Čas na čtení: 5 minut
(Aktualizováno: 15/07/2022)

Cestování vlakem je nejběžnějším způsobem cestování v Evropě. Proto, některé z nejrušnějších železničních stanic na světě jsou v Evropě a občas, ve světě.

Navzdory tomu, že byl v špičkách přeplněný, vrchol 5 nejrušnější železniční stanice v Evropě jsou navrženy tak, aby poskytovaly vše, co byste mohli na cestách potřebovat.

Sledujte naši cestu do Evropy a objevte, která vlaková stanice je nejrušnější v Evropě. Chystáte se zjistit, kde si můžete poslechnout Vivaldiho a na jakém nádraží můžete u řeky počkat na odjezd vlaku do Itálie.

 

1. Vlakové nádraží Gare Du Nord, Paříž

Gare du Nord v Paříži (Gare slovo význam ve francouzštině je nádraží, Nord ve francouzštině je North) je nejrušnější vlakové nádraží v Evropě. Tam jsou blízko 700,000 cestující, kteří denně projdou vlakovým nádražím. Vlakové nádraží se nachází v blízkosti 10čt arrondissement na severu Paříže, takže většina cestujících jsou Pařížané. Pouze 3% cestujících ve vlaku jsou turisté, kteří přijedou z nebo do Velké Británie Eurostar vlak.

Byla vybudována nejrušnější železniční stanice v Evropě 3 let, mezi 1861 a 1864. Architekt navrhl 9 pozoruhodné sochy, které zdobí vlakové nádraží uvnitř a 23 sochy zdobí fasádu nádraží. Sochy představují hlavní evropská města, která vlak spojuje s Paříží.

Pozoruhodná vlaková stanice byla v průběhu let dvakrát rozšířena a očekává se, že se bude opět rozšiřovat kvůli rostoucímu počtu cestujících a železničních tratí.

Zařízení

Paris-Nord je vlakové nádraží pro cesty do severní Francie a do mezinárodních destinací, například, Německo, Londýn, a Amsterdam. Tím pádem, Tato rušná vlaková stanice vám poskytne veškeré cestovní náležitosti prázdniny ve Francii. Existují obchody, turistické informační středisko, kavárny, a skříňky na zavazadla, pokud chcete pohodlně prozkoumat Paříž několik hodin před odjezdem vlaku.

Vstupenky do Amsterdamu do Paříže

Vstupenky z Londýna do Paříže

Vstupenky do Rotterdam do Paříže

Brusel - Paříž vstupenky

 

Gare Du Nord, Paris is the busiest train staion in europe

 

2. Hamburské hlavní nádraží, Německo

Více než 500,000 cestující prochází Hamburg Hbf (Hbf je krátké slovo pro Hauptbahnhof, což v překladu znamená hlavní nádraží) vlakové nádraží v Německu. Tím pádem, je to druhé nejrušnější vlakové nádraží v Evropě.

Vlakové nádraží bylo vestavěné 4 roky a architekti Heinrich Reinhardt a Georg Subenguth to navrhli. Vlakové nádraží bylo otevřeno v 1906 a v 1991 k severnímu mostu bylo přidáno nákupní centrum, kde jsou restaurace, kiosky, lékárna, a servisní střediska.

Pokud plánujete cestování vlakem do Německa, můžete si užít klasickou hudbu. Tak, zatímco nakupujete suvenýry na poslední chvíli, cestovní náležitosti, a popadl sousto k jídlu, jste velmi vítáni, abyste si mohli poslechnout a užít si Vivaldiho Four Seasons.

Vstupenky na Hamburk do Kodaň

Vstupenky na Curych do Hamburk

Vstupenky z Hamburku do Berlína

Vstupenky do Rotterdam do Hamburk

 

Busy train station in Europe

 

3. Curyšské hlavní nádraží HB, Švýcarsko

Největší vlakové nádraží ve Švýcarsku je v Curychu. Curych HB (HB je jako Hbf a znamená to Hauptbahnhof = hlavní nádraží) vlakové nádraží je jednou z nejrušnějších železničních stanic v Evropě. Rušná švýcarská vlaková stanice spojuje Švýcarsko s městy po celé zemi a se sousedními zeměmi. Existují 13 platformy a 2,915 vlaky odjíždějí do Německa, Itálie, Francie, a Rakousko denně. Proto, nádraží v Curychu je jednou z nejrušnějších vlakových stanic na světě.

