Okuma zamanı: 5 dakika
(Son olarak Güncelleme: 06/08/2021)

Nihayet bunu yaptık Yani. Sen koydun tatilin için işte, uçak biletlerini aldın, ve hak ettiği bir tatil için Macaristan'a gitti. Ve hepsi iyi ve güzel iken – hepsinden sonra, Budapeşte güzel bir şehir – Sadece sermayenin Yapıştığın kısa kendini satmıyoruz. Avrupa tren seyahat için binlerce seçenek iyi Bağlı kıta, ve bu Macaristan içerir. Gördüğünüz kez Yani Szechenyi Termal Banyolar ve Bira Spa'da pint zevk, Bunlardan birinde baş şehir dışına 3 trenle iyi Budapeşte günlük geziler.

 

1. Debrecen, Macaristan

Macaristan'da ikinci büyük kenti ve aynı zamanda Büyük Macar Ovası'nın Sermaye olarak bilinen, bu kalabalık şehir ev sahipliği 200,000 insanlar. Tarihi ve güzel, Debrecen adildir 2 saat ve 15 trenle Budapeşte'den dakika. Onun civarı Budapeşte günü için mükemmel bir aday trenle geziler bu yapar.

Debrecen Büyük Kilisesi kentin odak noktasıdır, Macaristan'da Protestanlığın bir sembolü olarak ve işlevleri. Ziyaret etmek için çok sayıda müzeler bulunmaktadır, Deri Museum gibi, Macaristan tarihin en büyük parçalarından bazıları hangi evler.

bazılarını deneyin unutmayın yerel yemek ve şarap, de. Eğer gerçek bir şarap garsonu iseniz, Eğer tercih edebilir “Bikaner”, çeviren bir yerel olarak üretilen şarap “boğa kanı”. Bu Macaristan'da üretilen oluyor, Bölgede meşhur ‘Güzel Kadınlar Vadisi’ de. Yum!

Eğer bir hayranı iseniz termal banyolar, Debrecen da kapsamış. gelenekten bir çıkışla, Aquaticum Spa kapalı gibi fazlasıdır su parkı. yüksek kubbeli tavan ve renkli su kaydırağı sahip, Bu termal banyolar bütün aile için eğlenceli.

Debrecen, Hungary Monument

 

2. Trenle İyi Budapeşte Günü Gezileri: Viyana, Avusturya

Budapeşte sonraki girişi için gün trenle geziler, Biz tamamen Macaristan'ı terk edip Avusturya'ya gidiyoruz, Macaristan'ın batı komşusu. Avusturya'nın başkenti, Viyana over için muhteşem bir şehir ve ev 2 milyon sakinleri. Macaristan çoğunu gibi, Viyana, Tuna Nehri boyunca uzanan. Küçük bir kasaba aksine, ancak, Viyana Farklı mahallelerde dolu doludur, müzeler, konumlar, ve gıda çeşitleri.

kültür ve sanat merkezi olarak bilinen, o da gelişen bir kahve sahnesi spor ve dolambaçlı sokaklar boyunca kafeler yüzlerce bulacaksınız. Viyana Schonbrunn da ev sahipliği yapmaktadır, Yaz Hapsburgs ikamet ve şehir boyunca birçok büyük yapılardan biri.

Kış aylarında seyahat ediyorsanız, Viyana için bir zorunluluk-stop onun Yılbaşı marketleri. Bu fantastik piyasalar peri ışıkların ile büyülü bir şey kısadır, Sıcak sıcak şarap, ve sıcak konfor gıda.

yolculuk trenle Budapeşte'den bir günlük gezi için uzun olmasına rağmen, kesintisiz seçenekleri ile kullanılabilir hızlı seçenek vardır. Daha iyi, Eğer başka bir Avrupa ülkesini işaretlemeyi alırsınız sizin kova listesi.

