

Berlín do Prahy vlaky

Vídně do Prahy vlaky

 

Prague is a long Budapest day trips by train

 

Sečteno podtrženo

Budapest denní výlety vlakem a Budapešti je nádherné město na návštěvu. Ze své krásné bulváry svým proslulým termálním lázním, město není, kdo ujít. Ale udělej si laskavost a vydejte se každý jednou za čas, aby prozkoumala některé z více místní magii pro sebe. Ať už jste popíjení nějakého býčí krve víno nebo přeskakování pryč do nové země zcela, vidět památky na dovolenou.

Jedním z nejlepších způsobů, jak Budapest výlety vlakem – nyní pohodlí a bezpečnost cestování vlakem a využívání Uložit vlak!

 

 

Chcete, vložte si náš blog post “3 Nejlepší Budapest Výlety vlakem” na vaše stránky? Můžete buď vzít naše fotografie a text a dej nám úvěr s odkazem na tento blog post. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-budapest-day-trips-train/?lang=cs Cvičení- (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)