Další věc, díky níž je toto nádraží nejrušnější v Evropě, je to, že ve skutečnosti je shon & rušný život ve městě uvnitř stanice. Například, v závislosti na vaší době cestování, mohl bys užijte si vánoční trhy a pouliční přehlídky.

Vlakové nádraží v Curychu se nachází ve starém městě Curychu. The Řeka Sihl prochází stanicí, to znamená, že nad a pod ní jsou železniční tratě.

Taky, vlakové nádraží v Curychu spojuje Švýcarsko s Francií, Německo, Itálie, Česká republika, a Rakousko.

Zařízení

Podobně jako ostatní mezinárodní vlakové stanice na našem seznamu, tady je směnárna, pokladna, úschovna zavazadel, turistické informační centrum, a Wi-Fi internet na vlakovém nádraží v Curychu. Tak, pro případ, že jste něco zapomněli zabalit dovolená ve Švýcarsku, žádné starosti, protože na stanici najdete vše.

Vstupenky Mnichov na Curych

Berlín do Curyšské vlakové jízdenky

Vstupenky na Basilej do Curych

Vstupenky do Vídně do Curychu

 

Zurich HB, Switzerland is one of the Top 5 Busiest Train Stations In Europe

 

4. Římské nádraží Termini, Itálie

Římské nádraží má náš vrchol 5 Seznam nejrušnějších vlakových stanic v Evropě díky vynikajícímu počtu cestujících ročně. Až do 150 každý rok přijíždí a odjíždí z rušného nádraží miliony cestujících.

Římské nádraží spojuje Řím Termini s dalšími městy v Itálii přes Trenitalia. Dále, železniční stanice spojuje Itálii se sousedními zeměmi 29 platformy. Například, z Říma Termini, můžete cestovat do Ženevy ve Švýcarsku, Mnichov v Německu, a Vídeň v Rakousku.

Zařízení

Římské nádraží má vše, co cestující možná potřebují k cestování vlakem v Evropě nebo Itálii. Proto, ve vstupní hale, najdete směnárnu, restaurace, taxi služby, a zavazadlová zařízení. Vše je naplánováno a navrženo tak, aby vaše cesty proběhly co nejhlaději.

Vstupenky na Milán do Říma

Vstupenky do Florencie do Říma

Vstupenky do Pisa do Říma

Vstupenky na Neapol do Řím

 

 

5. Mnichov Hauptbahnhof Vlakové nádraží, Německo

Dnes tam jsou 32 platformy v jedné z nejrušnějších železničních stanic v Evropě. Dále, do většiny Německa existují vlakové spoje InterCity a EuroCity, a Itálie, Francie, Švýcarsko, a Rakousko. Z vlakového nádraží Munchen Hauptbahnhof můžete cestovat do Berlína, Frankfurt, Vídeň nebo vlakem do Benátek a Říma v Itálii, Paříž, a Curych.

Kolem 127 milion cestujících ročně navštíví mnichovské nádraží. Díky tomuto výjimečnému počtu je tato stanice jednou z nejrušnějších železničních stanic v Evropě.

Zařízení

Podobně jako u ostatních vlakových stanic uvedených výše, mnichovské nádraží nabízí cestujícím mnoho zařízení a služeb. Například, najdete obchody s potravinami, dárkové obchody, a dokonce i děti & muzeum mládeže na vlakovém nádraží.

Mimo stanici, najdete podzemní metro U-Bahn, taxi služby, a tramvajové linky, které vás zavedou kamkoli do Mnichova.

Vstupenky na Dusseldorf do Mnichov

Vstupenky na Drážďany do Mnichova

Paříž do Mnichov vstupenky

Bonn to Mnichov vstupenky

 

food stand in a Busy train station in Europe

 

Ať už hledáte regionální nebo mezinárodní vlak cestující po celé Evropě, objednejte si jízdenku na vlak Uložit vlak. Rádi vám pomůžeme najít nejlepší dostupné vstupenky za nejlepší možné ceny.

 

 

Chcete, vložte si náš blog post “Horní 5 Nejrušnější vlakové stanice v Evropě” na vaše stránky? Můžete buď vzít své fotografie a text a dávají nám úvěr s odkazující na tomto blogu. Nebo klikněte zde: https://iframely.com/embed/https://www.saveatrain.com/blog/busiest-train-stations-europe/?lang=cs Cvičení- (Přejděte dolů trochu vidět kód pro vložení)