Viyana Trains Budapeşte

Münih Viyana trenleri

Graz Viyana trenleri

Prag Viyana trenleri

 

Vienna is a must Budapest day trips by train

 

3. Trenle İyi Budapeşte Günü Gezileri: Wiener Neustadt, Avusturya

En sonunda, Bizim son girişin geldiniz, Viyana güney bulunan bir orta ölçekli kasaba. Evet, doğru, Bu listeye başka Avusturyalı günübirlik ekledik. Neden öyle? Eh, çünkü Wiener Neustadt (kenara mizahi bir ad sahip olmaktan), Yaklaşık bir kalabalık kentidir 50,000 insanlar, ve yapılacaklar açısından hepsi var.

Viyana'dan sadece 30 km uzaklıkta ve Macaristan-Avusturya sınırının çok yakınında yer alan trenle mükemmel Budapeşte günübirlik gezisi., Bu kasabanın geçmişi çeşitli imparatorlukların gelen kontrol için savaşlar ile hüküm sürüyor. Bu savaşlarda rağmen- ya da belki bunlardan dolayı – Wiener Neustadt 1700'lerde Maria Theresa Askeri Akademisi inşaatı ile önemli bir askeri eğitim toprağa dönüştü.

Geçtiğimiz geride bırakarak, Bugün Wiener Neustadt birçok çeşitli etkinliklere ev sahipliği, açık yürüyüş ve parklar dahil bol. Bazı muhteşem yürüyüş için Myra Falls ziyaret edebilirsiniz, veya Gesaeuse baş Ulusal park Temiz hava almak.

Kent ayrıca birçok anıt vardır, müzeler, ve galeriler kentin tarihini gösteren adanmış. Bu ise tüm sesleri çok fazla sizin için mi – merak etmeyin. faaliyetlerin tam bir gün sonra soğumasını bir şans Linsberg Asia Therme Spa baş (veya ısınma!) ve rahatla.

Wiener Neustadt Budapeşte

Viyana trenleri Salzburg

Wiener Neustadt Viyana

Wiener Neustadt için Prag

 

 

Bonus Konu: Prag

Çek sermaye trenle Budapeşte günlük geziler için çok uzak biraz ama bu şehir kaçırılmaması gereken bir. Tarihi seviyorum eğer budur, mimari, Gıda, ve içecekler. neredeyse olsa 8 Budapeşte'den trenle saat, Bu şekilde başlığı konum, Viyana üzerinden seyahat için iyi bir fikirdir (Bilirsin, ise yukarıda da değindiğimiz müthiş şehir).

Genellikle ucuz ve eski binaların dolu, a iyi korunmuş ortaçağ meydanı, ve dünyanın en eski işletim Astronomik Saat, Prague Avrupa tatile mutlaka do. Yavaş buradan alın ve Charles Köprüsü üzerinde gezinme keyfini, tamamlandı 1402. Hatta daha da iyisi, Eski kale kalıntılarını kontrol etmek gün için Vysehrad'ın için en güzel kraliyet üniforma ve baş koymak.

Nürnberg Prag trenleri

Münih Prag trenleri

Berlin Prag trenleri

Viyana Prag trenleri

 

Prague is a long Budapest day trips by train

 

Sonuç olarak

Budapeşte gün trenle geziler ve Budapeşte ziyareti için harika bir şehir. ünlü kaplıcalara olan güzel bulvarları itibaren, Şehir kaçırmak biri değil. Ama kendinize bir iyilik yapın ve kendiniz için daha fazla yerel büyü keşfetmek için arada bir her baş. İster bazı boğa kanı şarabı yudumlarken veya tamamen yeni bir ülkeye kapalı atlıyorsun, senin tatile manzaraları görmek.

trenle Budapeşte günübirlik geziler yapmak için en iyi yollarından biri – tren ve kullanımı ile hareket yollarının kolaylık ve güvenlik zevk Bir Tren Kaydet!

 

 

Blog yazımızı gömmek istiyor musunuz “3 Trenle İyi Budapeşte Günü Gezileri” Siteniz üzerine? Ya bizim fotoğraf ve metin almak ve bu blog yazısı için bir bağlantı ile bize kredi verebilir. Veya buraya tıklayın: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/best-budapest-day-trips-train/?lang=tr ‎- (Göm Kodunu görmek için biraz aşağı kaydırın)